PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121727}

Osierocony Brooklyn

Motherless Brooklyn
6,5 21 189
ocen
6,5 10 1 21189
5,8 20
ocen krytyków
Osierocony Brooklyn
powrót do forum filmu Osierocony Brooklyn

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

widziałam na camerimage i współczuję tym, którzy tak długo czekali. film jest po prostu słaby. ładne zdjęcia, scenografia i muzyka, ale fabuła niezwykle naiwna i schematyczna. trudno przywiązać sie do postaci, gdy nie mają żadnej głębi poza archetypami. mam wrażenie, że nortona zadanie przerosło, nawet aktorsko się nie popisał. szkoda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
grzegorzanu

grzegorzanu: Polecam. To jest doskonały, bardzo kameralny kryminał. Ktoś, kto nie zna tej tej choroby, nigdy nie zrozumie tego filmu do końca. To co zrobił tu Edward Norton przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Film, jak film. Skupiłem się na Nortonie. Ukazał chorobę w sposób stonowany, delikatny, wyważony.

Jaki to jest kameralny kryminał?
W tym kameralnym kryminale jest co najmniej ze 6 wątków.

Podzielam Twój entuzjazm, że znalazłeś film, w którym aktor udanie imitował Twoją chorobę.
Jednak ten film nie jest w najmniejszym stopniu arcydziełem. A tak go wyceniłeś.

babcianadchodzi

Wysłałem zaproszenie, na facebooku jestem jako Grzegorz Anuszkiewicz- zdjęcie profilowe z filmu 7 minut po północy. Tam dodam Panią do pewnej grupy i dowie się Pani więcej. Pozdrawiam i życzę miłego seanu.

ocenił(a) film na 5
rhaeys

Uwaga będę spojlerować!

Pełna zgoda. Film bez tempa i emocji. Motyw z kapeluszem i wspólnikiem Włochem (?) od samego początku przewidujący. Ano tak to jest, jak aktorom zachciewa się 3 w 1: scenariusza, reżyserki, roli. Broni się klimat i muzyka, a przede wszystkim wysoki budżet.

ocenił(a) film na 7
rhaeys

Czyli jak Irlandczyk? Ładnie (poza odmlodzeniem), ale wszystko inne leży i już nawet nie kwiczy, bo nie ma siły?

użytkownik usunięty
rhaeys

Oglądnąłem ten film i poniekąd masz rację. FIlm jest jak najbardziej do oglądnięcia choćby ze względu na podróż w lata 60, co scenografia świetnie oddaje. Chyba Norton nie powinien grać głównej roli. Nie pasuje do tej postaci. Jedna poprawka nie ma czegoś takiego jak ładna scenografia, muzyka czy zdjęcia. To pojęcie jest subiektywne więc, lepiej określać w kategoriach artystycznego dokonania. Ten film w odniesieniu do innych filmów które powstają w USA jest dziełem sztuki. Nie można typowym kinem Amerykańskim są filmy z Willem Farrellem gdzie żart jest wtenczas kiedy ktoś pierdnie komuś pod nosem, pisząc przykładowo. Kino Amerykańskie pada. Technologie zdominowały treść. Samo podcięli gałąź na której siedzą. Czym więcej afektów, bogactwa w grafice, tym mniej treści. Widzowie nie mają myśleć tylko przeżywać. I tu jest pułapka bo takie działanie ma gdzieś koniec. Nie powstaną filmy bogate w treść i niezwykle efektowne bo przestały by być zrozumieałe.
To podobnie jak z fotografią. W zdjęciach czarnobiałych można zatrzymać chwilę. nastrój. myśl. W kolorowej tego już się nie da zrobić. Kolor gubi treść.

ocenił(a) film na 8
rhaeys

Wystarczy spojrzeć jakie ta osoba filmy ogląda i jakim daje 10, czyli arcydzieło, no cóż...

ocenił(a) film na 5
Michal_Nrda

tę ocenę otrzymały ode mnie tylko 4 filmy, które osobiście uważam za arcydzieła. dziękuję Panu za wspomnienie o mnie w swoim komentarzu pod oceną :)

rhaeys

Pierwsze pisz z zasadami interpunkcji,dwa pisz poprawnie i trzy ucz się pisać.A tak poza tym to chyba inny film oglądałaś co.Albo nie zauważyłaś że jest naprawdę dobry,a to z kolej oznacza że znasz się na kinematografii jak przysłowiowa ......na pieprzu.

ocenił(a) film na 5
PictureMan

dziękuję. przypominam, że po znakach interpunkcyjnych stawia się spację :)

rhaeys

Aha,pisać nie umiesz a komuś będziesz przypominać o pisowni tak.Słabe to,naprawdę.

PictureMan

Powinno być: a to z kolei oznacza... No bo jeśli chodzi o kolej to nie wiem żelazna czy szynowa?

Ritatoja

Nie gadam z użytkowniczką która obejrzała 57 pozycji w życiu błahahahaha.

PictureMan

57 oceniłam, filmów na sztuki obejrzałam tyle ,że w zasadzie z tego co już wyprodukowali rok do tyłu to nie mam co oglądać, ale fakt na filmwebie jestem bardzo rzadko , jestem mało aktywne i bardzo rzadko oceniam filmy(prawie wcale). Właśnie oglądam za dużo i chciałam przestać ,ale nie mogę: jestem uzależniona, jednak mam nadzieję,ze wrócę do świata rzeczywistego i tutaj na filmwebie będę w ogóle gościem takiem wręcz świątecznym.

Ritatoja

Proszę cię dziewczyno nie ośmieszaj się o.k.Zdajesz sobie sprawę ile powstało filmów na świecie w ogóle?Nie sądzę więc powiem tak Druga co do wielkości baza filmowa na świecie, po IMDb.com (na dzień 26 marca 2015 roku Filmweb zawiera informacje o 598 775 filmach.Z czego parędziesiąt tysięcy to filmy fabularne.i co oglądałaś wszystkie od kina niemego do 2018 roku.Słabe bzdury dudnisz.

użytkownik usunięty
PictureMan

Dziewczyna wyjaśnia ci jaki jest stan rzeczy jej małej aktywności na filmwebie, chociaż nie musiała, ze względu na twój ton wypowiedzi w pierwszym poście. Nie ma w tym nic ośmieszającego ją, nawet jakbyś poprosił złotą rybkę, aby tak się stało.

Ty za to czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Piszesz o wszystkich filmach, a było wspomniane tylko o tych wyprodukowanych rok do tyłu, czyli w 2019 roku. Chłopie - z czym do ludzi? Prostego zdania nie przeczytałeś poprawnie i wyciągasz absurdalne wnioski.

Druga sprawa to twoja niekonsekwencja: niby z nią nie gadasz, a kontynuujesz swoje wywody w kolejnym poście. Kabarecik!

Dlaczego chwalisz się, że rozpoczynając dyskusję z kimkolwiek bierzesz pod uwagę ilość wystawionych ocen, a nie treść jego wypowiedzi? Może podzielisz się skalą, która objaśnia od ilu konkretnie ocen użytkownicy są godni z tobą rozmawiać, hmm? Tylko nie próbuj znowu wyskakiwać  z szyderstwem, że ja również nie wpasowuję się w twoje wymogi co do wystawionych not, jeśli chcesz brzmieć jakkolwiek poważnie, bystrzaku. :)

ocenił(a) film na 6
rhaeys

muzyka była na prawdę swietna, ale niestety nie poparta dobrą fabułą :(

ocenił(a) film na 3
rhaeys

Nudy, dlugasny , nic sie nie dzieje nie zemscil sie za Franka, beznadzieja

ocenił(a) film na 5
rhaeys

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ładne zdjęcia, muzyka, auta, wnętrza..ale reszta..jest coś tandetnego w tym filmie.. jest sztuczny, bardzo zagrany..

ocenił(a) film na 9
rhaeys

małego człowieczka opinia ,
niczym if if if

ocenił(a) film na 7
rhaeys

A mnie się strasznie podobał :P Widać kwestia gustu.

ocenił(a) film na 5
rhaeys

Przyłączam się do opinii. Film płaski jak cholera. Muzyka i tiki głównej postaci tylko uwypukliły słabiznę całej reszty.5 to max ile tutaj mogą dać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones