PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710202}

Ojcowie i córki

Fathers and Daughters
7,2 22 723
oceny
7,2 10 1 22723
4,8 4
oceny krytyków
Ojcowie i córki
powrót do forum filmu Ojcowie i córki

Świetnie ukazana niestety smutna rzeczywistość wielu rodzin i fabuła wzięta z życia codziennego...
Film jest smutny jak wiele osób pisało ale jak najbardziej godny polecenia !
Gra aktorska górna półka, fabuła wciągająca i życiowa, relacja ojca z córką ukazana w rewelacyjny sposób, utrata matki i żony odbija się na członkach rodziny i jest to pokazane bardzo dobrze.
Nieuczciwość życia i utwierdzenie, że niestety pieniądze mają wielki wpływ na nasze życie ale można z nimi wygrać, tylko wiąże się to z wielkim wysiłkiem i wyrzeczeniami, a dążenie do nich za wszelką cenę i droga życiowa obrana w stronę kariery zawodowej odbija się na rodzinie...
Miłość jest pięknie ukazana w tym filmie oraz jak ówczesny człowiek może być pusty i co się dzieję, gdy spychamy sumienie i uczucia na drugi plan (historia dorosłej Katie)...
Można by się rozpisywać o zaletach tego filmu przez dłuuugi czas :)
Uroniłem łzy nieraz podczas tego filmu :)
Na pewno wrócę do niego niejednokrotnie.

wolter03

Mam nadzieję, że jutro przybiję Ci piątkę za tę opinię. Dziś wybieram się do kina i moje oczekiwania są stosunkowo duże. Nie sądzę, żebym wyszła z kina rozczarowana.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
belthezer

Film nie jest głupi, historia bardzo prawdopodobna, dziewczyna w taki sposób odreagowuje swoje emocjonalne i wychowawcze braki. Ciekawe jaki Ty byś był jak nie miałbyś ojca i matki?

ocenił(a) film na 10
wolter03

Świetny film, kurde juz dawno nie widzialem tak dobrego dramatu.
Zawsze wsrod "najwiekszych" wymienia sie nazwiska takie jak Al Pacino, De Niro, Nicolson...nie mozna zapominac (moim zdaniem) o Crowe. Ten czlowiek urodzil sie po to by byc cholernie dobrym aktorem. Na pewno jedynym z najwiekszych obecnie.
Aaron Paul, co on tu wyprawial w ogole. Koles jest tak genialny, scena, gdy zrywa z Katie - masakra tak dobra. Co ciekawe nigdzie nie znalazlem informacji, zeby ukonczyl jakas szkole aktorska. Naturalny, bardzo duzy talent.

ocenił(a) film na 7
karimnaf

"Koles jest tak genialny, scena, gdy zrywa z Katie - masakra tak dobra." - rzeczywiście był bardzo wiarygodny w tej scenie. Amanda Seyfried również w scenie, gdy go przeprasza.

wolter03

Film rewelacyjny, chwyta za serce i pokazuje, że życie to niestety czasem straszna d****a.

Żeby nie powielać tego, co już zostało powiedziane, dodam tylko, że dziewczynka grająca młodą Katie jest fenomenalna, bardzo autentyczna w swojej roli. Zdjęcia też zasługują na uwagę. Kilka scen zostało nagranych w bardzo ciekawy sposób - dynamiczna praca kamery ze zmianą lokacji (mówiąc laickim językiem), m.in. ta z ucieczką i taksówką czy scena rozstania.

eoste

Cenię dobre dramaty ale tym razem nie mogłem uwolnić się od myśli, że mam do czynienia z podlakierowana wydmuszką.

zweistein

No cóż, masz do tego prawo. Może coś polecisz w takim razie?

eoste

Burza lodowa, Walka żywiołów - jeśli nie oglądałaś.

ocenił(a) film na 7
eoste

"(...) dziewczynka grająca młodą Katie jest fenomenalna, bardzo autentyczna w swojej roli" - nie zgadzam się. Jej sposób grania bardzo mi się właśnie nie podobał. Zachowywała się niczym nastolatka. Sposób wyrażania emocji, mimika, usposobienie. Nie było w niej naturalnej niewinności, dziecięcości. Taka stara maleńka. Za dużo chyba jakiejś aktorskiej maniery.

"Kilka scen zostało nagranych w bardzo ciekawy sposób - dynamiczna praca kamery ze zmianą lokacji (mówiąc laickim językiem), m.in. ta z ucieczką i taksówką czy scena rozstania." - z tym się zgadzam :) Rzeczywiście świetnie nagrane, czujesz jakbyś tam była z nimi.

ocenił(a) film na 7
wolter03

Zgadzam się bardzo dobry film !

ocenił(a) film na 5
wolter03

Są tysiące takich filmów.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Podaj tytuły kilku, chętnie obejrzę.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Ja rowniez.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones