PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506883}

Odlot

Twelve
6,4 11 685
ocen
6,4 10 1 11685
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

Ludzie na filmwebie tworzą niezły przekrój przez polskie społeczeństwo. Dla większości albo musi się lać krew, albo muszą być pościgi samochodowe, albo musi być tylko i wyłącznie dobre nazwisko aktorskie (De Niro, Pacino itp) by film był warty uwagi. I co z tego, że zrobią takie nazwiska znane tak zwanego gniota - "o nie nie film był super aktorski ą-ę i w ogóle cacy" - a dlaczego? "a bo tak..".

I potem wypowiadają się tacy kretyni, jak ten użytkownik Amiga 1240, co pisze, że ten film jest naciągany bo: "tak amerykanie się tak nie bawią" - jak pokazane było na ów imprezie pokazanej w tym filmie. A nie wpadnie taki, za przeproszeniem cymbał, że pokazanie jakiejś imprezy, jej realności czyli: wciągania koksu, rzygania po kiblach, itp jest w tym filmie najmniej ważne. Że impreza była tylko po to by pokazać próżność innych ludzi.. Inny napisze, że ten film to gniot, inny napisze, że film słaby, i tak po obejrzeniu tego filmu zastanawiam się dlaczego ludzie są w tym kraju są zwyczajnie: dzicy.

Ale "najlepsze" są te osoby które piszą, że ten film nie ma przekazu. No na prawdę ja ręce łamie. To jest przerażające.

Zatem oświecę wszystkich neandertalczyków piszących, że ten film nie ma przekazu i jest płytki: głównym przekazem w tym filmie (tylko uwaga bo przekaz jest złożony- może być trudne do pojęcia ((ironia)) jest: przypomnienie ludziom by starali się żyć uczciwie. By byli dobrymi ludźmi. By nie ulegali pokusom za cenę totalnego upodlenia. By w dobie nawet jednej z największych tragedii ludzkiej, jaką jest przedwczesna śmierć rodzica starali się żyć dalej. By się nie poddawali. By szli w życiu drogą uczciwą, okupioną ciężką pracą, a nie schodzili na łatwiznę - tak jak to uczynił główny bohater. By też nie odtrącali w życiu ludzi, którzy mogą być dla nich wszystkim: miłością, ostoją, podporą, spełnieniem. By dostrzegali w innych dobro, a nie tylko rzeczy materialne.

Film nie jest może porywającym arcydziełem ale ma klimat. Jest ciekawy. W dużej mierze też dzięki narracji Kiefer'a Sutherland'a. Pokazuje również próżność ludzi (tutaj akurat próżność zblazowanego bogatego amerykańskiego młodego społeczeństwa) plus elementy przekazu o których napisałem wyżej plus dobra muzyka daje efekt więcej niż pozytywny.

ocenił(a) film na 8

Dziękuję! To niesamowite, że znalazła się osoba, która tak pięknie ubrała w słowa to, co ja mam w głowie i osobiscie ubrać nie potrafię...

użytkownik usunięty
LilyMa

Dziękuję :) Bardzo na prawdę mi miło :)

ps: jeśli się dobrze zastanowisz, popadniesz w refleksje i odpowiedni nastój, to na pewno potrafisz opisać nawet najtrudniejsze doznania :)

ocenił(a) film na 6

Zgadzam się w całej rozciągłości. Od siebie dodałbym jeszcze tylko, że film porusza bardzo ważny problem dzisiejszej młodzieży jakim jest uzależnienie bądź zabawa z narkotykami.

SPOILER

Tragedia która ma miejsce na końcu filmu tez nie byla przypadkiem. Brat chłopaka który organizował nieszczęsną imprezę był uzależniony od sterydów, inna z bohaterek postanowiła się upodlić za działkę wymarzonego narkotyku, główny bohater po śmierci matki wybrał łatwiejszą drogę jaką jest handel. I tak można by wymieniać bez końca. Jestem jeszcze stosunkowo młodym człowiekiem i nie stronię od imprezowego trybu życia, natomiast całe życie byłem, jestem i będę przeciwny jakimkolwiek narkotykom, bo widzę co potrafią robić z ludźmi. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się w 100%, Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5

ten film ma przekaz bardzo czytelny, zdecydowanie za bardzo, przez to odebrałam go jako bardzo naiwny, kompendium przemyśleń nastolatka, które z oczywistych powodów nie są zbyt wciągające dla dorosłych ludzi ale młodzieży może się spodobać

użytkownik usunięty
pudelka_2

A to ciekawe.. Czyli wg Ciebie tylko przekaz głęboko ukryty ma sens i rację istnienia? Ciekawa interpretacja. Przyznam, że jeszcze z takową się nie spotkałem, a żyję już na świecie parę latek..

ocenił(a) film na 5

nie to napisałam, może powinnam postawić kropkę po naiwny. to że był podany jak na tacy, zbyt dosłownie to jedno, a to że był wg mnie mało interesującym banałem to drugie, do tego ukazanym w patetyczny sposób

użytkownik usunięty
pudelka_2

widzisz: być może najciemniej jest pod latarnią czasem..

ocenił(a) film na 7

so true...

ocenił(a) film na 7

Dla mnie bardzo dobry film. Nietypowy, oryginalny, a przy tym poruszający ważne problemy młodego społeczeństwa w dzisiejszych czasach. Jestem pozytywnie zaskoczony.

ocenił(a) film na 9

Zgadam się w 100%, lecz jestem "młodym" kinomanem a film wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Z reguły nie oglądam horrorów i thillerów. Moim zdaniem ten film nie ma zbyt dużo wspólnego z thillerem, wręcz jest to mylące i być może dlatego niektórzy są zawiedzeni, oczekują rozlewu krwi itp. itd. Ten film ma naprawdę głęboki przekaz, choć może trochę przesadzili z ilością wątków, których nawet nie będę wymieniał bo by wyszedł zbyt długi tekst.
Zawszę myślałem, że komedie są tym co lubię. Zawsze to tak było ale kilka ostatnich filmów jakie oglądałem oraz ten utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak muszę oglądać więcej dramatów.

ocenił(a) film na 7

Też doszłam do tego samego wniosku, ale nigdy nie potrafiłam się zebrać ( czas ) aby to wszystko napisać.
Bardzo dziękuję, że tak świetnie to ujęłaś, zgadzam się z Twoją wypowiedzią całkowicie.

użytkownik usunięty
Mimoza40

Bardzo mi miło :) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8

Pięknie napisane podsumowanie, szkoda, ze autora nie ma wśród nas:((

ocenił(a) film na 7
Lysiczka

Jak to?

ocenił(a) film na 8
dannyboi

"użytkownik usunięty"- autor posta..

Lysiczka

To brzmi jakby umarł ;D Ale kto wie, może jeszcze czasem przegląda sobie ów forum pod innym nickiem. Dobrze, że FW nie usuwa postów usuniętych użytkowników, bo to całkiem trafna opinia o filmie.

ocenił(a) film na 8
Carrottro

Oby:)))))))))))))))))

ocenił(a) film na 7

Pięknie to opisałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones