PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008363}

Nikt nie wie

Bilmemek
6,1 68
ocen
6,1 10 1 68
Nikt nie wie
powrót do forum filmu Nikt nie wie

Niby standardowa historia o prześladowaniu chłopaka podejrzewanego o homoseksualizm, ale z dwoma zaskoczeniami: zadziwiająca tolerancja ze strony trenera (niesamowicie otwarta postawa jak na muzułmański kraj, choć zdaje sobie sprawę, że na potrzeby filmu rzeczywistość mogła zostać mocno podkolorowana) oraz świetne zakończenie. Muszę przyznać, że takiego zagrania ze strony reżysera (a może scenarzysty?), się nie spodziewałem. Lubię otwarte zakończenia i w tej historii taki koniec daje przynajmniej jedną gwiazdkę w górę. Scenę tę wzmacnia kompletny brak muzyki (i ta muzyka nie pojawia się także podczas napisów końcowych: kompletną cisza, w której zostaje widz, wstrząśnięty tym co właśnie zobaczył). A ta gwiazdka się przydała, gdyż jedną odjąłem za chwilami dość nienaturalne i sztucznie brzmiące dialogi (szczególnie sceny wyzywania męża za to, że nie umie normalnie płakać, czy scena kłótni w szatni gdy Umut przypomina kolegom iż znają się od dzieciństwa). Choć może to wina tłumaczenia?
Film dostępny jest legalnie na platformie Outfilm.pl. Ja widziałem go w trakcie pierwszego Outfilm Poznań Festiwal na placu Wolności w Poznaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones