PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 122 434
oceny
8,0 10 1 122434
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Atomowy Nolan

użytkownik usunięty

Lubię tego reżysera i wszystkie jego filmy oprócz najsłabszego Tenet . Nie oglądałam jeszcze jego najnowszej produkcji i raczej nie zamierzam bo nie interesuje mnie ten temat . Pokazywanie na ekranie człowieka , który stworzył bombę atomową choć nie tylko on jeden , czyli śmierci dla całej ludzkości uważam za niewłaściwy jako scenariusz dla jego kolejnego filmu i nie interesuje mnie czy twórca tej bomby to dobry człowiek czy zły i jakie mógł mieć rozterki z tego tytułu . Sam fakt , że ją stworzył i nie tylko on jest odrażający . Wiadomo , że nad bombą atomową pod koniec drugiej wojny światowej pracowali Niemcy i to oni ją stworzyli pomagając naukowcom amerykanskim i sowieckim . Poza tym było już na ten temat kilka seriali i filmów fabularnych , więc pytam się po co kolejny . Może ciekawszy byłby scenariusz o nazistach pracujących nad bombą razem z amerykanami lub z ruskimi , ale wydaje mi się , że to jest cały czas w większym lub mniejszym stopniu utajnione .

ocenił(a) film na 10

Ale się spłakałeś, wyjmij kija

użytkownik usunięty
Marcel_03

lepiej sam sobie wyjmij , bo w głowie już same trociny 

Niemiecki fizyk namówił Hitlera aby zastosować ciężką wodę do schładzania reaktora . Lepszym jest grafit. On chyba specjalnie tak zrobił aby Niemcy nie stworzyli pierwsi bomby. A zniszczenie fabryki w Norwegii i zatopienie statku z materiałem dopełniło resztę. To Niemcy pierwsi dokonali rozszczepienia jadra atomu  i przewidzieli wyzwolenie dodatkowych neutronów . Co ciekawe w PRL wydawano sporo książek o fizyce atomowej , także przedruki radzieckich aby zainteresować młodych adeptów szkół średnich.

ocenił(a) film na 8

Niestety fakt jest taki, że ta niszczycielska broń stała się po części gwarantem pokoju. Europa od wieków była jednym wielkim polem bitwy a to strach przed atomem powstrzymuje światowe mocarstwa przed atakiem na inne państwa.

użytkownik usunięty
mikrobus123321

niestety tak

Gowno nas obchodzą twoje przemyślenia

użytkownik usunięty
Berserko

czyli kogo ? amerykanów ? ruskich ? czy nazistów ?

Ludzi. Pustaku

użytkownik usunięty
Berserko

pytałam do jakiej grupy ty przynależysz z tych trzech wydmuszko

Morda pustaku

ocenił(a) film na 5

Nie rozumiem cię. Nie ten zły, kto wyprodukował bombę, lecz ten, kto ją zrzucił na cywilów.

ocenił(a) film na 5

Ale przecież to nie Openheimer zrzucił te bombę na cywilów.

użytkownik usunięty
Sony_West

ten kto tworzy taką bombę musi sobie zdawać sprawę , że może być wykorzystana do ludobójstwa , więc jest tak samo winny jak ten kto ją zrzuca

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones