PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788334}

Obrazy bez autora

Werk ohne Autor
7,1 2 928
ocen
7,1 10 1 2928
5,5 13
ocen krytyków
Obrazy bez autora
powrót do forum filmu Obrazy bez autora

Niezwykle wymowny

ocenił(a) film na 10

Dawno nie widziałam filmu tak dosadnego. Tak pokazującego prawdę.
Na kanwie politycznych wydarzeń i ludzi znajdujących się w tym wirze, ukazuje prawdziwe człowieczeństwo. Niezwykle podobała mi się czystość głównych bohaterów i możność jej wyzwolenia. Ekspresja artysty była tu głównym przekazem. Dosadnie opisała cenzurę, a jednocześnie burżuazję. Ułomność każdego z systemów politycznych. Jak dla mnie cały ówcześnie działający świat również można by zamknąć w tym filmie. Czasy się zmieniają, ale zasady pozostają te same. Poruszony temat miłości (czystości), wolności (vs służalczości), życia (aborcji / decydowania o czyimś życiu) - jak bardzo aktualne obecnie i jak jednocześnie łatwe do osądzenia dzięki powyższemu obrazowi.
Jak wszystko wydaje się proste i widzi się wyraźniej, gdy się ma serce i duszę...

ocenił(a) film na 9
kinija

Tak powinno się opowiadać historię własnego kraju. Nie unikając ciemnych stron ale w sposób atrakcyjny budzący sympatię do bohaterów. Widz w sumie otrzymuje pozytywny obraz Niemiec. Hitlerowski profesor mimo swej konformistycznej natury, która prowadzi do zbrodni, jest jednocześnie świetnym fachowcem. Potrafią to docenić nawet sowieci. Komunistyczny wykładowca na ASP w Dreznie dostrzega prawdziwie utalentowanego studenta. Ekscentryczny rektor szkoły w Düsseldorfie tylko pozornie jest dziwakiem. Głęboko rozumie sztukę . Itd.,itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones