PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33488}

Noc

La notte
7,7 5 468
ocen
7,7 10 1 5468
8,1 15
ocen krytyków
Noc
powrót do forum filmu Noc

Nudne party u burżuja

ocenił(a) film na 5

Znudzona życiem i swoim związkiem para intelektualistów snuje się po ulicach, żeby skończyć na imprezie u milionera-prostaka, gdzie z całą siłą uzmysławiają sobie, jak bardzo są znudzeni i jak bardzo się snują po ulicach. Ona, teatralnie samotna, z buzią w podkówkę i wiecznym fochem. On, przeżywający kryzys twórczośredni i gotowy oddać duszę kapitaliście, jako nadworny poeta w jego fabryce. Między nimi - Monica Vitti - mimo rubinów cierpi i moknie w deszczu, patrzy w dal, choć w paszporcie ledwo dwadzieściakilka lat. Jak to u tego reżysera: wszystko estetyczne i mądre, tylko podlane nudną.

Antonioni-kontestator jest o wiele lepszy niż to neorealistyczne snucie się po ulicach i smędzenie o pustce egzystencji. Sorry, Zabriskie Point ciągle górą, więc tym razem 5 na 10.

duraq

Zgadzam się całkowicie: nawet si,ę nie umywa do Zabriskiego czy Powiększenia...

ocenił(a) film na 6
duraq

Trafna recenzja. Dopiero zaczęłam oglądać i już się zgadzam. Nie wypada krytykować Antonioniego ale to nie krytyka, to prawda.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

twoja prawda, która jest tyle warta, że jest tylko twoja

ocenił(a) film na 7
duraq

A ja tam chętnie się z nimi posnułem. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones