1 godz. 16 min.
6,9 319
ocen
6,9 10 319
679
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"type":"film","id":294293,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Old+Joy-2006-294293/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Old Joy
 • MaX_Q ocenił(a) ten film na: 7

  Dobre, maksymalnie minimalistyczne kino o zagubieniu i powrocie do natury jako początku odrodzenia...A właściwie cała masa tematów do przemyśleń - w kilku ujęciach. Jeśli geniusz leży w prostocie - genialne kino, a może po prostu filmowe haiku ?

 • soodack ocenił(a) ten film na: 9

  MaX_Q Podpisuje s pod ta wypowiedzia (jesli mozna).
  Dla mnie osobiscie, najwazniejsza byla kwestia "przelomu zyciowego" u czlowieka, ktora to wielu odracza w nieskonczonosc, a inni, kosztem mlodosci, etc. rozpoczynaja juz przy osiagnieciu dojrzalosci :).
  Jeden z bohaterow jest w trakcie przekraczania tego progu - ma zostac ojcem lada chwila, drugi wybiera opcje "odraczania". wydaaje s, ze to jest podstawowa rzecz, ktora ich dzieli i jest destrukcyjna dla ich przyjazni

 • MaX_Q Ale czym jest "powrót do natury", skoro, cytuję z filmu:

  "It's all one huge thing, now. There's trees in the city, and garbage in the forest. What's the big difference, you know?"

  Gorące źródła, do których w końcu trafiają bohaterowie, nie byłyby tak atrakcyjne, gdyby nie zostały obudowane odpowiednią infrastrukturą. A poza tym film zaczyna się ujęciem w ogrodzie (przestrzeń szczególnie niejednoznaczna w kwestii "naturalności"), a kończy na ulicach miasta... Nie ma tu żadnego wielkiego "powrotu". (I mnie się takie ujęcie tematu podoba).