PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796434}

Osobliwość

Singularity
3,4 1 277
ocen
3,4 10 1 1277
Osobliwość
powrót do forum filmu Osobliwość

"W 2020 Elias Van Dorn szef największej na świecie firmy komputerowej uruchamia swój najważniejszy projekt – superkomputer Kronos, którego zadaniem jest wyeliminowanie przemocy i wojen na świecie. Gdy maszyna łączy się z Internetem, na podstawie analizy danych dochodzi do wniosku, że największym zagrożeniem dla światowego pokoju jest działalność człowieka."

Czyli aby doszło do pokoju między ludźmi to ludzi trzeba wybić. Epoke regresu myślowego czas zacząć...

Noizebeat

E tam tylko jest mowa o światowym pokoju , nigdzie nie ma wzmianki o ludiach :D . Lubię S-F i dziś to obejrzę potem się wypowiem ;)

Koles99

i jak?

mackus1993

Koleś99 po seansie chyba stracił mowę :D

Noizebeat

Hmm taki ten film trochę nijaki coś jakby czerpał z Battlestar Galactica , tylko nie ma tam pancernika jest natomiast namiastka zapowiedzi 2 części tak jakby . Fajerwerków nie ma i rzyci nie urywa , chociaż jak ktoś lubi klimat postapokaliptyczny to przeboleje do końca takie różne nawiązania do starego Fallouta rodem ze schronu nr 13 też się znajdą ,a ogólnie to S-F z krainy sera i zegarków ............

Koles99

To ze "science" nie ma nic wspólnego, co najwyżej gdzieś stało obok "fiction" ... i to bardzo pośledniego gatunku.

Koles99

jak już nie będzie mozna inaczej zawsze można sie cofnąć w czasie :P

Noizebeat

Innymi słowy... maszyna doszłą do wniosku, że pokoju między ludźmi nigdy nie bedzie wiec najlepiej unicestwic ich wszystkich. Motyw uzywany w wielu filmach.

Noizebeat

Nie wiem co ja obejrzałem?

Kronos niszczy ludzi, podstawia robota to jakiejś laski żeby znaleźć ostatnią twierdzę ludzi - Aurorę. Po przejściu paru lasów i borów, znajdują jakiś zamek, a za zamkiem zamiast upragnionej ostatniej przystani ludzie - miasto Kronosa. Uciekając przed atakiem, chowaja się w katakumbach zamku, gdzie przypadkiem znajduje sie statek kosmiczny. Laska przystawia tam swój medalyjon do konsoli i okazuje się, że Aurora to nie miasto - a planeta, na której żyja ludzie. Babka zabiera tego maszynowego gostka ze sobą, przez co Kronos poznaje lokalizację tej planety ludzie.

ocenił(a) film na 4
Noizebeat

Sam pomysł z traktowaniem człowieka jako największego zagrożenia nie jest zły - przesłanie trafia do świadomości. Podobny pod tym względem był "Wirus" Johna Bruno.
Gorzej, że "Osobliwość" jest po prostu fatalnie zrealizowany i nudny. W dodatku Ilość błędów w tym filmie świadczy o niechlujstwie scenarzysty i reżysera. Pierwszy z brzegu przykład - to tory nieczynne od 60. lat byłyby pokryte grubą warstwą rdzy, a te się świecą :). Ukrywają się po lasach, gdzie baterie do telefonów i latarek ładują chyba z "energii drzew" :) Podobnych absurdów jest za dużo, żeby oglądać to ze spokojem.

mordachamordasinski

Mnie zastanawia jeszcze w którym momencie ten dziadek Damien Walsh zostaje "zaimportowany" do Kronosa. Bo CEO "Elias" został do niego rzucony w momencie gdy ten go do siebie wezwał, i stał się tak jakby samym Kronosem. A dziadka Damiena na sam koniec usuwa (i zabija jego ciało).

Cała reszta - tak jak napisałeś. Ja nie jakim cudem powstają takie gówniane scenariusze i gówniane fabuły. Jednocześnie nie jest to film, w którym chciałoby mi się wypisywać wszystkie uchybienia, bo zwyczajnie szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones