PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=604144}

Niezwyciężony Superman

All-Star Superman
6,1 1 910
ocen
6,1 10 1 1910
Niezwyciężony Superman
powrót do forum filmu Niezwyciężony Superman

Czytajcie komiks.

ocenił(a) film na 5

Adaptacja All-Star Superman nijak ma się do oryginału. O ile animacja to nudnawy średniak z drewnianą grą aktorską, o tyle komiks Morrisona i Quitely to geniusz, denifujące Supermana dzieło. Z filmu wycięto między innymi przygody Supermana w Underverse, świecie klonów Bizzarro, czy epizod z podróżą w czasie, by jeszcze raz przed śmiercią ujrzeć swych rodziców. To jeszcze mogę jakoś zaakceptować, rozumiem, że dwugodzinna animacja komiksowa mogłaby się źle sprzedać. Ale tutaj pozbuto się esencji All-Star Superman; wycięto sceny świadczące o tym kim tak napradwę jest Man of Steel. Przykład? W komiksie ratuje on chłopaka emo przed popełnieniem samobójstwa. Mógbły go z prędkością światła sprowadzić na ziemię, ale on robi coś więcej - przekonuje dzieciaka o jego wartości rozmawiając z nim. To właśnie esencja Supermana, której tu zabrakło. I ta scena gdzie Clakr zabija Solarisa... W komiksie wyraźnie podkreślono, że Solaris przetrwał, a tu Superman twierdzi, że nie dysponuje już łaską... Zdzierżę wyciete sceny, ale takiego pozbawiania cech mojego ulubionego herosa już nie. Animacja All-Star Superman to akcyjnika jakich wiele, za to komiks to prawdziwe dzieło definiujące Człowieka ze Stali i to po nie polecam sięgnać.

ocenił(a) film na 6
yodakg

Przymierzałem się do tego komiksu, ale skoro tyle jest wycięte to chyba nie zaszkodzi jak wcześniej obejrzę animacje ;)

yodakg

Jaka gra aktorska? To jest animacja. Jak nie rozróżniasz najprostszych pojęć, to nie wypowiadaj się publicznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones