PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6024}
7,1 239
ocen
7,1 10 1 239
4,2 4
oceny krytyków
Opowieści Hammetta
powrót do forum filmu Opowieści Hammetta

Wenders nie był zadowolony z finalnej wersji projektu, zważywszy że zmieniono sporo jego pomysłów (w tym zakończenie) i dokręcono wiele scen bez jego udziału. Twórca okazał się na tyle rozgoryczony, iż nakręcił dwa filmy dotyczące "Hammetta"- dokumentalny "Reverse Angle" i fabularny "Stan rzeczy". Rozlicza się w nich z Coppolą i konfliktami na linii reżyser-producent.
Osobiście jestem zadowolony z tego co powstało. Pewnie mogło być lepiej, ale Ameryka rządzi się swoimi prawami. Niestety nie lubią tam eksperymentów. Dlatego cieszę się, że i tak dużo ich tutaj zostało.
Scenografia mi się podoba. Niby bije od niej sztuczność, lecz nadaje filmowi specyficznego, nierealnego klimatu. Podobnie rzecz ma się z kolorystyką oraz samą historią. Może i nie wszystko tu przekonuje, ale za to kolejne elementy znakomicie do siebie pasują. Prawda miesza się z fikcją, a wszystko nabiera wymiaru zabawy stylistyką noir. Zakończenie też do złych nie należy.
Warto. Myślę że nawet fani reżysera będą zadowoleni, pomimo iż to zupełnie inna półka gatunkowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones