Ojcowie i córki

Fathers and Daughters

2015 1 godz. 56 min.
7,2 21 801
ocen
7,2 10 21801
23 848
chce zobaczyć
{"rate":4.33333,"count":3}
{"type":"film","id":710202,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Fathers+and+Daughters-2015-710202/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ojcowie i córki
  • robin17 ocenił(a) ten film na: 9

Na pewno zrobi wrażenie na tych ,którzy mieli trudne dzieciństwo i odbiło się to na ich dorosłym życiu. Płaczę rzadko na filmach,a tu się poryczałam.

• robin17 Najwyraźniej mialem niezłe dzieciństwo. Nie uroniłem nawet łezki.

• robin17 ocenił(a) ten film na: 9

zweistein Jesteś chłopakiem/mężczyzną,więc ciężko będzie Ci zrozumieć więź łączącą ojców i córki i jaki ta więź ma wpływ na dorosłe życie kobiet. Nic więc specjalnie dziwnego,że się nie wzruszyłeś.

• robin17 Raczej obstawiałbym winę nieuczciwego filmu, który skonstruowany jest jak wielki dramat w stylu Coelho. Czyli raczej podróbka.

• adziaaa81 ocenił(a) ten film na: 10

zweistein A czytałeś coś Coehlo? Czy zakonczyles swoja przygodę na cytatach z netu???

• adziaaa81 Próbowałem i chyba wiem, dlaczego ma licznych wyznawców - a może lepej napisać "liczne wyznawczynie"?

zweistein Zalatuje mi tu szowinizmem ;) ja niewątpliwie kobietą jestem a wyznawczynią C. z pewnością nie! A film zrobił na mnie duże wrażenie, podobieństw o których mówisz nie widzę...

• adziaaa81 Chodziło mi raczej o podobieństwa natury klimatycznej i emocjonalnej, pewnego rodzaju "uduchowienie", "uromantycznienie", melodramatyczność bohaterów i ich losów.
    Mój opór wobec filmu wynika z doświadczenia - zbyt wiele filmów już widziałem. I to nie jest wielki film, z całą pewnością.

zweistein a jaki to jest wielki film? co go charakteryzuje?

• adziaaa81 Choćby świeży, odkrywczy, świetnie zagrany - film nie ma żadnego z tych atutów.
    Choć zdaję sobie sprawę, ze indywidualnie każdy widz może powiedzieć "wielki" o każdym filmie, tylko że nic z tego nie wynika.

• Gomez_2 ocenił(a) ten film na: 8

zweistein Podaj przykład wielkiego filmu pokazującego miłość ojca i córki, chętnie obejrzę.

• Gomez_2 Jakoś nie pamiętam takiego.

• Gomez_2 ocenił(a) ten film na: 8

zweistein Krytykujesz ten film a nie potrafisz podać lepszego, nie rozumiem tego.

• Gomez_2 E, to chyba nie takie trudne - potrafię wskazać wiele lepszych filmów, ale nie pamiętam, żebym widział wybitny film, w którym tematem jest relacja ojciec- córka.
    Ojcowie i córki wybitny nie jest i nie muszę mieć szkła powiększającego, żeby to zobaczyć.

• LauraMichalina ocenił(a) ten film na: 8

robin17 Ogromny plus za poruszającą muzykę. Mistrzowska robota Paolo Buonviniego. Mi również film się spodobał, jest na pewien sposób wybitnie smutny, tragedia dwóch a może i trzech osób.