PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 122 434
oceny
8,0 10 1 122434
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Jeżeli ktoś spodziewa się widowiska jak w poprzednich jego filmach, niech nie idzie do kina bo się mocno rozczaruje.
Nie ma pokazanego zrzucenia bomb na Hiroszime i Nagasaki. Mamy jedną scene testu bomby na pustyni która wygląda słabo. To nie blockbuster, zupełnie inny rodzaj filmu. I szkoda bo była okazja pokazać moc bomby i jej zniszczenia , na poziomie jakiego do tej pory w kinie nie widzielismy.

Ruchacz530

a film jest o Oppenheimerze czy o zrzuceniu bomb?
scena testu jest słaba? możesz rozwinąć?

nvtsv

Wiem że film to biografia. Ja mowię że była doskonała okazja na troche widowiskowości, jak to zwykle u Nolana. Na to między innymi jego fani czekali. I ostrzegam jeśli ktoś wybiera się do kina i nastawia na to. W jakim innym wysokobudżetowym filmie pokażesz niszczoną Hiroszimę i Nagasaki. Lepszej okazji nie było.

Scena testu wygląda po prostu słabo, niewiele widać, tylko sam grzyb ognia i zbyt blisko. nie ma pokazanej fali uderzeniowej jak coś niszczy, nic. Nie czuć potęgi. Pokazane to bardzo realistycznie z oczu ludzi obserwujących test, pewnie o to Nolanowi chodziło ale na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia. Scena bomby w Wolverine (2013) wygląda lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones