PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 078
ocen
5,6 10 1 103078
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Przyszłość

ocenił(a) film na 9

Czy tylko ja doszedłem do wniosku, że akcja dzieje się w przyszłości po zagładzie większości ludzi?
Poza tym dla mnie to film roku!

conneryfan

Rajski ogród jako współczesna Ziemia, pełna życia, przed katastrofą (zakładając np.wojnę nuklearną)? Grzech jako wywołanie tej wojny? Wypędzenie z Edenu jako zniszczenie świata i skazanie się na życie na pustkowiach, w ciężkich warunkach (ktoś tu wspominał że krajobrazy z filmu kojarzą mu się z Mad Maxem czy Falloutem)? Adam i Ewa jako przodkowie, grupy ludzi którzy przetrwali zagładę? Strażnicy jako ludzie nauki i innych profesji, którzy przeżyli i przekazali nowym pokoleniom swoje umiejętności i część wiedzy po cywilizacji?
To trooochę za daleko posunięta interpretacja tego filmu ;) Ale musze przyznać, sam pomysł spojrzenia w ten sposób na opowiedzianą historię bardzo ciekawy, spodobał mi się :D
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
juhas514

Właśnie dlatego ten film tak mi się spodobał, widziałem tam szkielety dawnych budynków i parę innych rzeczy które mi podpowiedziały ten trop.Dlatego byłem pozytywnie zaskoczony....

ocenił(a) film na 9
conneryfan

Zdecydowanie nadinterpretacja :) Ale w każdym razie ciekawa, również gratuluję pomysłu :)

ocenił(a) film na 6
adamog1

Zdecydowanie nie jest to nadinterpretacja.Przyjrzyj się krajobrazowi,resztkom budynków,metalowym rurom(wodociągi),strojom bohaterów...

ocenił(a) film na 10
Ingvarion

Fakt, jak na wczesny etap rozwoju ludzkości, obszar jest mocno postindustrialny. Mordor wita.

conneryfan

Dzisiaj oglądałem film i myślę, że możesz mieć rację. W scenie, w której Noe opowiada historię stworzenia, mówi też o tym jak ludzie przez wieki ze sobą walczyli. Jest tam bardzo szybka animacja różnych rodzajów żołnierzy, z różnych epok i wyraźnie widać co najmniej dwóch w hełmach i z karabinami. Jest nawet policjant z pałką i tarczą. Może to być taki ukryty przekaz a może faktycznie fabuła toczy się w przyszłości.

ocenił(a) film na 10
Dj_Kid

Tak jest, bo to dzieło Darrena, a on raczej płytkich filmów nie robi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones