5,2 7 132
oceny
5,2 10 1 7132
943
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"8232","linkUrl":"/film/O+dw%C3%B3ch+takich%2C+co+ukradli+Ksi%C4%99%C5%BCyc-1962-8232","alt":"O dwóch takich, co ukradli Księżyc","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/82/32/8232/7519802.2.jpg"}
Bliźniacy, Jacek i Placek, chcąc na zawsze uniknąć pracy, postanawiają ukraść księżyc, a następnie go sprzedać.

W chacie ubogiego mieszkańca wsi Zapiecek przychodzą na świat dwaj żarłoczni, leniwi i okrutni bliźniacy - Jacek i Placek. Bez przerwy płatają złośliwe figle spokojnym mieszkańcom. Aby oddalić od siebie na zawsze widmo jakiejkolwiek pracy, postanawiają ukraść z nieba złoty księżyc i go sprzedać. Wyruszają w drogę; by mieć co jeść,W chacie ubogiego mieszkańca wsi Zapiecek przychodzą na świat dwaj żarłoczni, leniwi i okrutni bliźniacy - Jacek i Placek. Bez przerwy płatają złośliwe figle spokojnym mieszkańcom. Aby oddalić od siebie na zawsze widmo jakiejkolwiek pracy, postanawiają ukraść z nieba złoty księżyc i go sprzedać. Wyruszają w drogę; by mieć co jeść, zabierają swej matce ostatni bochenek chleba, który niebawem zamienia się w kamień. Po wielu perypetiach udaje się im złowić księżyc w sieć, ale wpadają w ręce zbójców. Ponieważ księżyc przeszedł w nów i zniknął z sieci, biorą udział w zbójeckiej wyprawie do złotego miasta. Tu przekonują się o pozornej wartości wszelkich skarbów. Postanawiają wrócić do Zapiecka i pomagać rodzicom w pracy.

na podstawie
Kornel Makuszyński "O dwóch takich, co ukradli księżyc" (powieść)
studio
Zespół Filmowy "Syrena"
inne tytuły
Film kręcony był m.in. na wydmach ruchomych w okolicach Łeby (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nic nie słychać o odtwórcach głównych ról

  HellAwaits

  Ktoś wie, jak się dalej potoczyły ich losy? Zagrali gdzieś jeszcze?

 • 8/ 10

  Vuko44 ocenił(a) film na

  Świetna bajka dla dzieci. Niestety debile z PO i palikociarnia obniżają ocenę, ze względu na Kaczyńskich. Szkoda, ze w Polsce żyją takie tępoty.

 • Gdyby para głównych bohaterów na tym filmie zakończyła swoje występy, to pewnie miałby on wyższą średnią, powodzenie dzisiaj.

  Rittner

  Niestety, oni grali dalej, a jeden z nich wciąż nie wie , kiedy ze sceny zejść. Oby jak najmniej takich karier niespełnionych małych aktorów.

 • Warto obejrzeć

  Ja_asiaa ocenił(a) film na

  Fantastyczna scenografia, bardzo plastyczny film. Trochę to kiepskie, że ludzie oceniają go tak nisko ze względów politycznych, jakby to miało cokolwiek wspólnego z filmem . Pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie, gdy byłam dzieckiem i nadal oglądam go z przyjemnością, ma ciekawą, historię i ... więcej

 • Ciekawe ile osob ocenia film, a ile Kaczynskich :)

  Debesciak

  Swoja droga zapowiadali się tak niepozornie:)

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.