PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489884}

Norwegian Wood

Noruwei no mori
6,0 3 309
ocen
6,0 10 1 3309
Norwegian Wood
powrót do forum filmu Norwegian Wood

Przekładanie powieści na ekran zawsze jest ryzykowne, w tym przypadku niekoniecznie udane-jako fanka pióra Murakamiego i jednocześnie wg mnie bardzo dobrej adaptacji Tony'ego Takitani-film dość nużący, dłużacy się czego dopełnia jeszcze dość męczące muzyczne "rzępolenie" i "plumkanie", to wszystko sprawia, że dość ciężko jest wyłapać te wszystkie emocje, którymi ten obraz powinien emanować.
Choć może się mylę, gdyż cudowna telewizja puszcza tego rodzaju filmy o 2 nad ranem LoL
Jednak nie zaprzeczę, że jestem pod wrażeniem roli Kei'nichi Matsuyamy.

ocenił(a) film na 8
Baby_Black27

Owszem, ryzykowne, moim zdaniem akurat udane mimo swiadomosci ze ekranizacji wiekszosci ksiazek Murakamiego nie da sie wyobrazic jako wykonanych przynajmniej zadowalajaco. Film to film, wszystkich mysli i wewnetrznych zmagan bohatera szczegolowo nie uchwyci, ale ten moim zdaniem uchwycil to, co dla oryginalnego Norwegian Wood esencjonalne: z czym moze zmierzyc sie (zbytnio na swoj wiek)wrazliwy czlowiek, jesli decyduje sie na odpowiedzialnosc i ciaglosc bez wzgledu na to, jak obciazajace moga okazac sie w rezultacie.
Brakowalo w filmie czasu na autentyczne oddanie postaci Nagasawy, ale mozna na to przymknac oko; Reiko filmowa wywierala odmienne wrazenie niz ksiazkowa, zarowno poprzez aparycje jak i zachowanie - to nie byla ta poczciwa pomarszczona Reiko.

Rzepolenie bylo chwilami nieco meczace, adekwatnie do stanu ducha Toru, wiec moim zdaniem dobrze zgrane z jego emocjami.
Podobaly mi sie odtworczynie rol dziewczat: Hatsumi, Naoko, Midori - subtelne, wyraziste i zawierajace w grze wszystko, co dla tych postaci istotne, nie wspominajac juz o urzekajacej urodzie.

Sprobuj obejrzec o normalniejszej porze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones