PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837168}
7,2 46 279
ocen
7,2 10 1 46279
7,0 51
ocen krytyków
Nomadland
powrót do forum filmu Nomadland

Świetne kino niewielu słów, a te które padły były takie ważne i prawdziwe, dlatego zapamiętasz chyba każdy dialog. Aż mi się ręce trzęsą jak to piszę. Frances znów i znów i znów wspaniała.
Film sam w sobie arcy, ale jak w 16:53 usłyszałam Ludovico Einaudi na pianinie to mój odbiór wskoczył na jeszcze jakiś kompletnie inny poziom <3 Polecam ogromnie!

Whiskerss

Mogę spytać gdzie można go obejrzeć ? Wydaje mi się, ze nie było jeszcze premiery

444paulina844

Premiera dopiero z lutym w Polsce z tego co pamiętam, ale jest dostępny w sieci.

ocenił(a) film na 9
Whiskerss

Nie tylko w Polsce, ale i na świecie premiera bodajże 19. lutego. Szkoda, bo liczyłem, że uda mi się go zobaczyć gdzieś zagranicą w styczniu. :/

Whiskerss

w sieci czyli gdzie, skoro premiery jeszcze nie było nawet na świecie?

Plomme

Tzw. Nieoficjalne metody dystrybucji-jak wiesz o co chodzi z tym że wersja ENG

Tiqul

Ano chyba, że tak.

ocenił(a) film na 10
Whiskerss

Gdzie w sieci można obejrzeć?

antrakt

Krąży po sieci wersja 1080p., ale z klatkującym obrazem. Jak ktoś nie chce oglądać na monitorze czy smartfonie, to raczej poczekałbym na lepszą wersję, lub aż otworzą kina. Premiera za miesiąc.

ocenił(a) film na 8
Taio

Przepuszczenie przez Handbrake trochę zmniejsza klatkowanie. Ale i tak szybko się o tym zapomina, tak silne emocje.

Woooo

Dobry film, taki bardziej pod różne festiwale i pod nagrody. Natomiast nie ma co popadać w jakieś zachwyty. Solidne dzieło na miarę Three Billboards Outside Ebbing, Missouri. Napewno jestem pewien, że kilka statuetek zgarnie.

ocenił(a) film na 8
Taio

Nie chcę dowalać protekcjonalnie. Ale uwierz mi, inaczej to widzi człowiek po 50. Gdy wchodzi się w fazę zmierzchu, podobny dylemat wybrzmiewa mocniej. A do tego nomadów grają autentyczne osoby. Bilbordy są o wiele bardziej efektowne, Nomadland za to niezwykle poruszający.

ocenił(a) film na 7
Whiskerss

Zgadzam się, a Ludovico po jednej nutce poznalam. Oczywiscie potem wiekszosc filmu przeryczalam ze wzruszenia.

ocenił(a) film na 9
gochana

Obejrzyj sobie Sound of metal, dopiero się poryczysz. Nomandland obejrzałam z dobrych recenzji ale niczym się nie wyróżnia. To taki film, który zaraz zapomnisz a Sound of metal ściska mocno za gardło i do dzisiaj o nim pamiętam mimo iż obejrzałam go jakiś miesiąc temu.

joan19

sound of metal, sciska za gardlo sentymentalizmem i efekciarstwem.

ocenił(a) film na 8
joan19

A mnie Sound of Metal właśnie nie poruszył szczególnie, mimo, że się tego spodziewałam, podczas gdy Nomadland wzruszył mnie zupełnie z zaskoczenia. Ile ludzi tyle wrażeń :)

Whiskerss

Czy to jest film, który można podpiąć pod kanon kina "drogi"?

perun_6

Dobre pytanie. Myślę, że tak.

Whiskerss

tak, drogi wewnetrznej i zewnetrznej. te dwie perspektywy sa spojne.

diepole

Czy protagonista ulega przemianie? Bo jeśli nie to nie jest to film drogi.

Leszy2

tak, ulega przemianie. Godzi się z tym, co nieuniknione i rusza dalej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Whiskerss

Z kinem to ma niewiele wspolnego. Mialem nadzieje na wybitny film kinowy, a dostalem dokumentalny reportaz telewizyjny. Wywalilem telewizor kupe lat temu, bo bylem zmeczony tego typu produkcjami. A teraz taki paradokument zdobywa Oscara... Zawsze ogladalem gale oscarowe na zywo; w tym roku olalem i mialem racje. Takie gnioty to na Sundance! Nigdy w historii nie bylo takiego precedensu. Kazdy z nagrodzonych filmow byl lepszy od tego.

Whiskerss

piękny film, najlepiej samemu go zobaczyć, tutaj namiar jak ktoś nie widział https://filmhit.pl/filmy-online/nomadland/

Whiskerss

cieszę się, że inni zauważyli jak wchodzi ten minimalistyczny motyw na pianino. Mi ścisnęło serce.

ocenił(a) film na 3
Whiskerss

W tym filmie można docenić wiele rzeczy, ale historia jest tak beznadziejna, że oscar za to "dzieło" to jedna z największych kompromitacji w historii akademii.

ocenił(a) film na 8
barney23

To nie jest film o historii; fabuła nie jest jego główną częścią i nie ma być... Dla kogoś, kto ogląda filmy tylko po to, faktycznie tego typu filmy będą nietrafione, jednak nieśmiało polecę wyjęcie głowy z zadka i dopuszczenie do siebie, że są wokół również inni ludzie, z innymi gustami, wrażliwościami i poszukujący w filmach innych aspektów i walorów, niż tylko świetna fabuła. Filmy to tak dużo więcej niż to!

ocenił(a) film na 3
n_girl

Nie zrozumiałaś o co mi chodzi. A i gratuluję inteligencji - nie ma to jak zarzucać komuś brak tolerancji, samemu okazując brak tolerancji wobec tej osoby xD także jednak nieśmiało polecę wyjęcie głowy z zadka i dopuszczenie do siebie, że są wokół również inni ludzie, z innymi gustami, wrażliwościami i poszukujący w filmach innych aspektów i walorów niż załatwianie się do wiaderka i oglądania zgrai włóczęg. Filmy to tak dużo więcej niż to!

ocenił(a) film na 8
Whiskerss

Czy ja wiem, czy w Nomadland pada niewiele słów? Odniosłem wrażenie, że to, co chce nam się przekazać, jest wypowiedziane nawet nieco zbyt dosłownie.

ocenił(a) film na 10
Whiskerss

W ostatnich latach Oscary są rzadko dawane za prawdziwą sztukę filmową. Decyduje często polityczna poprawność. Teamaty dotyczące różnych mniejszości. Ale „ Nomadland” to wyjątek od reguły, rzeczywiście film świetny, w pełni na tę nagrodę zasługujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones