Ojcowie i córki

Fathers and Daughters

2015 1 godz. 56 min.
7,2 21 801
ocen
7,2 10 21801
23 848
chce zobaczyć
{"rate":4.33333,"count":3}
{"type":"film","id":710202,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Fathers+and+Daughters-2015-710202/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ojcowie i córki
 • wolter03 ocenił(a) ten film na: 9

  Świetnie ukazana niestety smutna rzeczywistość wielu rodzin i fabuła wzięta z życia codziennego...
  Film jest smutny jak wiele osób pisało ale jak najbardziej godny polecenia !
  Gra aktorska górna półka, fabuła wciągająca i życiowa, relacja ojca z córką ukazana w rewelacyjny sposób, utrata matki i żony odbija się na członkach rodziny i jest to pokazane bardzo dobrze.
  Nieuczciwość życia i utwierdzenie, że niestety pieniądze mają wielki wpływ na nasze życie ale można z nimi wygrać, tylko wiąże się to z wielkim wysiłkiem i wyrzeczeniami, a dążenie do nich za wszelką cenę i droga życiowa obrana w stronę kariery zawodowej odbija się na rodzinie...
  Miłość jest pięknie ukazana w tym filmie oraz jak ówczesny człowiek może być pusty i co się dzieję, gdy spychamy sumienie i uczucia na drugi plan (historia dorosłej Katie)...
  Można by się rozpisywać o zaletach tego filmu przez dłuuugi czas :)
  Uroniłem łzy nieraz podczas tego filmu :)
  Na pewno wrócę do niego niejednokrotnie.

 • wolter03 Mam nadzieję, że jutro przybiję Ci piątkę za tę opinię. Dziś wybieram się do kina i moje oczekiwania są stosunkowo duże. Nie sądzę, żebym wyszła z kina rozczarowana.

 • belthezer ocenił(a) ten film na: 5

  wolter03 Bez przesady. Głupi film. Dziewczyna to dziwka.

 • marilyn_my_love ocenił(a) ten film na: 9

  belthezer Film nie jest głupi, historia bardzo prawdopodobna, dziewczyna w taki sposób odreagowuje swoje emocjonalne i wychowawcze braki. Ciekawe jaki Ty byś był jak nie miałbyś ojca i matki?

 • karimnaf ocenił(a) ten film na: 10

  wolter03 Świetny film, kurde juz dawno nie widzialem tak dobrego dramatu.
  Zawsze wsrod "najwiekszych" wymienia sie nazwiska takie jak Al Pacino, De Niro, Nicolson...nie mozna zapominac (moim zdaniem) o Crowe. Ten czlowiek urodzil sie po to by byc cholernie dobrym aktorem. Na pewno jedynym z najwiekszych obecnie.
  Aaron Paul, co on tu wyprawial w ogole. Koles jest tak genialny, scena, gdy zrywa z Katie - masakra tak dobra. Co ciekawe nigdzie nie znalazlem informacji, zeby ukonczyl jakas szkole aktorska. Naturalny, bardzo duzy talent.

 • reggy7 ocenił(a) ten film na: 7

  karimnaf "Koles jest tak genialny, scena, gdy zrywa z Katie - masakra tak dobra." - rzeczywiście był bardzo wiarygodny w tej scenie. Amanda Seyfried również w scenie, gdy go przeprasza.

 • wolter03 Film rewelacyjny, chwyta za serce i pokazuje, że życie to niestety czasem straszna d****a.

  Żeby nie powielać tego, co już zostało powiedziane, dodam tylko, że dziewczynka grająca młodą Katie jest fenomenalna, bardzo autentyczna w swojej roli. Zdjęcia też zasługują na uwagę. Kilka scen zostało nagranych w bardzo ciekawy sposób - dynamiczna praca kamery ze zmianą lokacji (mówiąc laickim językiem), m.in. ta z ucieczką i taksówką czy scena rozstania.

 • eoste Cenię dobre dramaty ale tym razem nie mogłem uwolnić się od myśli, że mam do czynienia z podlakierowana wydmuszką.

 • zweistein No cóż, masz do tego prawo. Może coś polecisz w takim razie?

 • eoste Burza lodowa, Walka żywiołów - jeśli nie oglądałaś.

 • reggy7 ocenił(a) ten film na: 7

  eoste "(...) dziewczynka grająca młodą Katie jest fenomenalna, bardzo autentyczna w swojej roli" - nie zgadzam się. Jej sposób grania bardzo mi się właśnie nie podobał. Zachowywała się niczym nastolatka. Sposób wyrażania emocji, mimika, usposobienie. Nie było w niej naturalnej niewinności, dziecięcości. Taka stara maleńka. Za dużo chyba jakiejś aktorskiej maniery.

  "Kilka scen zostało nagranych w bardzo ciekawy sposób - dynamiczna praca kamery ze zmianą lokacji (mówiąc laickim językiem), m.in. ta z ucieczką i taksówką czy scena rozstania." - z tym się zgadzam :) Rzeczywiście świetnie nagrane, czujesz jakbyś tam była z nimi.

 • Lunasol ocenił(a) ten film na: 7

  wolter03 Zgadzam się bardzo dobry film !

 • Leszy2 ocenił(a) ten film na: 5

  wolter03 Są tysiące takich filmów.

 • Gomez_2 ocenił(a) ten film na: 8

  Leszy2 Podaj tytuły kilku, chętnie obejrzę.

 • czarna404 ocenił(a) ten film na: 8

  Leszy2 Ja rowniez.