PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418956}

Ostatni Władca Wiatru

The Last Airbender
5,3 50 085
ocen
5,3 10 1 50085
2,9 9
ocen krytyków
Ostatni Władca Wiatru
powrót do forum filmu Ostatni Władca Wiatru

Avatar

ocenił(a) film na 7

Zobaczymy jak im wyjdzie ten kolejny film na podstawie anime. W anime Aang czyli Avatar robi całkiem fajne sztuczki i to nie tylko z wiatrem, ciekawe jak będzie w filmie.....?

Pietro_8

to nie ejst anime!!!
To jest kreskówka amerykańska.
Anime pochodzi z Japonii!!!

użytkownik usunięty
Spaniell

Argh
To nie jest anime!!
O ile mało mnie razi nazywanie anime bajkami o tyle nazywanie kreskówek
anime mnie normalnie dobija.Przecież to na pierwszy rzut oka widać że mamy
do czynienia z KRESKÓWKĄ nie anime.Styl rysowania podobny ale tylko
podobny.Kadrowanie, podobne ale tylko odrobinę.Różnica jest gigantyczna

O ile dobrze pamiętam dla Japończyków anime oznacza po prostu film animowany, nie ważne skąd, nie ważne w jakim stylu zrobione. To reszta świata przyjęła, że anime to filmy animowane z Kraju Kwitnącej Wiśni.

pi_

no właśnie reszta świata czyli my, Polacy też. Nie jesteśmy z Japonii więc nie nazywajmy wszystkiego anime!!!
Anime to anime.
Bajka to bajka!
Kreskówka to kreskówka!

Spaniell

Japonia to też Świat, poza tym stamtąd pochodzi ta terminologia więc dlaczego mam nie stosować jej w oryginalnym znaczeniu?
Anime to film animowany, anime to bajki (tak, Japończycy również tworzą bajki), anime to kreskówki (tak, Japończycy tworzą też kreskówki).

pi_

"Anime to film animowany, anime to bajki (tak, Japończycy również tworzą bajki), anime to kreskówki (tak, Japończycy tworzą też kreskówki)."
Ale Ty nie jesteś Japończykiem! Tylko ludzie pochodzący z Japonii nazywają wszystkie bajki i kreskówki anime.
pozostali używają tego terminu tylko odnośnie kreskówek pochodzących z Japonii!

Spaniell

Nie musisz mi tego tłumaczyć bo dobrze o tym wiem. Poza tym chodziło mi bardziej o pokazanie dziury w Twoim rozumowaniu:
"Anime to anime.
Bajka to bajka!
Kreskówka to kreskówka! "
Według, którego anime nie jest ani bajką, ani kreskówką co jest nieprawdą bo jest najczęściej jednym i drugim.

pi_

ale u nas w Polsce anime jest to anime, tylko w Japonii anime określane są wszystkie obrazy animowane.
czyli wychodzi że:
"Anime to anime.
Bajka to bajka!
Kreskówka to kreskówka! "

pi_

Nie wiem czemu mój ostatni post został usunięty, ale napiszę to jeszcze raz.
W moim rozumowaniu nie ma dziur. Bo dla nas anime nie jest bajką ani kreskówką.
wszelkie produkcje animowane nazywane są tylko w Japonii anime!

Spaniell

"Bo dla nas anime nie jest bajką ani kreskówką. "
Dla mnie są.

pi_

no i Ty masz błędne myślenie!!!
no może że jesteś z Japonii :D

ocenił(a) film na 7
Spaniell

Anime – skrócone angielskie słowo animation oznaczające film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. POZA JAPONIĄ SŁOWO ANIME SŁUŻY WYŁĄCZNIE DO OKREŚLANIA JAPOŃSKIEJ ANIMACJI!

Mnie tez mierzi jak ktoś źle używa słowa anime to nie takie trudne zapamiętać, że słowo anime jest zarezerwowane dla Japońskich produkcji... :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones