PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714382}

Osad

Residue
4,7 1 312
ocen
4,7 10 1 1312

Osad
powrót do forum filmu Osad

Inne oceny są niezbyt miarodajne, bo ludzie nie wiedzieli nawet, co oceniają - Residue nie jest filmem pełnometrażowym, tylko miniserialem, który ktoś, cholera wie czemu, wypuścił do kin w pewnym momencie. Originalnie to pilotażowy, trzyodcinkowy sezon miniserialu zrobionego dla Netflixa i jeśli ktoś oceniał te trzy odcinki jako film, to faktycznie, wygląda na robiony bez pomysłu, zwłaszcza na zakończenie. Ale to nie jest film, więc taka ocena jest po prostu krzywdząca, zwłaszcza, jeśli wyjdzie drugi sezon, który pociągnie historię dalej. Osobiście lubię brytyjskie seriale, mają zupełnie inny klimat, inne podejście do budowania atmosfery, budowania postaci, do narracji, niż amerykańskie (i nie mówię, że lepsze, po prostu inne - wystarczy obejrzeć Luthera czy Black Mirror, a potem Braking Bad czy Justified dwa bardzo dobre amerykańskie seriale - różnicę czuć od razu). Residue jest bardzo dobrym przykładem typowo brytyjskiego serialu. Plus jest to serial z dość ciekawą fabułą, ciężkim klimatem i interesującymi postaciami, które ja chciałabym bliżej poznać. Osobiście mam nadzieję, że drugi sezon powstanie (w zamyśle miał niby liczyć 10 odcinków), ale zobaczymy, co czas przyniesie.

ocenił(a) film na 7
Hydeist

Plus świetne OST. Zapomniałam dodać, a edytować już, niestety nie mogę.

ocenił(a) film na 2
Hydeist

Czymkolwiek nie jest, jest glupie

ocenił(a) film na 9
Hydeist

Dla mnie rewelacja, mroczna dystopia z fajnym wątkiem paranormalnym. Naprawdę dobre, ciężkie kino sci-fi. Nie wiem co tu hejtować, chyba tylko z braku zrozumienia, że się zobaczyło pilot serialu, a nie zamknięty film...

Hydeist

Nie rozumiem, czemu piszesz o serialu, który nie istnieje.

Hydeist

Zwracam honor. Na Filmwebie nie ma. Dodatkowo irytujące, że w internetach jest po francusku lub hiszpańsku.

Redaktorka

Na netflixie jest z poskimi napisami i z lektorem. Do wyboru

mk1976

Dzięki. Już się zapoznałam. BTW Nie uznaję N.

Redaktorka

A czemu jesli mozna spytac?

mk1976

Nachalnie reklamowany, płatny, nie potrzebuję, korzystam z innych źródeł.

Redaktorka

Redaktorka ,To że jest płatny nie powinno stanowić problemu...za usługi się płaci.

Redaktorka

Bardzo dziwne, że producent chce sprzedać swój produkt. No szok.

Hydeist

Pier****na edycja w ciągu 5 minut... Oczywiście jest także po ang. z pol. napisami.

ocenił(a) film na 7
Redaktorka

Heh, spoko, też mnie parę razy krótki czas możliwości edytowania złapał :D Jedna z najgłupszych rzeczy na filmwebie (tak samo jak niemożność usunięcia komentarza). Co do Residue, chyba nie ma już co liczyć na kolejny sezon, a szkoda, bo mnie serial mocno zaciekawił.

Hydeist

Dla mnie sredniak. Niezbyt udana kopia klimatu z archiwum x

ocenił(a) film na 7
mk1976

Hm, ja takowego w ogóle nie odczułam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones