PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 122 495
ocen
8,0 10 1 122495
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Na marginesie zabawne że byle prosty chłop z polskie wsi wiedział że komuna i Marks to syf a tu najwspanialsi naukowcy bredzą jakieś kocoboły o rządzie światowym pod światłym przywództwem towarzysza Stalina i ZSRR :) Trudniej to zrozumieć niż zawiłości fizyki kwantowej, która to zresztą w samym filmie, wbrew narzekaniom jakiejś lewackiej pismaczki, jest wytłumaczona na poziomie liceum. O ile w większości wypadków nie mam problemów z przesunięciami linii czasowych w opowieściach filmowych czy prozie czego często masy ludzi nie ogarniają, tak tu twórcy przegięli - kilkukrotne zmiany czasu od kilkunastu minut do kilku lat wprowadzają totalny chaos. A sama opowieść jest miejscami nudna, chyba sporo faktów i to ciekawych wycięto.

ocenił(a) film na 6
TheBadGoodAndUgly

Dodam tylko (bo już posta nie mogę edytować) że bzdury jakie niektórzy wypisują o wątku miłosnym są po prostu niebywałe, jak to możliwe że ludzie w kraju w którym była komuna są aż tak nieogarnięci - czy ją coś pociągało w Opim czy nie, nie ma znaczenia dostała zlecenie od NKWD na werbunek i spieprzyła sprawę więc ją zlikwidowano. Istnieje też możliwość, że zlikwidowali ja ludzie od Hoovera żeby przerwać tę niebezpieczną z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego relację

ocenił(a) film na 1
TheBadGoodAndUgly

typowe na filmwebie dopisywanie sobie swoich pomysłów, ale też na 3 godziny filmu chyba tylko jedno zdanie na to wskazuje(poza tym, że były podejrzenia, że robi dla komuchów) to to, że znaleziono w jej krwi jakąś inną substancję

ocenił(a) film na 6
MASTERXE

Typowe wrzucanie tekstu bez zapoznania się z tematem i kwestionowanie dla kwestionowania. Nie, scena w wannie była w podwójnym ujęciu, w pierwszym głowę tej komuszki wcisnęła w wodę ręka w czarnej rękawiczce - tak to sobie Opi wyobrażał i faktycznie są dwie wersje. Jasne komuszka mająca dostęp do największego naukowca atomowego nie byłaby przedmiotem działań NKWD o matko i córko... miejcie litość

ocenił(a) film na 1
TheBadGoodAndUgly

nie wjeżdżałem na ciebie tylko to było o tym wielkim romansie co miał niby świadczyć o samobójstwie

ocenił(a) film na 6
MASTERXE

Oky pardon ;) późno było, mój błąd. Fakt faktem ludzie potrafią kwestionować polityczno szpiegowskie kwestie, bo sam romans był fajny, już miałem takie dyskusje. Ale tak jak napisałeś "typowe na filmwebie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones