Diego Luna I

Diego Dionisio Luna Alexander

7,6
12 974 oceny gry aktorskiej
Diego Luna I
Diego Luna urodził się w Mexico City 29 grudnia 1979 roku. Jego matka Fiona Alexander zginęła w wypadku samochodowym kiedy miał dwa lata. Szybko podzielił jednak pasję swojego ojca - rozrywkę. Już od najmłodszych lat występował w telewizji, filmie i teatrze. Pierwszą telewizyjna rolę dostał w "Último fin de ano, El" (1991). Następnie pracował na planie hiszpańskiej opery mydlanej "Abuelo y yo, El" (1992). Jego najlepszy przyjaciel - Gael Garcia Bernal - grał tam główną rolę. Po wystepie tam Diego zaczął nabierać doświadczenia w wielu różnych produkcjach. Przełomem w jego karierze okazał się jednak kontrowersyjny film "i twoją matkę też" (2001), gdzie znów wystąpił z Bernalem. Jego gwiazda ciągle świeciła jasno - na amerykański rynek weszło od tegoczasu wiele filmów z jego udziałem, np. "Vampires: Los Muertos" (2002) czy słynna "Frida" (2002). W 2004 pojawił się jako Javier Suarez w tanecznym "Dirty Dancing 2". Pracuje jednocześnie nad wieloma projektami - zarówno z latynoskiej części Ameryki, jak i z USA.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 grudnia 1979

miejsce urodzenia: Meksyk, Meksyk

wzrost: 178 cm

żona Camila Sodi (od 05.02.2008 do 2013, rozwód), 2 dzieci: Jerónimo (ur. 12.08.2008) i Fiona (ur. 01.07.2010)
Promował kolekcję jesienno-zimową męskich ubrań firmy Z Zegna. Tym samym zajął miejsce Adriena Brody'ego jako twarz tej włoskiej marki.
Gdy w wieku dwóch lat stracił matkę w wypadku samochodowym, jego wychowaniem zajął się ojciec, uznany w kraju scenograf filmowy i teatralny - Alejandro. Dzięki niemu chłopiec wcześnie zaczął poznawać świat sztuki i rozrywki.
Razem ze swoim przyjacielem Gael García Bernal oraz meksykańskim producentem Pablem Cruz założył przedsiębiorstwo produkcyjne Canana Films.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Każdy kto oglądał Dirty Dancing 2 i kojaży scene "Dobra będe dziewczyną..." nie może mi wmówić, że Diego nie jest uroczy ... ;p

mieszanka Oscara Isaaca i Pedro Pascala.

i rzeczywiście nie wygląda na starszego od reszty 'studentów'

CIEKAWE......

użytkownik usunięty

Czy on przypadkiem nie wystąpił w teledysku Katy Perry ''The one that got away''
mi się zdaje, że to on.

Jak pokazuje historia, niektóre gwiazdy SW kończą w zapomnieniu lub błyszczą niczym H. Ford. Ciekawe jak będzie w jego przypadku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones