PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863851}
5,7 3 921
ocen
5,7 10 1 3921
4,8 16
ocen krytyków
Orlęta. Grodno ‘39
powrót do forum filmu Orlęta. Grodno ‘39

II RP w filmie

ocenił(a) film na 9

Mega podobał mi się początek filmu - klimat przedwojennego Grodna, jak sądzę, fajnie uchwycono (szczególnie scena bójki). Choć można się przyczepić do niektórych elementów produkcji, od początku do końca oglądałem ją z zaciekawieniem i fanom kina historycznego jak najbardziej polecam.

krygorek

To prawda, film jest zrobiony porządnie, udało im sie oddać klimat tamtych czasów. I co dla mnie jest ogromnym plusem- nie przekłamuje rzeczywistości, choc nie wszystkim sie to podoba.

krygorek

Fajna produkcja, widać, ze fabuła przemyślana i wszystko tworzy jedną całośc. Podoba mi sie fakt , ze reżyser pokazał tragizm sytuacji, ale nie epatował tym, dzięki czemu da sie obejrzeć, choc i tak film mocny w przekazie.

krygorek

Coś czuję, że ten film będzie zapamiętany na długo. Ja po wyjściu z kina jeszcze długo o nim myślałam. Jest mocny, to słowo się powiela na forum i faktycznie tak jest. Rozpuści nawet najtwardsze serce. Gra aktorska dzieciakó niesamowita. Polecam wybrać się do kina.

krygorek

Film, po którym został mi kac moralny i tysiące myśli w głowie... niełatwo sie go ogląda. Tym bardziej , ze porównuje sie tamte wydarzenia z obecna sytuacja polityczną... Ale muszę przyznać, ze całość bardzo na plus.

ocenił(a) film na 10
Lencuszka

Piękny, pełen emocji film historyczny. Nie żałuję, że na niego poszedłem, choć myśli długo kołatały się po głowie ....

ocenił(a) film na 8
krygorek

Film jest dobrze zrealizowany, nie ma niedociągnięć, które rażą w oczy, a to ważne w tego typu filmach. I mimo, ze film ma ciężki kaliber, to reżyser nie bazował na tandetnym podbijaniu realizmu poprzez brutalność scen . Według mnie, warto go zobaczyc.

ocenił(a) film na 10
krygorek

Bardzo dobrze pokazane realia tamtych czasów, brawo za wiarygodność. Film opowiada o trudnych wydarzeniach, ale zrealizowany mistrzowsko.

ocenił(a) film na 9
krygorek

Dla mnie wszystko było bardzo realistyczne i takie dopracowane - sceneria, stroje, fryzury, dialogi ogólnie wczułam się w klimat tamtych lat :)

ocenił(a) film na 10
krygorek

Ja też nie mogłam oderwać oczu od ekranu, rzeczywiście było kilka niedociągnięć i "pomyłek" historycznych, ale nie zacierało to obrazu całości i nie przeszkadzało w ogólnym odbiorze filmu. Dla mnie bardzo pozytywna produkcja.

ocenił(a) film na 10
ewelinamiziolek

Film ma celowo zaniżoną ocenę, głównie przez onuce, którzy mają płacone z Kremla, żeby nie mówić prawdy o roSSyjskiej inwazji w 1939 roku. A prawda jest taka, że "Grodno" to nie jest jedyny przejaw ruSSkiego bestialstwa i okrucieństwa w tamtym czasie. Warto obejrzeć ten film dla przestrogi i oby był to początek całej serii obrazów na temat udziału Moskwy w ataku na Polskę i rozpoczęciu II Wojny Światowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones