PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847767}
7,0 357
ocen
7,0 10 1 357
2,7 3
oceny krytyków
Obłoki śmierci Bolimów 1915
powrót do forum filmu Obłoki śmierci - Bolimów 1915

Dla mnie szokujące jest, że wynalazca broni chemicznej dostał nagrodę Nobla. Niezwykle etycznie wątpliwe. Nieznana, przynajmniej dla mnie historia. A jest wstrząsająca.

Agatonik

Nagrodę Nobla dostał również Lech Wałęsa oraz Menachem Begin, myślę że to mówi wszystko o jej 'wartości'.

MisterTornister

Warto również dodać ludobójcę Husseina Obamę i jego pokojowego Nobla

Wyspiarski_Andrzej

Zbrodniarz wojenny Henry Kissinger również takowego otrzymał.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Oczywiście broń chemiczna to największa hańba ludzkości i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.
Co do nagrody Nobla to Fritz Haber dostał ją za syntezę amoniaku z azotu i wodoru czyli "nawozy azotowe produkowane przy użyciu tej metody odpowiedzialne są za produkcję żywności, która utrzymuje przy życiu ok. jednej trzeciej ludzkości".
Przyznając nagrodę Nobla nie prześwietla się życiorysu danej osoby tylko patrzy się na skuteczność i przydatność danego wynalazku.
Nie istnieje coś takiego jak np. powiedzenie komuś: "ty to już w życiu narobiłeś tyle świństwa innym ludziom że nawet jak byś wymyślił lekarstwo np. na raka to nagrody Nobla na pewno już nie dostaniesz".
Nagroda Nobla to nie wybory Miss piękności gdzie prześwietla się też charakter danej osoby.

ocenił(a) film na 7
soulfly777kris

Mam jednak inne zdanie na ten temat.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Tu nie chodzi o Twoje zdanie tylko o proces przyznawania nagród Nobla a to jest różnica.
Ale zawsze możesz wymyśleć swoją nagrodę o nazwie np. "Agatonik" w której będziesz patrzeć na cały życiorys kandydata zanim mu tą nagrodę wręczysz.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones