PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 078
ocen
5,6 10 1 103078
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

- powiem tak, jestem AGNOSTYKIEM nie wierze w zepsutą do szpiku kości instytucje kościoła, obłudników ubranych w purpurę i obwieszonych złotem ALE wierzę że tam coś jest, istnieje etc. (może jak w filmie prometeusz) WIĘC WYPOWIADAM SIĘ NA TEMAT FILMU OBIEKTYWNIE JAK WIDZ A NIE jak KATOTALIB !! FILM - naprawdę b.dobry, pokazuje prawdziwą naturę człowieka, jest okrutny i brutalny. Naprawdę jest ukazane, jak człowiek jest zarazą, robactwem, wirusem wyniszczającym tą planetę nie majacym szacunku do bezbronnych zwierząt a co dopiero do siebie i miejsca na którym żyjemy. (niektóre sceny w filmie są napradę wstrząsające) i oglądać tylko w HD

TobiWUJO

PS. jeszcze jedno... w filmie pięknie ukazane jest stworzenie świata w 6 dni etc. Nieważnie czy tak było czy nie ALE ważne jest to że większość śmieje się z tego że to niemożliwe... Ale Ci którzy chociażby czytali mitologię itp. wiedzą ile żyli bogowie (ponad 1000 lat) i ile dla nich to był 1 ludzki dzień ???? I TU ZŁAŚNIE NALEŻY ZADAĆ SOBIE TO PYTANIE nie chodzi o 24h godziny ludzkie :)) Ot, tak Moje krótkie przemyślenie.POZDRAWIAM NORMALNIE MYŚLĄCYCH !!!!

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Pifko ;) dla Pana!

ocenił(a) film na 10
TobiWUJO

" ile żyli bogowie (ponad 1000 lat) i ile dla nich to był 1 ludzki dzień ???? "
u wierzących, poza skrajnymi kreacjonistami, przeważa w tej chwili taka wykładnia - że ten jeden dzień to było sporo latek

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Odpowiem na twój bełkot krótko - kto jest bez grzechu niechaj pierwszy rzuci kamieniem , jakim sądem sądzicie takim was osądzą ile odmierzycie tyle wam odmierzą ...ile dodacie ponad to co jest wam dane tyle wam odbiorą....

Joseph88

SPADAJ FANATYKU, załóż sobie swój post i tam szerz ciemnogród !!

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Oj chyba uderzyłem w czuły punkt - skoro sam nie jesteś doskonały to pozwól że cię zapytam jakim prawem potępiasz kler czy wierzących - cały dorobek etyczny ...cała moralność humanizm i wrażliwość oraz podstawowy koncept rozróżnienia na to co dobre i złe pochodzi od Katolickiego kleru to oni są powiernikami i strażnikami moralności (pewnie że trafiają się czarne owce ale chyba jest u nich najniższy procent - gdzieś około 1% - podczas gdy cała kasta Brytyjskich polityków , lewackich artystów muzyków i urzędasów - daj my na to Brytyjskich bo ostatnio wyciekło - aż trzęsie się w posadach od pedofilii.Ale co tam lepiej wrzucić all do kotła i pier... "CZARNI SO ŹLI !" ) co drugi naukowiec renesansu był kapłanem dociera do ciebie fakt że cały postęp zawdzięczamy kościołowi który w początkach łożył i uformował wczesne szkolnictwo z którego potem rozkwitły uczelnie i szkoły powszechne sekularne. Chcesz zobaczyć ciemnogród to włącz kanał z gusłami - TV Ezo - gdzie różne wynalazki wieszczą z fusów w kawie i naciągają na swoje brednie głupich ludzi ...tylko mi nie pisz że to to samo - Katolik modli się do swego stwórcy bez pośrednio z nim rozmawia - oszuści pokroju wróża Macieja czy Dawida - odwołują się do niezbyt klarownych mocy do jakiś guseł i zabobonów w istocie modląc się do ojca kłamstw bo byt nie znosi próżni.

ocenił(a) film na 5
Joseph88

Może potępia bo 90% tego co piszesz to bzdury nad bzdury?
Moralność, humanizm, etyczność miałaby się wywodzi od kleru? Ale pieprzenie. Każda z tych rzeczy wywodzi się ze starożytnej Grecji i powstałą na długo przed założeniem sekty chrześcijańskiej.
Kler strażnikami moralności? Może średniowieczny wymuszający daniny? Grożący piekłem jeśli nie wykupi się odpustu? Łamiący połowę zasad wiary którą sam propaguje? A może obecny kryjący przestępców, mieszający się do polityki i starający ograniczać prawa człowieka? Pieprzenie o najniższym procencie wziąłeś skąd? Z fanatycznego wymysłu?:D
Co drugi naukowiec renesansu kapłanem... Kolejna wymyślona bzdura. Postęp wynikiniem kościoła? Bzdura. Kościół zwykle starał i dalej stara się postęp blokować. Uczelnie nie wykwitły z przykościelnych szkół.

Te gusła są mniej więcej na poziomie modlitw niestety dla ciebie. Jedni odwołują siędo niejasnych mocy... Drudzy też.

Rozmawiać z tobą to jak rozmawiać ze ślepym i głuchym, który stworzył sobie w głowie mały własny światek i wierzy, że na zewnątrz jest tak samo :D
Twoje posty przekraczają wszystkie granice absurdu.

Joseph88

" cała moralność humanizm i wrażliwość oraz podstawowy koncept rozróżnienia na to co dobre i złe pochodzi od Katolickiego kleru to oni są powiernikami i strażnikami moralności "

Zdaje Pan sobie sprawę, że religia Katolicka ( powstała w roku 1054 ) jest **najnowszą** Dużą Religią tego świata? Jest to zaledwie odłamem religii chrześcijańskiej ( powstała 2 tys. lat temu ), która bazuje na tradycji judaistycznej ( powstała 3 tys. lat temu ); która rozwijała się równocześnie z teologiami wschodnimi ( m.in. Konfucjanizm ) i hellenistycznymi.

Najstarsza skodyfikowany system praw liczy sobie 3800 lat (Kodeks Hammurabiego). Daje to 2800-letnią lukę w Pańskim rozumowaniu i sposobie postrzegania świata.

PS Film niezły.

ocenił(a) film na 5
Joseph88

Odpowiesz na "bełkot" kompletnym bełkotem?

Zaraz wezmę jakąś książkę z półki i zacznę rzucać losowymi cytatami, żeby było śmieszniej ;)

ocenił(a) film na 8
Dealric

Lepiej się dokształć idioto zanim zaczniesz pieprzyć głupotki - Biblia ma nie przerwaną linie ciągłości i swoich strażników takich jak Orygenes (jeden z pierwszych mężów wiary ) jeśli idzie o sam nowy testament która w prost wiąże się z propagatorami jak Św Piotr i Paweł z Tarsu. Ciągłości i bieżącej dokumentacji starego testamentu chyba podważać nie będziesz bo musiał byś być kompletnym ignorantem.

ocenił(a) film na 5
Joseph88

Ach przepraszam. Zapomniałem, że mówię do fanatyka ;>
Zapomniałeś, że religia wymaga od ciebie nadstawiania policzków, a nie chamstwa?

ocenił(a) film na 8
Dealric

Nie będziesz sobie wycierał tyłka katolikami chamie - tobie co najwyżej mogę nadstawić pośladki do ucałowania :] - Jezus nie był pacyfistą jak trzeba było skręcał bicz i gonił chamstwo aż się kurzyło jego przekaz był taki by starać się unikać rozwiązań siłowych bo to do niczego nie prowadzi są korzystniejsze rozwiązania - ale czasem ludzie twojego sortu nie pozostawiają nam wyboru....a osądzać i czegokolwiek mi nakazywać czy zakazywać może tylko sam Bóg - a nie ty.

ocenił(a) film na 8
Dealric

I jeszcze jedno polecam poczytać dzienniczki siostry Faustyny - wyraźnie piszę z objawień - że żyjemy w godzinie miłosierdzia Bożego które niebawem się skończy po tym co widzę co się wyprawia na świecie - i zacznie się godzina sądu bezwzględnego sądu....w którym nikt już nie zazna łaski miłosierdzia.

ocenił(a) film na 5
Joseph88

Dzięki. Jest 10 a ja już zdążyłem popłakać się ze śmiechu. To będzie dobry dzień ^^

ocenił(a) film na 8
Dealric

Także licz sie z każdą myślą słowem i uczynkiem bo będziesz z każdej drobiazgowo rozliczony :] "Nie mam zamiaru nabijać ci fajki słonko, spadaj komuś innemu po narzekać " .

Joseph88

Pasja 10/10 pogratulować, film przy którym się onanizują masochiści :))

ocenił(a) film na 8
TobiWUJO

Jak nie widzisz tam niczego nic oprócz cierpienia - to biedny i ubogi z ciebie człowiek - bo i owszem ono jest ważne ale nie jest jedyną składową filmu są zawarte w nim ważniejsze kwestie - po za tym to pierwszy film w którym postawiono na całkowitą historyczną zgodność - to nowa jakość filmu przed Gibsonem nikt nie robił filmów tak zgodnych historycznie (no może wyłączając z tego grona Waleczne serce bo tu się zgodzę że miał mało wspólnego z faktami) kulturowo i JĘZYKOWO ! Ale co tam do toporka twojego pokroju takie subtelności nie trafiają ...więc żegnam pana.

ocenił(a) film na 6
TobiWUJO

Wychodzi na to, że wystarczy nakręcić film o ludzkim okrucieństwie (nawet z gatunku sci-fi, czy fantasy) i tacy jak Ty będą się spuszczali jaki jest "prawdziwy", a w ocenach posypią się same dziesiątki. A jak uważasz się za taką zarazę, robactwo i plagę, to moje pytanie brzmi: co jeszcze robisz na tym świecie? A jeśli uważasz, że "normalne" myślenie = myślenie takie jak Twoje, to gratuluję pokory i samokrytyki.

Vroo

Przynajmniej potrafię stwierdzić jakie są fakty i że jest Mi wstyd za to co wyprawia ludzkość... a TY dalej oglądaj papkę dla plebsu typu reality show, tvn, big brother, pajac (w)ojewódzki etc.

A tak na poważnie zastanów się przynajmniej przez jeden dzień... jaki jest na tej ziemi człowiek dla człowieka... człowiek dla zwierząt i innych słabszych i bezbronnych istot (ile dziennie ginie na ziemi zwierząt aby zaspokoić nasze potrzeby nie spominajac o eksperymentach) wyobrażasz to sobie wogóle... JAK SZANUJEMY DOM (ziemię) NA KTÓREJ MIESZKAMY ??

Jeżeli znasz podstawy biologii, to jaki organizm tak jak człowiek zajmuje i wyniszcza dla swoich potrzeb coraz nowe i większe obszary ?? odp. WIRUS (tylko trzeba wysilić samodzielnie mózgownicę i spojrzeć z innej perspetywy).

TobiWUJO

TobiWUJO jesteś biedny że tak uważasz. Twoje poglądy są warte funta kłaków co najwyżej. Właśnie przez takich ludzi jak ty zło ma się dobrze. Bo od kiedy ślepy ślepego może prowadzić co ? Przecież obaj wpadną do dołu a ty biedaku jesteś ślepy. Jak masz dalej te swoje dyrdymały wypisywać to leć na facebooka .

ocenił(a) film na 6
TobiWUJO

Drogi odkrywco Ameryki - doszedłem do podobnych wniosków, gdy miałem 9, może 10 lat na lekcjach historii, więc niezbyt mnie zaskoczyłeś. Co ja Ci poradzę, że człowiek ma naturę, jaką ma. Też mi się specjalnie to nie podoba i nie mogę się dopasować do realiów panujących na świecie, ale z tego tytułu nie czczę Teksańskiej Masakry piłą łańcuchową, bo świetnie pokazuje okrucieństwo ludzi ;) Swoją drogą zastanawia mnie fakt, że skoro ludzie zostali stworzeni na podobieństwo Boga, a są przesiąknięci złem, to jakim cudem ta istota w chmurkach może być tak nieskończenie dobra?
A argument z TVNem jest jakiś lewy. W takim razie Ty idź oglądać Trwam i Trudne sprawy :P

Vroo

a ty mówisz o pokorze żałosny i podły

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones