L'Inconnu du Lac

1 godz. 32 min.
6,0 2 471
ocen
6,0 10 2471
4 105
chce zobaczyć
6,8 11
ocen krytyków
{"rate":6.818182,"count":11}
{"type":"film","id":684143,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/L%27Inconnu+du+Lac-2013-684143/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nieznajomy nad jeziorem
 • Spitteler ocenił(a) ten film na: 3

  Z ogromną ciekawością sięgnąłem po ten film -- sugerując się samym zwiastunem (zachwyty nad
  rzekomym "napięciem" i odniesienia do Hitchcocka to doprawdy jakieś żarty) spodziewałem się
  inteligentnej, misternie poprowadzonej fabuły, niespodziewanych zwrotów akcji, wnikliwego studium
  postaci, scen pełnych ciekawych dialogów. Film nie zawiera ani jednej z tych cech. W zamian opiera
  się na perwersyjnym (i jakże krzywdzącym) stereotypie o homoseksualistach, gdzie zwierzęca żądza
  bierze górę, niezależnie od czynników moralnych, etycznych. To, że ktoś uważa ten prymitywny film
  za satysfakcjonujące i wartościowe kino dowodzi jedynie, że dał się nabrać na bardzo powszechne dziś
  art-housowe oszustwo.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • Spitteler ocenił(a) ten film na: 3

  tearofmankind Nie mam pojęcia, na jakich danych opierasz swoje twierdzenie, jakoby była to prawda "w dominującej liczbie przypadków", przypuszczam, że to pewnie tylko Twój mylny wniosek wyciągnięty na podstawie paru żałosnych filmów.
  Niemniej, ja pozostanę przy obrazach zdecydowanie szlachetniejszych, mądrzejszych i ciekawszych, gdzie wątki lub podteksty homoseksualne przedstawione zostały zupełnie inaczej, na przykład tajski "Choroba tropikalna" (2004) czy angielski "Moja piękna pralnia" (1985). Nawet głośne jeszcze niedawno "Życie Adeli" to film nieskończenie lepszy od "Nieznajomego nad jeziorem", mimo że tam również nie brakuje nagości i bezpośrednich scen seksu. Różnica polega jednak na tym, że "Życie Adeli" na seksie się nie koncentruje, tam mamy bardzo ciekawy portret psychologiczny głównej bohaterki, do tego jeszcze znakomicie odegrany (w tej roli Léa Seydoux).

 • Spitteler ocenił(a) ten film na: 3

  tearofmankind Ej, zaraz! Wymieniając "29 Palms" masz na myśli film Bruno Dumonta? Przecież tam nie ma żadnych wątków homoseksualnych!

 • Spitteler Możliwe, że mi się coś pomieszało. 29 Palm to najnudniejszy film mojego życia, możliwe że chodziło mi o Dolana, a nie Duponta, co za różnica. Francuski film. Opinie mam na podstawie tych paru filmów plus znam kilku takich gejów. Znam trochę normalnych, ale to mniejszość. Nota bene w przypadku hetero często też mamy do czynienia z dziwkami i dziwkarzami, ich też pogardzam.

 • Spitteler ocenił(a) ten film na: 3

  tearofmankind Dolan i Dumont mają z sobą tyle wspólnego, co -- dajmy na to -- Doda i Maria Callas. Pierwszy to Kanadyjczyk, drugi to Francuz, a ich filmy to całkowite przeciwieństwa. Mnie "L'humanité" (1999) Dumonta się podobało, "Twentynine Palms" ani trochę: wyjątkowo głupi, brzydki i bezsensownie brutalny film. Dolan natomiast jest okropny, potwierdzam. Ze świecą szukać podobnych pseudo-literackich filmów-wydmuszek traktujących o żenujących problemach pierwszego świata.
  Widzę, że oceniłeś "Żegnaj, moja konkubino" na 9. To jest właśnie jeden z tych "zdecydowanie szlachetniejszych, mądrzejszych i ciekawszych" filmów, o których pisałem wcześniej, ale w tamtej chwili o nim zapomniałem.

 • Spitteler Fakt, ten film jest wyjątkowy. Zupełnie inne podejście do tematu niż kino "europejskie".

 • Spitteler zachwyty nad rzekomym "napięciem" i odniesienia do Hitchcocka to doprawdy jakieś żarty) - Po zwiastunie zdecydowanie tego nie widać, ale nie jestem niczym nowym że większość wyciąga dalekosiężne wyobrażenia o danej produkcji ;) .

 • Lukasz_Broda ocenił(a) ten film na: 9

  Spitteler "To, że ktoś uważa ten prymitywny film
  za satysfakcjonujące i wartościowe kino dowodzi jedynie, że dał się nabrać na bardzo powszechne dziś
  art-housowe oszustwo."

  Tak. Ja wiem najlepiej. A wy wszyscy się mylicie hahaha

 • Lukasz_Broda ocenił(a) ten film na: 9

  Lukasz_Broda Nie no uwielbiam taki egocentryzm.