PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260173}

Numer 23

The Number 23
7,0 123 538
ocen
7,0 10 1 123538
5,1 12
ocen krytyków
Numer 23
powrót do forum filmu Numer 23

"23 był ulubionym numerem Adolfa Hitler'a. Bazował na niej podejmując wiele ze swoich decyzji, które zawierały liczby w obrębie 23".

A wiecie, że w 1939 roku chciał zaatakować Polskę nie 1 września, a 23 sierpnia??

ocenił(a) film na 7
Freak_On_A_Leash

Nie wiedziałem. Ale w ogóle odnoszę wrażenie, że te ciekawostki i te forum, a nawet film, to jednak wielka lekcja numerologii. Ha, zdradzę coś swojego: przez trzy lata miałem numer w dzienniku 23.
A teraz coś lepszego: 23 (nr) * 3 (lata) = 69 (bez skojarzeń proszę, bo nie o to chodzi!)69 odjąć mój rocznik - 1990 = -1921. Wychodzi liczba ujemna! Przypadek? Nie sądzę... xD

Weźcie myślcie poważnie, liczby zawsze były na swój sposób "magiczne", są pechowe i szczęśliwe, ale śmiertelne? To nic innego jak zabobony. Wiara katolicka uznaje zabobony jako grzech ciężki (jeżeli się to praktykuje i opowiada innym!). Więc jakim prawem w Biblii są te liczby 23? Jakie niby powiązanie ma Hitler z ulubioną liczbą 23, a Biblią?

Takie jest moje podejście, mam nadzieję, że dzisiaj nie potrąci mnie mój ulubiony autobus z numerem 23 (Toruń) :)

ocenił(a) film na 7
freepick

Michael Jordan gral z numerem 23 i co w zwiazku z tym? byl wyslannikiem Boga? :P a moze "z piekla rodem" omg...

Freak_On_A_Leash

Hm ciekawe... ;) A jeśli mnie pamięć nie myli, to w napisach na początku jest podana data smierci hitlera (w sumie nie dokladna ale zawsze to jakas ciekawostka) a mianowicie kwiecień 1945 czyli 4+1+9+4+5=23 :)

ocenił(a) film na 7
Szymen

No następny...

użytkownik usunięty
freepick

TAK ALE WOJNA SIĘ WTEDY SKOŃCZYŁA PAUO! WIĘC NICI Z TEORII SPISKOWEJ :D NIEMNIEJ JEDNAK TO CAŁKIEM NIEZŁA FRAJDA WYSZUKIWAĆ TAKIE BAJERY xD Z SIOSTRĄ MAMY NIEZŁĄ BEKE :D MUSZE UWAŻAĆ ŻEBY SIE CZEGOŚ O SOBIE NIE DOWIEDZIEĆ....

PS: Zawsze chciałem napisać książkę :P xD

ha! urodziłem sie 23 (!) pazdziernika olaboga! wygralem cos?:)

Tortur

tak. Nawet dosyaniesz to w 23 sztukach. Niewiesz co, okaże sie przy rozpakowaniu paczki, ale pamietaj że bedzie to jedna z 23 nagród.

GraF

Zna sie ktoś dobrze na tym?? Od ok.2 lat "prześladuje" mnie liczba 48! Wie ktoś co to może oznaczać? Pytam sie oczywiście poważnie. Ide wprawdzie za Górnikiem Zabrze, który powstał w 1948 ale to nie o to chodzi. Prawie za każdym razem jak patrze na zegarek jest hh:48! To nie są żarty. Kiedyś mnie to śmieszyło ale po 2 latach bez przerwy jest to samo i mnie to denerwuje. Zwariować można. Dodatkowo zawsze musze spojżeć tam gdzie pisze 48. Czy to nr. autobusu, rejestracji, nr. krzesełka w kinie, nr. domu itp.
Nie widziałem jeszcze tego filmu le mam zamiar go zobaczyć. Co sądzicie o moim przypadku? Tylko bez głupich textów ^^

ocenił(a) film na 7
ksg666

A może to Twoja liczba życia? Ludzie tak poznają.
Zsumuj wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia :)
np. 1967.05.01 = 1+9+6+7+0+5+0+1=29.

ocenił(a) film na 9
freepick

Jest 23:23...
I do pioruna nie czekałam na tą godzinę! :D

data urodzenia
2+5+1+2+1+9+8+9 = 37
25+12 = 37
numer buta = 37
poprzedni numer mieszkania (7) i obecny numer domu (3) = 37

Jeśli się uprzeć to wszędzie znajdziemy liczbę, o której myślimy, że jest dla nas szczególna. Nic w tym specjalnego, ale czasem ma swój urok.
Kiedyś miałam manię powtarzających się liczb w godzinie.
Np. 11:11, 12:12, 15:15 22:22 itd. wydawało mi się, że za każdym razem kiedy zerkam na zegarek cyfry godzin i minut powtarzają się.

ocenił(a) film na 9
inezzz89

Ha! I na dodatek post dotarł o 23:32...
SCARY! ;D ;)

A film świetny.

Freak_On_A_Leash

Troche dziwnie sie czuje bo 23 to moja szczegolna liczba. Urodzilem sie 23 i tak wogole. Na pewno cos dla mnie znaczy, jest inna niz wszystkie i gdzie widze 23 tam przykuwam moj wzrok

ocenił(a) film na 5
sapik31

Czy ktoś mi może napisać czy ten film leciał już w kinach w Polsce? Bo premiera mialabyc jakos w czerwcu, wtedy mi to umknęło, teraz sprawdzam repertuary i nigdzie tego nie ma

ocenił(a) film na 7
kiler_16

Premiera tego filmu miała być w Polsce 2007-06-08, ale została przesunięta. Na kiedy - nie wiadomo. Polecam tradycyjne środki "załatwienia" sobie tego filmu :)

ocenił(a) film na 5
freepick

nie no pewnie ze mozna go sobie "załatwić", ale chciałem obejżeć go w kinie

freepick

"Premiera tego filmu miała być w Polsce 2007-06-08 (...)"
2+0+0+7+0+6+0+8=23 :P

Pozdro

ocenił(a) film na 10
Freak_On_A_Leash

ale jaja!!!
sprawdzilem sobie liczby

urodzilem sie
09.02.1991 = 9+2+1+9+9+1 = 31
przez 3 lata w gimnazjum nr = 31 w dzienniku
moje imieniny 15.07 = 1+5+7 = 13 = 31
lol...

ocenił(a) film na 10
Zielok_3

jeszcze coś, przedmioty z których liczone pkt do liceum miałem
matematyka = 3
polski = 4
historia = 3
biologia = 3
3+3+4+3 = 13 = 31 przypadek???

ocenił(a) film na 7
Zielok_3

No, przypadek, po 13 to nie to samo co 31, powiedziałbym raczej, że to pech iść z takimi ocenami do liceum ;)

ocenił(a) film na 8
Freak_On_A_Leash

Ej moze to dziwne,a el 23 to moja ulubiona liczba urodizłam się 23 grudnia, mieskzam pod numerem 23 i w ogóle jest ona wszędzie jak się dowiedziałam o tym filmie to mnei trochę zszokowało O_o

Freak_On_A_Leash

Heh... Prawdziwy dylemat: wierzyć czy nie? Jakieś znaczenie to na pewno ma, ale nie dajmy się zwariować i podporządkować liczbom... Ja sama mieszkam pod nr 23 i jak tylko dowiedziałam się o tym filmie postanowiłam, że ze zwykłej ciekawości go sobie obejrzę w kinie. Jakby ktoś znał dokładną datę premiery w Polsce to proszę o info. Z góry dzięki.

Freak_On_A_Leash

" A wiecie, że w 1939 roku chciał zaatakować Polskę nie 1 września, a 23 sierpnia??"
Naprawdę? a ja myślałem że to miał być 26 sierpnia ;> tak przynajmniej podają inne źródła :D
To tak gwoli ścisłości, żeby czasem ktoś nie opierał swojej wiedzy na tym poście :)

ocenił(a) film na 7
Freak_On_A_Leash

a jak ktoś napiszę 23 post do tego tematu to Szatan zeżre naszę duszę!!!!!!!:P(ciulowo)

ocenił(a) film na 5
szadok44

Ja pierdziu !! Z samego tylko rańca puściłem bąka 4 razy. To nic, bo zaraz po śniadaniu beknąłem (głośno!!) 9 razy. Następnie przez 16 minut robiłem kupę, a kolejne 25 min oglądałem Tvn24. Po raz 36sty w tym miesiącu się nie wyspałem, a mój ojciec dwa lata temu miał 49-te urodziny. Jaki z tego wniosek !!???!??! Prześladują mnie kwadraty!!!
Przez całe życie!! Mam troche kwadratową głowę, mój samochód ma ścięty tył (taki kwadratowy), mój pokój mieści się na planie kwadratu.
Założę się, że i Was prześladują kwadraty.
Np. spróbujcie pójść do kuchni i znajdźcie młotek (tłuczek) do mięsa - mama zawsze nim schabowe rozbija. Macie ? Dobra, przyjżyjcie się uważnie... Przekrój poprzeczny łepka młotka/tłuczka jest... kwadratowy !!!
A teraz spróbujcie się mocniej skupić mocniej na tłuczku, schwyćcie go oburącz za trzonek i...
........................ i PIERDOLNIJCIE SIĘ Z CAŁEJ SIŁY W ŁEB!!!!
NIE MA ŻADNEJ NUMEROLOGII. TO ZWYKŁE PRZYPADKI, KTÓRYCH W ŚWIECIE LICZB JEST NIESKOŃCZENIE WIELE. RÓWNIE WIARYGODNA JAK "NAUKA NUMEROLOGII" JEST, KURWA, WRÓŻKA SEMIRA CZY INNA WIEDŹMA KADENCJA.

Pozrdawiam wszystkich zdroworozsądkowców;)

ocenił(a) film na 7
Slimak_KissMyAss

Skorzystam z pozdrowień ;)
Świetny tekst! :D
Uczy i rozbawia.

ocenił(a) film na 8
Slimak_KissMyAss

Ja i tak Ci nie wierzę... Może to dlatego że trochę mnie boli bania...

ocenił(a) film na 6
hodak

Ja tylko skromnie dodam, że odpowiadam na 23 posta ;P

ocenił(a) film na 8
Slimak_KissMyAss

buhaha nie moge dzięki Twój post naprawdę mnei rozbawił ;d świetne to było :lol2:
A tak serio to też nei wierzę w jakąś numerologię czy coś, ale 23 była moją ulubioną liczbą od zawsze! A jak się dowiedziałam o tmy filmie to naprawdę mnie zszokowało.

karola91_

Oj tam, jak byście chcieli to pod każdą liczbę możecie doczepić takie łamigłówki. COś tam odjąć, pominąć miesiąc i nie dodać całej daty itp itd i wychodzi 23. Jak dodam liczbę rybek w akwarium, odejmę mój wiek, dodam wiek siostry, odejmę rok wybuchu I Wojny Światowej, dodam rok wybuchu II Wojny Światowej, miesiąc w którym zdechł mój żółw, odejmę dodatkowo liczbę płytek chodnikowych przed moim domem to wyjdzie 23? Taka ciekawostka

To oczywiście ironia.

Swoją drogą ja tam gdybym był mniej rozgarnięty mógłbym sobie wkręcać, że moja liczba to 13. 13-tego przyszefdłem na świat, któregoś roku w liceum rok zaliczyłem właśnie 13-tego, 13-tego za pierwszym razem zdałem prawo jazdy i odebrałem je po 13-tu dniach. 13 miałem lat jak mój ukochany klub piłkarski wygrał LM. Mam więcej podawać?

Baphomet

rany.. ale zescie sie nakrecili na te numery =D ja tam dopiero co uslyszalam o tym filmie przez przypadek dzisiaj, ale po opiniach i zwiastunie chce na niego isc.
PS. oglądał ktoś Przeczucie?? bo wydaje mi sie troche ze moze byc do tego podobny... a przeczucie było z deczka monotonne. i chciałabym zeby ktos mi te dwa filmy porównał jak oglądał oczywiscie... prosze!!! pozdro ;D

sandra128

Do "przeczucia" raczej nie jest podobny.

Polecam film pt. "?"

Pi, uwierz w chaos Darena Arfonofsky'ego.

pozdr, numerologuf i wierzacych w magiczna moc uzdrawiajaca tłuczków kuchennych o poprzecznym kwadratowym przekroju.

ocenił(a) film na 7
drafcu

O Dżizys, dopiero teraz zauważyłem, moja odpowiedź z dnia 12 lipca 2007 13:48 była 23 odpowiedzią!!! Nie wierzę, ta liczba mnie prześladuję, sami macie dowód, ha! (xD)

freepick

A ja urodzilam się w 1994 roku. 1+9+9+4=23
jedynie w roku urodzenia wychodzi mi 23.Moge wam przeslac co sie cechuje z nr.23
? 20.3.2003 - godzina 3.23 - George W. Bush ogłasza, że USA wypowiadają wojnę Irakowi
? Lądowania na Księżycu: pierwsze lądowanie miało miejsce na Morzu Spokoju, 23,63 stopni na Wschód. Drugie na Morzu Burz 23,42 na Zachód. Numery Apollo, które wówczas lądowały, to Apollo 11 i Apollo 12. Dodajmy 11 do 12, a otrzymamy 23.
? Litera W jest 23 w alfabecie (angielskim przynajmniej, w polskim jest 22). W ma u góry 3 punkty, no dole 2. 2+3 !!!
? W alfabecia łacińskim są 23 litery.
? W alfabecie greckim 23 literą jest PSI.
? William Szekspir urodził się i umarł tego samego dnia: 23 kwietnia. Większość jego dzieł opublikowano po raz pierwszy w 1623 r.
? Jeden cykl ludzkich biorytmów liczy 23 dni.
? Krew potrzebuje 23 sekund, żeby okrążyć ludzki organizm.
? Ludzkie ciało posiada 46 chromosomów, ulokowanych parami. Od każdego rodzica dziecko otrzymuje 23 chromosomy.
? 28 (23+5) dni - tyle przeciętnie dni ma cykl menstruacyjny oraz miesiąc lunarny.
? W geometrii euklidesowej są 23 aksjomaty.
? Templariusze mieli 23 Wielkich Mistrzów.
? Nissan to marka samochodów. Po japońsku "ni" to "2",a "san" to "3". Nissan=23
? Na kabalistycznym Drzewie Życia ścieżka 23 odpowiada "Wisielcowi" w kartach tarota.
? W wielu kreskówkach z marynarzem Popey'em pojawia się liczba 23.
? Gwiezdne Wojny: podczas ataku na Gwiazdę Śmierci, Luke nosi kod Red 5 (2+3). Red 2 i Red 3 odpalają łądunki przy 23 stopniu.
? Gwiezdne Wojny: numer bloku, w ktorym uwięziona jest Leia to AA-23, na poziomie 5 (2+3)
? Gwiezdne Wojny: Sokół Millennium stał w doku nr 94. 9/3=3, a 4/2=2. Odwróć kolejność cyfr i otrzymasz 23 :)
? Gwiezdne Wojny: R2D2 i C3PO: R2 + C3 = RC i 23. (RC= Rosae Crucis, różokrzyż, symbol wtajemniczenia)
? Komputery: standardowy port TCP/IP dla Telnetu nosi numer 23.
? W filmie "THX1138" G. Lucasa główny droid policyjny ma numer 23.
? Loża masońska w Nowym Jorku znajduje się na 23 Ulicy. Adres loży w Stafford, w Anglii to 23 Jaol Road.
? Statystycznie co 23 fala, uderzająca o brzeg, jest dwukrotnie silniejsza od normalnej fali.
? Ziemia jest obecnie nachylona pod kątem 23,5 stopni.
? W głównej siedzibie Microsoftu w Redmond znajdują się 23 budynki!
? We wzorcu DNA widać nieregularności w połączeniach co 23 sekcje.
? 23 w kodzie telegraficznym oznacza "przerwać linię".
? Słynny mag Aleister Crowley definiował liczbę 23 jako "rozpad, separację, radość, nić, życie"
? 23 to numer na koszulce Michaela Jordana. 23 to dzień, w którym zginął jego ojciec.
? Kariera Elvisa Presleya trwała 23 lata.
? W pierwszej części "Ghostbusters" bohaterowie biegną na 22 piętro, gdzie mieści się mieszkanie Dany Barett. Później wbiegają jeszcze piętro wyżej, na 23, gdzie znajduje się brama między wymiarami!
? 23 heksagram w I-Ching oznacza "Chaos", "rozpad"
? Konstytucja RFN powstała w 1949 r. 1+9+4+9= 23
? Titanic zatonął 15 kwietnia 1912 r. 15+4= 19. 1+9+1+2=13. 19+13=32=23
? USA przeprowadziły 23 próby atomowe na Atolu Bikini
? Wg Noama Chomsky'ego, jakieś 50% mediów w USA jest własnością 23 korporacji.
? Podzielcie 2 przez 3, a otrzymacie 0,666...
? Przeciętny palacz wypala 23 papierosy dziennie
? Waszyngton zaczyna się na literę W (23 w alfabecie). W Waszyngtonie znajduje się Pentagon (posiada 5 boków)
? Kurt Cobain urodził się w 1967 r. 1+9+6+7=23. Zginął w 1994 r. 1+9+9+4=23.
? Zespół U2: U to 21 litera w alfabecie. 21+2=23.
? Juliusz Cezar zginął od 23 ciosów sztyletem.
? William Szekspir miał 46 (2 razy 23) lat w 1610 (1+6+1+0=8, 8 to 2 do 3 potęgi), kiedy ukazała się Biblia w wersji króla Jerzego. W tym tłumaczeniu, 46 słowo w Psalmie 46 to "shake", a 46 słowo od końca to "spear"...
? Fizyka: numer izotopu uranu, uzywanego w bombach atomowych to U235
? Fizyke: Wanad jest 23 pierwiastkiem. W=23 litera alfabetu. Po angielsku Vanadium: V= rzymska liczba 5.
? Piłka nożna: 2 razy po 11 graczy + sędzia = 23 ludzi na boisku!
? Przyjmuje się, że Wielka Piramida składa się z 2300 bloków.
? W kalendarzu Majów 23 grudnia 2012 r. to koniec świata. Wg Terrence'a McKenny tego dnia dojdzie do immanentyzacji Eschatonu.
? 23 stycznia Adolf Hitler zwołał Kongres Narodowych Socjalistów. 23 listopada próbował przejąć włądzę.
? W 1723 r. Adam Weishaupt ujawnił istnienie Iluminatów Bawarskich. 1+7=8, czyli 2 do potęgi 3.
? Piątek (5=2+3), 13 października (13.10: 13+10=23) aresztowano templariuszy, co zapoczątkowało upadek zakonu.
? Znak pokoju/zwycięstwa: V (czyli 5). 2 palce u góry, 3 na dole.
Troche tego jest.

uncommon

i jeszcze dzisiaj napisalam ten post 23 lipca..no moze mnie to troche zdziwiło.

ocenił(a) film na 7
uncommon

Ale po co to wszystko kopiować z Wikipedii czy z innej strony-szukam-rewelacji?
Naprawdę polecam dogłębne przeanalizowanie odpowiedzi Ślimaka! Przeczytaj jeszcze raz i na głos. Po każdym zdaniu weź głęboki wdech, ok? Potem wykonaj jego instrukcję, to naprawdę pomoże!

freepick

ślimak ma racje....takie cos jak przesladowanie numerami czy czyms innym nazywa sie nerwicą natrętstw i jest choroba czyli macie cos nie tak z mozgiem a nie z numerologia.nie dajecie sie zwariowac!
co do numerżycia jak tam ktos wyzej napisal to nie sprowadza sie tego liczby dziesietnej (27) tylko do jednosci (2+7=9) kazdy ma przypisana 1-9 i jest to cos podobnego do znaku zodiaku czyli jak ktos wierzy w horoskopy to uwierzy i w to. ale powtarzam nie dajcie sie zwariowac.

krecik_20

Ja nie zwariowałam tylko tak sobie to napisalam. Wy myslicie ze ja w to wierze a wlasnie ze nie. Moim zdaniem jest to zwykly przypadek. Ktoś wziął sobie nr.23 za jakąś liczbe i teraz wszystko ma sie z nią wiązac.

uncommon

ale z jednej strony dlaczego wy tak sie uwzieliście na te osoby ktore w to wierzą. Do jasnej cholery w koncu to jest i pieprzona sprawa w co oni wierzą.

ocenił(a) film na 9
Freak_On_A_Leash

Apropo tego że 2 podzielić na 3 to )0,666.
Ok to prawda, ALE TO CIĄG NIESKOŃCZONY W KTÓRYM NA 32 MIEJSCU JEST 7!!
No i nici z szataństwa ;], a tak apropo 666 to znak człowieka a nie Szatana, ale to już inna bajka.

ocenił(a) film na 8
Sarge72

Niekoniecznie na 23 miejscu. Zależy do którego miejsca po przecinku zaokrąglasz.

666 to faktycznie nie jest znak szatana. Jest uważana za liczbę szatańską, ponieważ jest to Liczba Bestii (uosobień szatana) wg Apokalipsy Św. Jana.

Jednocześnie może być to znak człowieka, co kto lubi ; ))

hodak

Bredzicie wszyscy głupoty a na numerologii nikt z was się nie zna. Nie ma
czegos takiego jak "numer ileśtam mnie prześladuje" a w numerologii nie
wszystko skraca się tylko do jedności, krecik. Nie znacie się na tym, a
panikę strzelacie i sracie ogniem. Nie ma pechowych numerów, ani
szczęśliwych numerów.

Freak_On_A_Leash

Najbardziej śmieszą mnie ateiści, którzy w Boga nie wierzą, ale boją się liczby 23 i szatana :)

alpagaSatana

Numerologia, a chyba bardziej nawet gematria, z której numerologia coś tam skromnie czerpie akurat z wróżką Samirą ma mało wspólnego. Polecam poczytać zarówno o gematrii jak i znaczeniu liczb w kabale, nawet jako ciekawostkę :)
Aha, jestem agnostyczką, nie prześladuje mnie żadna liczba.

imme3

Gematria ma z numerologią mało wspólnego.

olcio1

Nie napisałam, że ma. Napisałam by poczytać o jednym i drugim, bo jedno i drugie dotyczy liczb oraz cyfr.

imme3

A racja, racja... Wybacz przeoczenie:)) Chodzio mi tylko o to, że
numerologia( i cyfrologia) wywodzi się z innych kultur niż kabała; ale jest
też coś takiego jak numerologia żydowska, powiązana z judaistycznymi
tradycjami kabalistycznymi. Ale generalnie numerologia jest od Sumerów i
Hindusów;)

olcio1

Wybaczam :) dodałam gematrię, gdyż numerologia dziś kojarzy się tak samo jak wróżki, horoskopy i noc andrzejkowa :) a warto poczytać o źródłach, bo jest to o wiele bardziej skomplikowane niż się nie którym wydaje :)
pozdrawiam

imme3

numerologia ma jedno do siebie że wszystko można z niej zrobić jakieś
przeznaczenia i inne głupoty

zawsze można coś odjąć,dodać, podzielic lub pomnożyć i wyjdzie liczba jaką
chcemy uzyskać
to zwykłe naciaganie ludzi te wrózki horoskopy i szczęśliwe numerki, ktoś
kto ma chociaż troche rozumu nie bedzie w to wierzył

Czarny_Lotos

tak, dlatego warto poczytać o źródłach, bo to już element kultury, ciekawy zresztą z antropologicznego punktu widzenia, szczególnie gdy ktoś nie wierzy :)

Czarny_Lotos

Akurat zupełnie nieprawda, a numerologia na niczym takim się nie opiera i jest dosyć spójnym systemem. A wierzyć to można w życie pozagrobowe, na numerologii można się co najwyżej znać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones