PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 122 434
oceny
8,0 10 1 122434
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

Zakończenie

ocenił(a) film na 10

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć zakończenie? Interpretacje? Wiele osób pisze że jest to film o konsekwencjach i reakcji łańcuchowej idącej za stworzeniem bomby atomowej. Jeśli ktoś potrafi to poproszę o dokładną odpowiedź

ocenił(a) film na 7
forex_fw

Na początku procesu tworzenia bomby były obawy, że jej detonacja spowoduje nieskończoną reakcję łańcuchową - aż rozwali całą planetę. Była to błędna hipoteza. Natomiast w zakończeniu to metafora - Oppie twierdzi, że reakcja łańcuchowa faktycznie będzie, ale to metafora, bo chodzi o wyścig zbrojeń, że świat będzie robił coraz mocniejsze i bardziej śmiercionośne bomby.

ocenił(a) film na 9
Beniu89

Podobne obawy wyrażali jeszcze niedawno naukowcy w związku z eksperymentami z antymaterią w Wielkim Zderzaczu Hadronów.

ocenił(a) film na 8
forex_fw

jeden atak jądrowy doprowadzi do tego, że strona przeciwna odpowie tym samym, a za tą odpowiedź zostanie zrzucona kolejna bomba aż do zniszczenia świata. Inaczej mówiąc reakcja łańcuchowa

ocenił(a) film na 10
Kwazaross

I to jest kwintesencja tego filmu? Tak mam rozumieć jego sens?

ocenił(a) film na 10
forex_fw

Osobiście myślę że tak. Warto zwrócić uwagę na to, że podczas ostatniej sceny główny bohater siedzi w bombowcu, który leci pośród innych bombowców/przelatujących gdzieś w niedalekiej oddali rakiet z głowicami nuklearnymi, Do tego są ujęcia na gotowe to startu w/w rakiety. To wszystko to obraz w głowie Oppiego, aczkolwiek ja osobiście miałem w głowie identyczny obraz... Mnie to wgniotło w fotel. Już czwarty dzień po seansie a ja mam w głowie tylko puentę tego filmu. Świadomość że takich głowic jest "wśród nas" niezliczona ilość, łatwo sobie można wyobrazić co by było gdyby... Ale oby nigdy :)

ocenił(a) film na 6
forex_fw

I to jest właśnie Twój problem - pytasz ludzi jak masz go rozumieć.

ocenił(a) film na 9
forex_fw

Budował klasyczną bombę atomową i wiedział że będzie natychmiast użyta. Jako wizjoner obawiał sie tego samego ale z 1000 razy silniejszymi bombami wodorowymi. Czuł że to tylko kwestia czasu i że zdecydują o tym politycy i wojskowi, naukowcy dowiedzą sie po fakcie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones