PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863851}
5,7 3 882
oceny
5,7 10 1 3882
4,8 16
ocen krytyków
Orlęta. Grodno ‘39
powrót do forum filmu Orlęta. Grodno ‘39

Nudy na pudy

użytkownik usunięty

Już wiem dlaczego Polacy nie chodzą do kina? Film robiony nie dla widzów tylko dla środowisk pseudo- elit roszczących sobie prawo do bycia sumieniem narodu.
Polska kinematografia to naprzemiennie filmy o kryminalistach, głupawe komedie romantyczne albo martyrologia mniejszości narodowych Polski.

ocenił(a) film na 1

w punkt

Spoiler: Grodno padnie i po wojnie stanie się miastem białoruskim :)

użytkownik usunięty
CorporalHicks

W obecnej chwili to bardzo piękne białoruskie miasto:)

ocenił(a) film na 8

Polska specjalność:Nie widziałem, ale ocenie...

użytkownik usunięty
Pani_Klientka

Polska specjalność :Nic nie wiem o pokazach przedpremierowych? ale muszę sobie ulżyć i komuś delikatnie dokopać :) Cieszę się, że film się spodobał:) Udanych pokazów :)

ocenił(a) film na 4
Pani_Klientka

Niestety film rozczarował. Taka historia a tak zaprzepaszczona. 3 sceny walki, 75% nudnych dialogów i pokazania jak to źle było żydom za dawnych czasów i nie potrafili się asymilować w obcym kraju.

ocenił(a) film na 8
varosso

Przyznam, że mniej mnie zajęła fabuła. W swej ocenie skupiłam się na stronie plastycznej. (Skrzywienie zawodowe)
Tak dopracowanej scenografii i kostiumów dawno nie widziałam. Od pierwszych scen mnie zachwyciły też zdjęcia i pewnie dlatego mniej skupiłam się na akcji... I nie mam bólu d... w sprawie Żydów...

ocenił(a) film na 4
Pani_Klientka

Też nie mam bólu, po prostu ten wątek moim zdaniem powinien zostać przytoczony ale tu 75% scen było o tym że dzieciak jest żydem i czegoś nie może/nie wypada. Natomiast idąc na film chciałem zobaczyć relacje prawdziwej obrony Grodna a nie smętnej historyjki.

ocenił(a) film na 7
varosso

Relacja o polskim harcerzu byłaby zbyt oklepana. Historia żydowskiego chłopca, który chce zostać Polakiem, ale nie może, bo wszyscy w około, łącznie z rodziną mu nie pozwalają jest o wiele ciekawsza.

ocenił(a) film na 7

Film jest odwrotnością do Zielonej granicy. Jak widać, obie strony elyt, jak to nazywasz mają podobny wydźwięk przekazywanych treści.

ocenił(a) film na 6

Ile ci płacą za pisanie bzdur ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones