PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8239}
7,3 8 288
ocen
7,3 10 1 8288
7,5 17
ocen krytyków
O bi, o ba: Koniec cywilizacji
powrót do forum filmu O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji

Ale można obejrzeć. Wreszcie widziałem jakąś ciekawą rolę Jerzego Stuhra. W takich filmach powinien on grać, a nie w jakichś głupich komediach, w których występuje ostatnio.
Fabuła często powielana w innych filmach postapokaliptycznych. Ludzie, którzy mieszkają w jakimś betonowym bunkrze i czekają na zbawienie. Kilka scen irytowało, dużo przegadanych scen (może to nudzić). Oceniam na 4/10.

ocenił(a) film na 4
Axel

Aha, mam pytania do tych co oglądali ten film:
1.Dlaczego Stuhr zamknął w te lodówce tego faceta? Bo był świrem i zamroził te kobiety? Przecież mógł się z nim tam uratować.
2.O co chodziło w ostatniej scenie, że Stuhr się rozdwoił, ożyła jego kochanka i odlecieli balonem i wyrzucili jego bagaż?

Axel

[CHAMSKIE SPOJLERY]
Nie zrozumiałeś filmu i oceniasz na 4... aha.
1. Uratować? I ile z nim by tam siedział? Przecież arka nie istniała. A Ty chciałbyś spędzić resztki swojego życia ze świrem, który modli się do drewnianej makiety i dwoma martwymi babkami?
2. To już trudniejsze... obstawiam, że... umarł. Albo przynajmniej jakaś jego część umarła. Odleciał ze swoją miłością, która zginęła wcześniej, to mówi samo przez się...

Poza tym. Czy to, że fabuła była powielana w innych filmach... wpływa na to, że TEN film był zły?
I przepraszam, ale w jakiej ostatnio głupiej komedii wystąpił Stuhr?

ocenił(a) film na 4
Fiyo

"Poza tym. Czy to, że fabuła była powielana w innych filmach... wpływa na to, że TEN film był zły?"
Nie wpływa.

"I przepraszam, ale w jakiej ostatnio głupiej komedii wystąpił Stuhr?"
Mam wymieniać? Proszę bardzo: "Doskonałe popołudnie" (2005), "Historie miłosne" (1997), "Killer" (1997), "Killerów 2-óch" (1999). W tych filmach zagrał żenująco.

Axel

Historie miłosne to dla ciebie komedia tak? Mhm... to nie mamy o czym gadać, bo musiałbyś mi pożyczyć swoje kredki, żebym zrozumiał twój świat. Poza tym... nie wiem czy wiesz, ale ostatnia "głupia komedia" jaką przywołałeś była PIĘĆ lat temu... ale ostatnio w niej zagrał...

ocenił(a) film na 4
Fiyo

To sprawdź gatunki wymienione pod "Historiami miłosnymi".

Axel

A widziałeś ten film? Gatunki... "Zmierzch" ma "horror"... no zajebiście straszny. Zsikałem się ze strachu na seansie... ogarnij się człowieku.

ocenił(a) film na 4
Fiyo

Ty też się ogarnij. :)

Axel

Historie miłosne to nie komedia... gatunki są dodawane... nie wiem na jakiej podstawie. Jak są wampiry to horror, jak jest dowcip to komedia. A to tak nie działa... 4 to uważam za mało dla filmu Szulkina i nie uzasadniłeś w zasadzie swojego stanowiska. To co napisałeś pasuje do... 6,7. Ale nie gadam z tobą, bo myślisz, że "Historie miłosne" to komedia... pewnie nie oglądałeś... ;>

ocenił(a) film na 4
Fiyo

Ja już skończyłem tę dyskusję.

Axel

Bardzo trafna uwaga...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Axel

Solidny tytuł acz lepiej pograć w gry z serii Metro albo książkę poczytać. Bardzo podobne i nieporównywalnie lepsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones