The Accused

1 godz. 50 min.
7,4 9 138
ocen
7,4 10 9138
6 831
chce zobaczyć
7,2 5
ocen krytyków
{"rate":7.2,"count":5}
{"type":"film","id":8418,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Accused-1988-8418/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Oskarżeni
  • evitka24 ocenił(a) ten film na: 9

Długo nie mogłam otrząsnąć się po tej scenie gwałtu. Jak dla mnie była okropniejsza od sceny w "Nieodrwacalnie". Po tym filmie nie mogłam dojść do siebie;/ To coś przerażającego- kilku gości ją gwałciło, reszta kibicowała...S Z O K !!! świetna gra Jodie. 10/10

• abcdedcba ocenił(a) ten film na: 10

evitka24 Witaj! Tak, ta scena była bardzo okropna i przerażająca. No właśnie, jak reszta kibicowała, to gdzie byli inni obecni w barze?? Ogarnęła ich jakaś niemoc w jakimkolwiek działaniu?? Według mnie, to powinno być ostrzeżeniem dla takich panienek jak Sara, które najpierw nie ukrywajmy prowokują, a potem ... pozdrawiam

• Mak_Makowski ocenił(a) ten film na: 10

abcdedcba Prowokacja prowokacją, ale kiedy ktoś mówi nie, trzeba powstrzymać swoje zapędy - w tym przypadku seksualne. To tak samo, jak wylądować w łóżku ze swoim partnerem i po grze wstępnej powiedzieć nie - TRZEBA to uszanować, ponieważ każdy człowiek, niezależnie od czynów i tego jak się prowadzi, bez względu na okoliczności, ma prawo do swojej prywatności, intymności i nietykalności, a także swojego zdania. Żaden normalny człowiek nie dopuściłby się czegoś takiego, jak oprawcy w tym filmie. Widząc seksowną kobietę na ulicy, nie można jej przelecieć na chodniku tylko dlatego, że się ktoś przez nią pobudził. Bo przecież pedofile mogą powiedzieć to samo - taka/taki piękny, prowokował/a mnie tym swoim młodym ciałem - czy to co czynią jest usprawiedliwione? Czy ta kobieta musiała zostać tak potraktowana, bo była ładna, miała piersi i na pewno nie była dziewicą, a poza tym zbliżyła się z jednym z mężczyzn? Nie. Oni z więzienia wyjdą, a ona z tym okropnym wspomnieniem będzie żyć już zawsze. Szokujący film - najgorsze jest to, że może to spotkać każdą kobietę.

• Mak_Makowski Wszystko się zgadza, jednak gwałt to nie seks. W gwałcie chodzi o poniżenie i kontrolę - władzę, więc nijak się to ma do przykładu z ulicy.

• krisimovie ocenił(a) ten film na: 6

Mak_Makowski Prawo prawem, ale jest coś takiego jak MORALNOŚĆ i OBYCZAJOWOŚĆ= kultura osobista.

Coraz mniej ludzi szanuje samych siebie, to inni mają ciebie uszanować? Taa, fajnie by było :)

• Mak_Makowski "Prowokacja prowokacją, ale kiedy ktoś mówi nie, trzeba powstrzymać swoje zapędy - w tym przypadku seksualne. To tak samo, jak wylądować w łóżku ze swoim partnerem i po grze wstępnej powiedzieć nie - TRZEBA to uszanować,"
    To akurat zły przykład. Nieraz w takiej sytuacji kobiety mówią "nie" a naprawdę tego chcą. Inna sprawa że jeżeli naprawdę dochodzi do gwałtu to sprawa jest nie do udowodnienia.

• intervieri Ale Ty nie jestes od stwierdzania za nie, czy one tego chcą czy nie chlopaczku. Jesli powiedziala nie, to kur.wa znaczy NIE i nie ma dyskusji. Dopiero jak sama zacznie Cie calowac itd to mozesz cos robic. Inaczej nie oznacza KUR.WA NIE

• domino0026 ocenił(a) ten film na: 7

evitka24 Ta scena jest bardzo dosłowna, pokazuje co i jak, bez zakrywania prawdy. Nie wiem, czemu filmowcy nie chcą (może boją się) pokazywać zbyt obszernie scen trochę "za bardzo erotycznych". Ten film jest inny i dobrze, bo faktycznie przeraża w scenie gwałtu, ale i daje dużo do myślenia... evitka24 , zgadzam się co do roli Jodie Foster - ona zawsze jest świetna :)

• Al_Bundy ocenił(a) ten film na: 8

evitka24 Oj tam okropna.. scena jak scena.. nie widzialem nic okropnego.

Al_Bundy tzn. gwalt sam w sobie jest okropny ale nie porazilo mnie az tak mocno

• ana_ax ocenił(a) ten film na: 7

Al_Bundy bo jestes facetem! facetow gwalt nie przeraza, bo gwałci sie kobiety...

ana_ax Facetow tez sie gwałci, sporą czescia ofiar pedofilow sa chlopcy, gwałty na mezczyzn ma mezczyznach to skrajna mniejszosc, gwałty kobiet na mezczyznach tez, ale tez sie gwalci.

• Al_Bundy Ona miala na mysli, ze prawie zawsze gwalci sie kobiety- troche umiejetnosci sytuacyjnego czytania ze zrozumieniem

• evitka24 Ta scena napędziła ten film, była jak dodatkowy bidon u kolarza bez EPO ;) poza tym wyszła zwykła opowiastka sądowa z panią od top guna ;)

• mnulka ocenił(a) ten film na: 7

evitka24 Widziałam ten film wiele, wiele lat temu. Do dziś pamiętam scenę gwałtu jak i sam film. To taki o którym nie da się zapomnieć.

• evitka24 Scena jest okropna i brutalna, ale bardzo dobrze że ją nakręcono.
    Może poruszy serca wszystkich obrońców gwałcicieli, którzy twierdzą że ofiary gwałtów same się o to proszą nieodpowiednim strojem, tańcem, czy też flirtem.
    Gdyby było tak jak ci wszyscy obrońców gwałcicieli twierdzą, że ofiara tego właśnie chciała prowokując ich, to w końcu nie trzeba by było jej zasłaniać ust i jej przytrzymywać za ręce. Ale możliwe że oni mają inne doświadczenia i ich normalny stosunek tak właśnie wygląda.

• evitka24 Owszem - scena gwałtu jest sugestywna i dobrze zrobiona, ale pod względem drastyczności jednak ustępuje tej z "Nieodwracalne", która w dodatku kończy się jatką.

• Krytykant ocenił(a) ten film na: 8

evitka24 Jak dla mnie to ta scena była lajtowa w porównaniu do "Nieodwracalne". Przy tamtym filmie ogarniała mnie złość na oprawcę, tu tego nie ma, nie ruszyło mnie to tak bardzo. Faktycznie jednak dobrze pokazali reakcje "publiki": jedni głośno podżegają, inni patrzą z apobatą, a tacy jak Kennet - z przerażeniem, choć wydawało się na początku, że "ona tego chce".