Opowiadanie

Storytelling

2001 1 godz. 27 min.
7,2 1 828
ocen
7,2 10 1828
1 972
chce zobaczyć
7,1 7
ocen krytyków
{"rate":7.142857,"count":7}
{"type":"film","id":90819,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Storytelling-2001-90819/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Opowiadanie
  • Grifter ocenił(a) ten film na: 7

Młode nastolatki pieprzą się z kim popadnie, autorytet młodzieży to wykorzystujący młode dziewczyny burak, amerykańska rodzina mająca być spełnieniem „american dream” nie umie się ze sobą dogadać, nielegalna imigrantka zaharowuje się u nich do ostatniej kropli potu, a jedna patologia społeczna goni drugą – witajcie w demaskatorskim kinie Todda Solonzda !!

Słynny Amerykanin po raz kolejny bez skrupułów strzepuje kurz z fałszywego portretu amerykańskich nastolatków. Ci w przeciwieństwie do innych bezsensownych dziełek, nie mamią nas uśmiechniętymi twarzyczkami, pięknymi jak z obrazka. Młoda społeczność to bestie inteligentne, ale zagubione, osowiałe, często brzydkie (koleś z porażeniem mózgowym), które nie wiedzą co mają ze sobą zrobić. Już tylko za to obnażanie fałszerstwa należy się reżyserowi najwyższe uznanie !!

No i brawa za urwane zakończenia stawiające na otwartą kartę – szkolne epizody to tylko „rozwinięcie” i wycinek naszego życia, na którym świat się nie kończy. Inna sprawa, że Todd nie zaoferuje nam żadnego pocieszenia – później będzie jeszcze gorzej...

Obejrzyjcie – nie na darmo Todd określany jest mianem jednego z najlepszych amerykańskich twórców kina niezależnego. Warto !!

Moja ocena - 7/10

• _Garret_Reza_ ocenił(a) ten film na: 7

Grifter Historia dosyć przeciętna, ale opowiedziana z pazurem - pierwszy wątek, i dziewczyna która przespała się ze swoim nauczycielem. Wiem, że powinienem nią gardzić i tak dalej... Ale zamiast tego czułem żal i współczucie. Naprawdę jest taka słaba, zagubiona? Co się stało? Podobnie jest z resztą wątków - chłopaku, który ma porażenie i kłóci się z dziewczyną. Dorosłego faceta, który dzwoni do dziewczyny z liceum i nie wie co powiedzieć. Wprawdzie wątek młodego syna i sprzątaczki to przegięcie, ale reszta miodna, mocna i dojrzała.

Odważne kino.

7/10. Za darmo na iplex.pl

• Grifter ocenił(a) ten film na: 7

_Garret_Reza_ Ja wciąż żałuję, że nie nakręcono tego trzeciego opowiadania. Szkoda...
    Widziałeś resztę Solondza? Polecam gościa. Sam muszę w najbliższym czasie obejrzeć jego najnowszy 'War During Lifetime'...

• _Garret_Reza_ ocenił(a) ten film na: 7

Grifter Nie, to mój pierwszy. Dlatego go obejrzałem, by mieć rozeznanie. "Happiness" w planach.