Ojcowie i córki

Fathers and Daughters

2015 1 godz. 56 min.
7,2 21 801
ocen
7,2 10 21801
23 848
chce zobaczyć
{"rate":4.33333,"count":3}
{"type":"film","id":710202,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Fathers+and+Daughters-2015-710202/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ojcowie i córki
  • wolter03 ocenił(a) ten film na: 9

Świetnie ukazana niestety smutna rzeczywistość wielu rodzin i fabuła wzięta z życia codziennego...
    Film jest smutny jak wiele osób pisało ale jak najbardziej godny polecenia !
    Gra aktorska górna półka, fabuła wciągająca i życiowa, relacja ojca z córką ukazana w rewelacyjny sposób, utrata matki i żony odbija się na członkach rodziny i jest to pokazane bardzo dobrze.
    Nieuczciwość życia i utwierdzenie, że niestety pieniądze mają wielki wpływ na nasze życie ale można z nimi wygrać, tylko wiąże się to z wielkim wysiłkiem i wyrzeczeniami, a dążenie do nich za wszelką cenę i droga życiowa obrana w stronę kariery zawodowej odbija się na rodzinie...
    Miłość jest pięknie ukazana w tym filmie oraz jak ówczesny człowiek może być pusty i co się dzieję, gdy spychamy sumienie i uczucia na drugi plan (historia dorosłej Katie)...
    Można by się rozpisywać o zaletach tego filmu przez dłuuugi czas :)
    Uroniłem łzy nieraz podczas tego filmu :)
    Na pewno wrócę do niego niejednokrotnie.

• wolter03 Mam nadzieję, że jutro przybiję Ci piątkę za tę opinię. Dziś wybieram się do kina i moje oczekiwania są stosunkowo duże. Nie sądzę, żebym wyszła z kina rozczarowana.

• belthezer ocenił(a) ten film na: 5

wolter03 Bez przesady. Głupi film. Dziewczyna to dziwka.

• marilyn_my_love ocenił(a) ten film na: 9

belthezer Film nie jest głupi, historia bardzo prawdopodobna, dziewczyna w taki sposób odreagowuje swoje emocjonalne i wychowawcze braki. Ciekawe jaki Ty byś był jak nie miałbyś ojca i matki?

• karimnaf ocenił(a) ten film na: 10

wolter03 Świetny film, kurde juz dawno nie widzialem tak dobrego dramatu.
    Zawsze wsrod "najwiekszych" wymienia sie nazwiska takie jak Al Pacino, De Niro, Nicolson...nie mozna zapominac (moim zdaniem) o Crowe. Ten czlowiek urodzil sie po to by byc cholernie dobrym aktorem. Na pewno jedynym z najwiekszych obecnie.
    Aaron Paul, co on tu wyprawial w ogole. Koles jest tak genialny, scena, gdy zrywa z Katie - masakra tak dobra. Co ciekawe nigdzie nie znalazlem informacji, zeby ukonczyl jakas szkole aktorska. Naturalny, bardzo duzy talent.

• reggy7 ocenił(a) ten film na: 7

karimnaf "Koles jest tak genialny, scena, gdy zrywa z Katie - masakra tak dobra." - rzeczywiście był bardzo wiarygodny w tej scenie. Amanda Seyfried również w scenie, gdy go przeprasza.

• wolter03 Film rewelacyjny, chwyta za serce i pokazuje, że życie to niestety czasem straszna d****a.

Żeby nie powielać tego, co już zostało powiedziane, dodam tylko, że dziewczynka grająca młodą Katie jest fenomenalna, bardzo autentyczna w swojej roli. Zdjęcia też zasługują na uwagę. Kilka scen zostało nagranych w bardzo ciekawy sposób - dynamiczna praca kamery ze zmianą lokacji (mówiąc laickim językiem), m.in. ta z ucieczką i taksówką czy scena rozstania.

• eoste Cenię dobre dramaty ale tym razem nie mogłem uwolnić się od myśli, że mam do czynienia z podlakierowana wydmuszką.

• zweistein No cóż, masz do tego prawo. Może coś polecisz w takim razie?

• eoste Burza lodowa, Walka żywiołów - jeśli nie oglądałaś.

• reggy7 ocenił(a) ten film na: 7

eoste "(...) dziewczynka grająca młodą Katie jest fenomenalna, bardzo autentyczna w swojej roli" - nie zgadzam się. Jej sposób grania bardzo mi się właśnie nie podobał. Zachowywała się niczym nastolatka. Sposób wyrażania emocji, mimika, usposobienie. Nie było w niej naturalnej niewinności, dziecięcości. Taka stara maleńka. Za dużo chyba jakiejś aktorskiej maniery.

"Kilka scen zostało nagranych w bardzo ciekawy sposób - dynamiczna praca kamery ze zmianą lokacji (mówiąc laickim językiem), m.in. ta z ucieczką i taksówką czy scena rozstania." - z tym się zgadzam :) Rzeczywiście świetnie nagrane, czujesz jakbyś tam była z nimi.

• Lunasol ocenił(a) ten film na: 7

wolter03 Zgadzam się bardzo dobry film !

• Leszy2 ocenił(a) ten film na: 5

wolter03 Są tysiące takich filmów.

• Gomez_2 ocenił(a) ten film na: 8

Leszy2 Podaj tytuły kilku, chętnie obejrzę.

• czarna404 ocenił(a) ten film na: 8

Leszy2 Ja rowniez.