Film

Nicotina

2003 1 godz. 33 min.
6,9 3 423
oceny
6,9 10 3423
1 911
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"125023","linkUrl":"/film/Nikotyna-2003-125023","alt":"Nikotyna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/50/23/125023/7530909.2.jpg"}
"Nikotyna", która odniosła w świecie znaczący sukces, łączy elementy czarnej komedii i wyrafinowanego formalnie kina, z którego zasłynęła w ostatnich latach... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/50/23/125023/391794.2.jpg","title":"Przygody fryzjera damskiego","link":"/reviews/recenzja-filmu-Nikotyna-1414","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Przygody fryzjera damskiego
Po "Amores Perros" oraz "I twoją matkę też" na nasze ekrany wchodzi kolejny meksykański film, który ma szansę... ... czytaj więcej
$data.name
Marcin Kamiński
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Nikotyna", która odniosła w świecie znaczący sukces, łączy elementy czarnej komedii i wyrafinowanego formalnie kina, z którego zasłynęła w ostatnich latach kinematografia meksykańską. Widzowie długo nie zapomną brzucha pełnego diamentów i granego przez Diego Lunę pechowca Lolo, którego namiętność do pięknej sąsiadki powoduje cały szereg nieszczęść.

boxoffice
$5 751 007 na świecie
$1 117 864 w USA
$4 633 143 poza USA
dystrybucja
Mayfly
studio
Altavista Films / Arca Difusión / Cacerola Films / Więcej...
data produkcji
2003
tytuł oryg.
Nicotina
inne tytuły
Nikotyna Polska
Cigarros, desamores, y 20 diamantes (tytuł roboczy) Meksyk
Więcej...
W scenie u fryzjera, gdy Svoboda wstaje z fotela, wyraźnie widać jak fryzjer trzyma nożyczki w lewej ręce, a grzebień w prawej, jednak po zmianie ujęcia kamery, oba przedmioty w dziwny sposób lądują w lewej ręce fryzjera.
Gdy Beto siedzi na ubikacji i przegląda gazetę, po chwili ją odrzuca na stertę ubrań. W tym momencie zauważa brak papieru. W następnej scenie, gdy Clara podaje mu papier, gazeta nagle znika.
Gdy Beto wydostaje się z łazienki, przewiązany jest tylko ręcznikiem, który po zejściu aktora do apteki wyraźnie jest inaczej ułożony na jego biodrach.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ciekawy pomysl

  zegan333 ocenił(a) film na 7

  Troche inaczyj wyobrazalem sobie ten film ale spodobal mnie sie.Moja ulubiona scena to ta u fryzjera znakomita.I przez caly czas towarzyszy nikotyna bohaterom filmu to tak jak w zyciu.

 • Ten film pokazuje że papierosy tj nikotyna może być szkodliwa nie tylko bezpośrednio;P Widać nie trzeba być w Hollywood ,dysponować milionami dolarów i gwiazdorską obsadą żeby zrobić wspaniały film.

  2
  • Całkiem dobre kino! Fajny scenariusz, kolejny film w konwenansie .. zróbmy "splot wydarzeń" :) Film bardzo ciepły i miły do oglądania. Poza Diego Luna nie znałem nikogo a przyznam że gra reszty również wyglądala przyzwoicie. I czy fajki są aż tak szkodliwe :) 7/10

   1
   • Kolejny film świadczący o tym, że na drugiej półkuli dobre filmy robi się nie tylko w USA. Całkiem zgrabna czarna komedia. Polecam!

    3
    1
    • 8/10

     Lovely ocenił(a) film na 8

     Film naprawdę niskobudżetowy, ale ogląda się go z przyjemnością - nie ma co prawda pościgów, efektów itp. wodotrysków, mimo to - potrafi wciągnąć.

     1