PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489884}

Norwegian Wood

Noruwei no mori
6,0 3 309
ocen
6,0 10 1 3309
Norwegian Wood
powrót do forum filmu Norwegian Wood

ten kto nakrecil ten film, musiał byc chyba upośledzony!!!!!!!! kilka tematów nie zgadza się z tym, co jest w książce :/ np Watanabe dostaje na urodziny sweter od Naoko i Reiko, a nie szalik jak jest to na filmie. Książka jest rewelacyjna, natomiast film, to totalna klapa:/ nudny jak cholerka. A aktorzy grają bardzo sztucznie. maksymalnie daję 3 reżyserowi.

ocenił(a) film na 6
anikka4

ocenilas nocny pociag z miesem na 10, wiec nie dziwi mnie ze ten film byl dla Ciebie za trudny...poza tym szalik czy sweter to najmniej wazne
pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
fgh_cs

przeczytalam ksiązkę 3 razy i jest dla mnie klasykiem, a film to DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!! mnostwo faktów sie nie zgadza, a gra aktorów to jakieś nieporozumienie i ma wiele do życzenia :/

ocenił(a) film na 6
anikka4

tworcy filmow nagminnie falszuja ekranizacje ksiazek, ciezko jest mi to zrozumiec ale mysle ze moze to wynikac z faktu ze nie tylko scenarzysta i rezyser maja wplyw na wyglad scenariusza, nie we wszystkich przypadkach...ja ksiazki nie czytalem, prawde mowiac literature wschodnich kregow kulturowych znam tylko z jednego opowiadania, a szkoda, ciezko jest mi wylowic cos interesujacego...jezeli chodzi o sam film, to wydawal mi sie nieco przekombinowany odnosnie relacji jakie laczyly wszystkich bochaterow, a postac Naoko grala mi na nerwach, wszyscy troche grali mi na nerwach:) ale sympatyzuje z kinem azjatyckim wiec dalem 5

ocenił(a) film na 7
anikka4

Aktorzy japońscy właśnie tak grają i mówią, czego książka akurat nie jest w stanie oddać. Ja się do tego przyzwyczaiłem po kilku filmach. A że jest sweter zamiast szalika? OMG też mi wielki zamach na dzieło! I może jeszcze jedli sorbet pomarańczowy zamiast cytrynowego? :)

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 10
anikka4

po tym jak określiłaś reżysera i film zdziwilo mnie ze jedyne co napisalas to ze zamienil sweter na szalik.... hmm

gdzie jest napisane, że wszystkie fakty musza sie zgadzac (najlepiej w 100%) w książce i jej adaptacji filmowej?

ocenił(a) film na 3
anikka4

Zgadzam się, jest mnóstwo zmian dzięki którym wszystkie sytuacje odbiera się zupełnie inaczej. Postać Reiko jest koszmarna, zrobili z niej starą ciotkę, a Reiko książkowa jest zupełnym przeciwieństwem filmowej. Zbyt spokojna jest również postać Midori, Naoko i Midori były kompletnymi przeciwieństwami, co również miało duże znaczenie dla sytuacji i wyborów głównego bohatera.
Film słaby jak cholera.

ocenił(a) film na 3
Podziemna

no w końcu ktoś normalny :)

ocenił(a) film na 3
anikka4

Chyba najgorszym przekłamaniem było włożenie w usta Naoko słów Reiko pisanych do Watanabe.

ocenił(a) film na 3
Podziemna

ten film to porażka

anikka4

W kwestii różniących się szczegółów radzę zapoznać się z terminami: "adaptacja" oraz "ekranizacja". Nikt nie powiedział, że film musi być zobrazowaną kopią wziętej na warsztat książki. Poza tym nie widzę sensu w porównywaniu książki i filmu - to w końcu dwie różne dziedziny sztuki i rządzą się innymi prawami. Niemniej jednak zgadzam się, że film miał potencjał, a wyszła straszliwa nuda.

ocenił(a) film na 8
anikka4

to nie jest ekranizacja książki tylko jest na jej podstawie a reżyser zawsze może mieć swoją wizje, więc nie wiem o co chodzi

anikka4

pewnie na sweter zabrakło budżetu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones