PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738968}

Obsesja zemsty

Tiempo sin aire
6,6 1 159
ocen
6,6 10 1 1159
Obsesja zemsty
powrót do forum filmu Obsesja zemsty

Zemsta matki...

ocenił(a) film na 7

"...Ale mnie nikt nie przywróci oddechu....
Widzisz minęło już ponad sześć lat i nadal nie wiem jak wyglądały jej ostatnie chwile..."

Wojna domowa w Kolumbii pochłonęła wiele ofiar a ludność cywilna narażona była na atak wojska i partyzantów.
W zawieruchach wojennych znalazła się rodzina Marii, jej ojciec, nastoletnia Patrycja i jej Daniel, mały brat. Trzech żołnierzy upatrzyło sobie atrakcyjna kobietę i postanowili się z nią zabawić, finał był tragiczny, bo jej 12 letnia córka została zgwałcona i zmarła , wszystko to odbywało się na oczach dziadka i wnuczka.
Maria od tej chwili żyje i karmi się zemstą, to jedyne co ją trzyma przy życiu, jej ojciec w ramach rehabilitacji wysadza się z dwoma żołnierzami przy ucieczce z wioski. Maria wyjeżdża do Hiszpanii i rozpoczyna swa zemstę, w pogoni za jednym ze sprawców misterny plan wciela w życie. Determinacja i niezłomność działania daje jej możliwość na nowe życie u boku wspaniałego człowieka Gonzalo, który opiekuje się Marią i jej synem oraz plan zemsty. Rozliczenie i traumy demonów wojny kolumbijskiej dają nam obraz tragedii rodzinnej i prawdy , co się wydarzyło tego dnia, oraz próby pogodzenia się i życia z tym...
Bardzo istotny jest wątek Very, żony jednego z oprawców Ivana i Marii, hermetyczność napięcia, które narasta i nie opuszcza, z czasem staje się coraz trudniej, jesteśmy świadkami rozbicia wewnętrznego i paranoi.
Daniel wciąż nie odnalazł drogi do poradzenia sobie z ta sytuacją, prześladuje go ten obraz, krzyki, spadające przedmioty wywołują lęki, paranoję, strach zamykanie się w sobie.
Polecam trudny temat. Bardzo dobre aktorstwo Juana Acosta kontra Félix Gómez i Adriana Ugarte.

ocenił(a) film na 7
nemezis1212

Dobry opis, z tych jakie chciałoby się czytać PO obejrzeniu filmu, tak właśnie zrobiłem. Ale przydałoby się ostrzeżenie o spoilerze, z pewnością to przeoczyłaś...;-)

ocenił(a) film na 7
jjarek_filmweb

Witam:)Dziękuję za odzew i opinię:)Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones