PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=159103}

Oko orła 2: Wśród wrogów

Eye of the Eagle 2: Inside the Enemy
5,2 56
ocen
5,2 10 1 56

Oko orła 2: Wśród wrogów
powrót do forum filmu Oko orła 2: Wśród wrogów

Kolejny film o Wietnamie

ocenił(a) film na 5

Początek filmu bardziej "psychologiczny" czyli ukazanie jak na psychikę żołnierzy działała wojna w Wietnamie. Reżyser na pewno bardzo wzorował się na "Plutonie" Olivera Stone'a bo niektóre sceny są bardzo, ale to BARDZO podobne! Druga połowa filmu to już jednak typowa strzelanina rodem z VHS-ów. Żołnierz ucieka z wietnamską dziewczyną, którą poznał i pozoruje fałszywy ślub bo chcą uciec z Wietnamu. Fabuła głupkowata, ale można obejrzeć. Zakochaną parę ściga Major Sorenson, którego zagrał Andy Wood - znany także "Rambo II" gdzie zagrał więźnia, którego Rambo uwolnił jako pierwszego. Prawie nie poznałem tego aktora, bo wyglądał nieco inaczej niż w "Rambo II" - mimo, iż oba filmy dzieli tylko rok od nakręcenia.
Końcówka filmu bardzo naiwna, ale mimo to fajnie się to oglądało. Części pierwszej "Eye of the Eagle" jeszcze nie oglądałem bo jest raczej nieosiągalna (w Polsce chyba nie ukazała się na VHS), a część trzecia czyli "Posterunek w Lang Mei" chyba nie jest już kontynuacją "Oko Orła 2", mimo iż ma tytuł z cyferką 3. Mimo to i tak obejrzę część 3 już niebawem i mam nadzieję, że będzie warto bo reżyserował to Cirio H. Santiago - twórca Motodiabłów.
A "Oko Orła 2: Wśród wrogów" oceniam na 5/10. Film ciekawy, ale czegoś tu brakuje. Za mało akcji i krwi! ;) Poza tym trwa zbyt krótko (zaledwie 78 minut). W trailerze tego filmu pokazano większość fajnych scen z filmu, a więc nieco się zawiodłem bo liczyłem na więcej. Dla zainteresowanych - trailer do obejrzenia na youtube pod tym linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=xPiRvdNdn3U

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Pizzol

Oglądałem na kasecie VHS wydanej przez ITI Home Video, którą mam w mojej kolekcji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jones1_2

on nic ci nieda niełudz się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones