PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 124 114
ocen
8,0 10 1 124114
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

1. Film jest długi więc kino nie daje 25 min reklam ale niektórzy bezmyślnie przychodzą później i w trakcie filmu przeciskają i dyskutują o miejscach. Tragedia.

2. Gatunkowo bliżej tu do fabularyzowanego dokumentu niż np. sensacji. DLATEGO, jak ktoś nie jest miłośnikiem historii, zachęcam do poczytania lub posłuchania podcastów na temat, który kraj rozpoczął badania, rodzajów testowanych wtedy bomb, zapoznanie się z głównymi postaciami tych projektów. Inaczej wiele rzeczy będzie mało zrozumiałych, a ilość osób i nazwisk będzie męczyć. (Np. kanał Podcast Wojenne Historie).
- - -
Sam film --> Amerykanom chyba ciąży, że taki bohater, noszony na rękach, wkrótce stał się ofiarą oskarżeń i niesprawiedliwości. Postanowili wystawić mu laurkę i "umyć rączki", wskazując grupkę winnych a nie naród.
Film powinien być dokumentem żmudnych prac badawczych ale żeby nie było nudno dorobiono niesamowite wizje, przeżycia, przemyślenia, rozterki. Troszkę w tym "pojechali" ale wyszło dobrze.
- - - - w sumie film warty polecenia, jednakże należy poczytać wcześniej o historii badań i rodzajach bomb atomowych, krajach i ludziach w to zaangażowanych.

tk007

myślałem, że ja miałem pecha. widzowie wchodzili na salę dobre 10 minut po rozpoczęciu odtwarzania filmu. w trakcie reklam mi to oczywiście nie przeszkadza, trochę gorzej w trakcie zapowiedzi premier, ale trudno. natomiast podczas seansu to gruby nietakt. z popcornem, wyszukiwane miejsc, a czasem wyjaśnianie, kto siedzi na właściwym fotelu. za tzw. komuny wpuszczano spóźnialskich po kronice filmowej, a póżniej...twoja strata, pociąg odjechał.

ocenił(a) film na 7
adio77

Nosz... jakbyśmy byli na tym samym seansie! Jeszcze niektórzy musieli sobie poświecić telefonem. Nawet napisałem do Heliosa, bo gościu mnie wcześniej informował w kasie, że blok reklam trwa 20 min a faktycznie było 13 min.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones