Plusy to w sumie niezła gra głównej bohaterki i odpowiednie kadrowanie jej twarzy. Dramaturgia też budowana jest dość poprawnie.
Minusem jest oczywiście scenariusz z licznymi nonsensami. Niektóre z nich to niechlujstwa twórców, którzy nie przejmowali się detalami.
Niemniej film momentami trzyma w napięciu, raczej nie nudzi.
Wizja przyszłości. Cóż, są naukowcy, którzy wieszczą, że południe Europy za kilkadziesiąt lat może być trudne do życia. Brak wody pitnej, susze i zanik rolnictwa, ekstremalne upały. Ale to za kilkadziesiąt lat. Do tego czasu problem imigrantów będzie narastać a nie będą oni pochodzić z południa Europy lecz z Azji i Afryki. W niektórych innych regionach świata życie może być jeszcze trudniejsze niż na Półwyspie Iberyjskim.
Uważam jednak taki scenariusz za bardzo pesymistyczny. Rozwój technologiczny nie przystopuje i możliwe, że zanim kataklizmy nas przytłoczą, znajdziemy naukowe i technologiczne rozwiązania kilku naszych bolączek.