PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646395}

Ona

Her
7,5 172 719
ocen
7,5 10 1 172719
7,5 43
oceny krytyków
Ona
powrót do forum filmu Ona

Fajny ten motyw samotności. Można było się zastanowić nad tym, że żyjąc wśród tłumu tak
naprawdę dalej możemy być samotni. Ale reszta kompletne sci-fi jak dla mnie i oglądałam z
dziwnym odczuciem, że robi się ze mnie debila :D maszyny nie są i nigdy nie będą zdolne do uczuć

ocenił(a) film na 9
zjedzmy_psa

Ciekawe na jakiej podstawie twierdzisz, że nie będą. Jak już będziemy potrafili stworzyć (symulować) odpowiednią liczbę neuronów to pojawi się świadomość i uczucia.
Moim zdaniem solidne sci-fi.

ocenił(a) film na 6
von_Vogt

Ile głów tyle opinii. Tak naprawdę nie mam podstaw żeby tak sądzić, ale może wynika to z ciasnoty mojego umysłu i kiedys przyznam Ci rację ;)

ocenił(a) film na 6
zjedzmy_psa

Ale czym są uczucia?
Aktorzy bardzo wiarygodnie potrafią udawać uczucia. A więc komputery też będą potrafić. Już potrafią, w prymitywny sposób. Wystarczy pograć w Sim'y aby się przekonać. Będą w tym udawaniu na tyle wiarygodne i konsekwentne, że zapomnimy o tym, że udają. Co więcej, dzięki temu, że będzie to miłość udawana, kontrolowana, będzie dla ludzi lepsza. Będzie w 100% spełniać nasze oczekiwania, oraz ukierunkowywać i leczyć gdy te oczekiwania będą dryfować w ślepą uliczkę.
To oczywiście ta dobra strona przyszłości. Ale istniej tez ciemna strona o której film nie mówi.

Film jest o tyle nierealny, że istnienie tak inteligentnych maszyn, wywołałoby rewolucję społeczno-gospodarczą, o wiele większą niż jakakolwiek inna rewolucja w historii ludzkości.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Mi się wydaje, że taka rewolucja nastąpi. Nie za naszego życia, ale nastąpi.
Każde pokolenie ludzi jest coraz mądrzejsze, uczy się na doświadczeniu i błędach poprzedników i będzie w stanie konstruować coraz to lepsze i bardziej błyskotliwe rozwiązania, o których nam dziś się nie śni.

ocenił(a) film na 6
dariusgromnicki

Może nastąpić i za naszego życia.
Chodzi mi o to, że jeżeli istniałaby technologia pokazana na filmie, nie mógłby istnieć świat taki jak pokazano na filmie.
W droga do takiej technologi albo będzie samoistnie się wydłużała, bo ludzie nie będą nadążać w zmianie swojego stylu życia, albo nastąpi wielki kryzys społeczny, bardzo tragiczny i nieprzewidywalny w skutkach, z którego wyłoni się nowy świat z owa technologią.

ocenił(a) film na 9
zjedzmy_psa

Bo to nie były prawdziwe uczucia, tylko symulacja.komputery już potrafią odbierać bodźce - słuchać i rozpoznawać mowę, dźwięki, rozpoznawać co widzą na obrazach. W przyszłości psychologia ludzka nie będzie dla komputerów tajemnicą, a obserwacje pozwolą im rozpatrzyć każdy indywidualny przypadek. Komputer z łatwością będzie umiał rozkochać w sobie każdego

ocenił(a) film na 8
zjedzmy_psa

Sci-fi to tylko metafora by pokazać to o czym mówiłaś.

ocenił(a) film na 10
zjedzmy_psa

Gdyby odłączyć maszynę to już masz podobnie. Ludzie zamykają się w sobie, siedzą wpatrzeni w ekrany telefonów, słuchawki w uszach, izolują się od świata. Siedzą w internecie rozmawiając z ludźmi przez różne komunikatory. Oczywiście nie zakładam, że wszyscy tak robią. Ale samotność w tłumie jest bardzo powszechna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones