PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=516131}

Oczy szeroko otwarte

Einaym Pkuhot
7,0 7 274
oceny
7,0 10 1 7274
6,7 6
ocen krytyków
Oczy szeroko otwarte
powrót do forum filmu Oczy szeroko otwarte

To była kwestia która bardzo mnie poruszyła
W jednej z ostatnich scen widzimy jak Ezri zaczyna dotykać byłego kochanka na oczach Aarona
Tak jakby chciał go za coś ukarać
Ale za co?
Mimo całej miłości która na niego przelewał
Mimo tego ile dla niego ryzykował
I mimo tego ze nie zwolnił go mimo gróźb tylko po to aby zatrzymać go przy sobie i nie zranić go
Ezri poszedł do byłego jak gdyby nigdy nic
Zastanawiam się czy z jego strony była to prawdziwa miłość
Czy tylko chęć pocieszenia się po nie spełnionej miłości
Jednak wole myśleć ze była to prawdziwa miłość


A Jeśli kogoś interesują filmy o takiej tematyce to bardzo polecam film „Maurycy”
Który nadal przeżywam
Ze względu na to ze zakończenie dla części szczęśliwe mnie wyprulo z emocji

Sandra1111111111

Myślę, że reżyser nie zagrał by aż tak prostolinijnie (a z drugiej strony, łatwo go przejrzeć). Tej scenie można nadać więcej znaczeń. Zacznijmy od tego, że w scenach seksu, z twarzy Ezriego nie schodził niebiański wyraz. Czy to wyraz „miłości”? Tak się może zdawać. Z tego można wyprowadzić, że „dotykanie byłego kochanka” funkcjonuje jako jeszcze jeden wyraz owej miłości, jako: (1) działanie, które ma ułatwić zerwanie - i umożliwienie życia jak sprzed; (2) działanie pod publiczność, złożoną z członków społeczności, którzy nie mają poznać, jak przepastne uczucia połączyły naszych bohaterów (co oczywiście łagodzi wyraz zajść, na rzecz jako-takiej przyszłości cadyka); (3) symboliczny akt innego rodzaju, poza powszednią logiką.
Zaryzykowałabym, że miłość jest wieczna i nie istnieją dla niej wymiar czasu i przestrzeni, również oddzielenie. Tragedia okoliczności nie ma wpływu na wyraz tego obrazu jako ukazującego „zmartwychwstanie.” Dla prawdziwie religijnego cadyka, który żyje ponad czasem ludzkim, który ćwiczył się w samopoznaniu, rozstanie nie jest tragedią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones