PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 123 677
ocen
8,0 10 1 123677
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Rozumiem że to film biograficzny poruszający wiele wątków fizyki kwantowej [które mnie osobiście interesują - oglądam sporo dokumentów na ten temat] ale film jako całość zwyczajnie się dłuży - szczególnie pierwsza godzina, potem jest lepiej.

Oczywiście pod względem charakteryzacji oraz gry aktorskiej całej plejady gwiazd to pierwsza liga i tego odebrać filmowi nie można, bo spisali się świetnie.

Jednak film Nylona nie wywołał u mnie takiego wow jak u co po niektórych np. chciałbym zobaczyć więcej na temat skutków zrzutu Little boya i Fat mana na Hiroszime i Nagasaki.

Chciąłbym też by była tu poruszona scena i tragedia jaka się wydarzyła podczas testowania rdzenia przez Louisa Slotina który zbliżał dwie półkule plutonu [jest takowa w innym filmie gdzie Slotina grał Cusak]

Montaż filmu i te wszystkie flashbacki i inne retrospekcje też mnie wybijały z rytmu gdyż zwyczajnie tego było za dużo według mnie, przez co film nie był ciągłością mimo iż skupiał się głównie na Oppenheimerze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones