PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033}

Opowieści z ciemnej strony

Tales from the Darkside: The Movie
6,2 2 019
ocen
6,2 10 1 2019
Opowieści z ciemnej strony
powrót do forum filmu Opowieści z ciemnej strony

Antologia opowieści z dreszczykiem, nawiązująca do popularnego serialu. Jako, że zawsze lubiłem takie "składaki", to i tym razem bardzo dobrze się bawiłem. Nowele podane zostały ze sporym przymrużeniem oka i w zasadzie każda z nich jest udana. Najsłabiej chyba wypada środkowa, oparta na opowiadaniu Stephena Kinga, ale może moje odczucie podyktowane jest jedynie faktem, że za bardzo przypominało mi to słynny "koci" horror od Edgara Allana Poe. Najprzyjemniej zaś zapada w pamięć ostatnia opowieść, najbardziej zresztą chyba kiczowata spośród wszystkich. Odbiór dodatkowo umila plejada gwiazd pojawiających się na ekranie, wśród których mamy między innymi Julianne Moore, Christiana Slatera, Steve'a Buscemi i Deborah Harry.

ocenił(a) film na 4
Caligula

dwie pierwsze historyjki niestety mizerne. Ostatnia znakomita, ale co z tego, skoro to plagiat z "Kwaidana".

jos_fw

cały ten marny film jest oparty na wytartych schematach:
chłopaka opowiada historie to przecież nic inne go jak motyw Szecherezady z Baśni z 1001 i jednej nocy, czy tuczenie chłopca schemat z Jasia i Małgosi. Trzecia nowela to prawie kopia 1:1 japońskiej bajki "Niedotrzymana obietnica" itd

ocenił(a) film na 4
Caligula

SPOILER!!!
Co do "kota z piekła rodem" to w opowiadaniu inaczej się kończy... Kot udusił starszą panią kładąc się na klatce piersiowej, a nie zatykając twarz... Astma, cięzki oddech, kot na płucach...Przede wszystkim morderca przyjechał własnym samochodem. I nie ma nic o tym, że ludzie giną o północy. Morderca zabiera kota i jadą samochodem, kot atakuje i..... wyłazi w mordercę przez usta, ale mwyłazi rozpruwając mu brzuch od środka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones