PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863851}
5,7 3 921
ocen
5,7 10 1 3921
4,8 16
ocen krytyków
Orlęta. Grodno ‘39
powrót do forum filmu Orlęta. Grodno ‘39

Byłam wczoraj na uroczystej premierze filmu w Złotych Tarasach.
Spodziewałam się innego filmu, ale ten bardzo mnie zaskoczył - pozytywnie!
Z podziwem wspominam młodego człowieka, który wcielił się w bardzo trudną rolę głównego bohatera Leosia. Ludzie w kinie oglądali film w całkowitym milczeniu, wszyscy siedzieli jak zamurowani, podczas całych napisów końcowych, a po zakończeniu emisji nagrodzili pokaz brawami.
Polecam wszystkim, którzy mają na sercu skomplikowaną historię naszej ojczyzny, polecam młodym ludziom, którzy nie mieli okazji posłuchać rodzinnych opowieści z czasów II Wojny Światowej ze strony swoich dziadków czy pradziadków, polecam tym, którzy nadal z niepokojem myślą o trwającej wojnie u naszego sąsiada, polecam nauczycielom i uczniom, ale ze względu na "różne" obrazy nie polecam dzieciom poniżej 12 lat.

ocenił(a) film na 10
Jdb_Jdb

Film dość mocny trzeba przyznać. Widziałam, jak po emisji ludzie płakali i wcale im się nie dziwię. Film bardzo emocjonalny, tragiczna historia głównego bohatera. Bardzo fajny wątek i gra aktorska Filipa Gurłacza. Myślę, że w film z kategorii, które warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
Jdb_Jdb

Ja również jestem pod wrażeniem, naprawdę dobrze zrobiony film. Nie przerysowany, nie przejaskrawiony, jak to czasem w naszym polskim kinie. Aktorzy tez unieśli swoje role, uwierzyłam im. Myślę, ze to film, na który naprawdę warto isc.

cynaminek

Byli tacy co się czepiali szczegółów, typów broni czy innych detali, ale szkoda, ze nie posłuchali (poczytali ) samych siebie, przecież to nie o to chodziło , nie do końca o to, to nie film dokumentalny, to epicki, dramatyczny o wojnie, obraz o losie - dojrzewaniu młodych ludzi w cieni wojny, o wyborach i decyzjach, które jakże często kosztowały życie, to też film o rozdarciu wewnątrz kraju i rodziny z powodu zawirowań historycznych itd, itp. Na prawdę to bardzo wielowarstwowe dzieło. Koniecznie do uważnego obejrzenia i refleksji

AnnaKu_2

Tak i to byli Ci, którzy ocenili film po plakacie. Bez komentarza... Ja filmu jeszcze nie widziałam, dlatego wypowiem sie dopiero po obejrzeniu.

Jdb_Jdb

Film bardzo mocny dla mnie za mocny, bardzo dużo emocji, bardzo dużo myśli po filmie. Nie żałuje jednak, że poszłam na Orlęta, filmy historyczne trzeba kręcić a widz musi iść i obejrzeć. Może kilku nauczycieli zabierze młodzież do kina, może sie zainteresują historią bo nią należy sie interesować i znać, tym bardziej, że trwa u naszych sąsiadów wojna.

Jdb_Jdb

Warto, warto i jeszcze raz warto obejrzeć Orlęta w kinie. Efekty są na prawdę fajne i ciekawe. Muzyka ładnie skomponowana, nadaje podniosłości chwilom. Niektóre momenty był bardzo smutne, przerażające ale no cóż, jest to film historyczny i na faktach.

ocenił(a) film na 1
Jdb_Jdb

Widzę tutaj sporo klakierów antypolskiego filmu, w którym Polacy zostali przedstawieni jako ci źli, a Żydzi dobrzy https://youtu.be/HQqaEn-g4BA

Jdb_Jdb

Wśród znajomych mam ludzi, których członkowie rodzin brał udział w obronnie Grodna, oglądając ten film myślałam właśnie o nich.
Powiem wam, że jak spojrzy się na film jak na kawałek naszej okrutnej historii a nie kolejny film, jakąś fikcje, czy rozrywkę, to wszystko nabiera zupełnie innego sensu. Film wstrząsający, nie dziwię się, że ludzi płakali. Uważam, że to bardzo dobry film.

Jdb_Jdb

Już sama nie wiedziałam czy iść na ten film, czy nie. Czytałam tutaj recenzje i opinie i były tak skrajne, że ciężko było iść z jednoznacznym nastawieniem. Dlatego postanowiłam też napisać kilka słów od siebie.
Po pierwsze sceny walk robiły ogromne wrażenie, realizm i gra aktorska godna oskara. po drugie sama historia jest dotąd mało znana a szkoda. Oceniam film na ogromny plus.

Jdb_Jdb

Gratulacje za pomysł dla twórców filmu, dla reżysera, autora scenariusza, dla aktorów, a zwłaszcza głównego bohatera - taki młody chłopak, a grał jak profesjonalista - BRAWO.

pawel_milo

O tak, ja wciąż jestem pod wrażeniem zwłaszcza jego gry, nad wyraz dojrzały młody artysta....

Jdb_Jdb

"Film "Orlęta. Grodno ‘39" nie jest zwykłym filmem. Samo to, że jest jedynym filmem pokazującym obronę Grodna sprawia, że jest wyjątkowy. Dodatkowo jest on pokazany z perspektywy 12 letniego chłopaka, Leosia, przez co młodzież będzie miała szansę lepiej zrozumieć film, bo będzie się mogła w pewien sposób utożsamić z głównym bohaterem." Byłam i serdecznie polecam. Historia Leona naprawdę ciekawa!

ocenił(a) film na 9
Jdb_Jdb

Zgadzam się. Film wzbudza bardzo wiele emocji, pokazuje realia wojny i daje myślowi do widzenia. "Orlęta" sprawdzą się dla fanów kina historycznego (tematyka, dbałość o szczegóły, odwzorowanie ówczesnych czasów), dla młodzieży w celu edukacyjnym, ale również dla przeciętnego widza, który chciałby przenieść się do innej rzeczywistości, obejrzeć mocny film akcji i równocześnie trochę przy tym "złapać" wiedzy. Polecam!

ocenił(a) film na 10
Jdb_Jdb

To co dla mnie jest zaletą, to realistyczne sceny walki i wydarzeń tamtych czasów, ale rzeczywiście te brutalne momentami sceny mogą dyskwalifikować film dla młodszych widzów. W szkole dzieciaki uczą się historii, ale co innego jest opowiadać o czymś a co innego zobaczyć to. Nie mniej jednak to świetny film. Bardzo polecam.

ocenił(a) film na 10
ewelinamiziolek

Zgadzam się, że film jest bardzo dobry i udany. Niestety jest bardzo atakowany przez ruSSkie trolle, które zawsze wyłażą ze swoich ziemianek i w kufajkach, zagryzając cebulę, próbują fałszować historię całej Europy. Nie dajcie się Państwo zmanipulować - warto obejrzeć. Miejmy nadzieję, że powstanie więcej obrazów na temat okrucieństwa i fałszu moSSkwy. Nadal trzeba uświadamiać ludzi. Osobiście, chętnie bym obejrzał jakiś film o Bitwie pod Szackiem, albo obronie KOP Sarny, albo Obronie Zamościa w 1920 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones