PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864162}

Odpowiedzialność

Responsible Child
6,4 607
ocen
6,4 10 1 607
Odpowiedzialność
powrót do forum filmu Odpowiedzialność

Chociaż nie jestem matką i nie wiem co to znaczy nią być ( tylko mam świetny kontakt z dziećmi w rodzinie), to patrząc i słuchając matki Raya miałam ochotę wziąć tą kobietę i nią potrzasnąć. Wiem, że można powiedzieć, iż oceniam z boku jej zachowanie i nie wiem jak ona się czuję ( może sama wychowała się w patologicznej rodzinie stąd jej skłonność do tak wielkiej bezradności i wręcz głupoty " ten bezmyślny uśmiech i spojrzenie sprawiające wrażenie tęskniącego za rozumem), ale nic nie usprawiedliwia tego, że wydawałoby się dorosła kobieta w pełni władz umysłowych nie chroniła swoich synów przez co jeden dorosły z powodu doznanych krzywd doznał trwałego uszczerbku na psychice, a drugi przyczynił się do śmierci człowieka( choć właściwie powinnam użyć mniej cenzuralnych słów, bo to był chwast, który należało wyrwać). Jestem kobietą i nigdy nie pociągali mnie brutalni, agresywni faceci tzw. samcy alfa widać coś ze mną nie tak, bądź miałam dobre wzorce rodzinne. Aczkolwiek nie mogę wprost zrozumieć ile kobieta jest w stanie zrobić ( w tym poświęcić własne dzieci, które należy chronić za wszelką cenę) byle mieć męskie portki w domu. No, ale ja patrzę z perspektywy kobiety w miarę silnej, niezależnej i powiedzmy stabilnej emocjonalnie( każdy ma jakieś swoje schizy i dziwactwa niezrozumiałe dla innych ludzi). System czyli państwo kolejny raz zawiodło, w ogóle w czyim chorym umyśle zrodził się pomysł by 10-14etnie dzieci sądzić jak dorosłych to nawet nie chce wiedzieć, bo ten ktoś musiał cierpieć na deficyt uczuć wyższych i mam nadzieję, że przed własną śmiercią zrozumiał swój błąd lub życie go mocno kopnęło w tylną część ciała. Ogólnie bardzo mnie poruszyła tematyka filmu, wręcz czułam strach Raya i jego brata i wielką wściekłość wobec dorosłych ( tylko metrykalnie) ludzi którzy mogli, ale nie zapobiegli krzywdzie dziecka i rodziny.

ocenił(a) film na 7
Gia5

Cóż, zabójstwo nie jest rozwiązaniem problemów. A nie zawsze młodociani mordercy robią to z powodu krzywdy jakiej doznają, w afekcie, zatem jak najbardziej słuszne jest aby było sądzeni jak dorośli.

ocenił(a) film na 7
anngaj

Nie rozumiem Twojej logiki, skoro "NIE ZAWSZE młodociani mordercy robią to z powodu krzywdy..." to ZAWSZE młodociani mordercy powinni być sądzeni jak dorośli (czyli również ci, którzy popełnili morderstwo własnie pod wypływem silnych emocji kumulowanych przez długi czas, gdy doznawali owych krzywd)?!

ocenił(a) film na 8
Gia5

Miałam dokładnie te same odczucia. Tak naprawdę połowę winy za to, co sie stało, ponosi ta kobieta. Świetnie zagrana rola, ale ile takich biernych, bezmyślnych kobiet zakochanych w swych agresywnych konkubentach żyje na świecie....Smutny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones