PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753522}
6,4 3 107
ocen
6,4 10 1 3107
Ostatni pocałunek cesarza
powrót do forum filmu Ostatni pocałunek cesarza

Początek jest dziwny (od razu nagie sceny, z 15 minut nie wiadomo, kim są nasi bohaterowie), potem się rozkręca, na końcu nawet dosyć emocjonujący.

Tylko znowu mamy do czynienia z przedstawienie dobrego Niemca, który był wyjątkiem na tle wszystkich niemieckich nazistów, którzy metodycznie wymordowywali Europę. :/ Jeszcze z kilkanaście takich filmów/książek i faktycznie świat dojdzie do wniosku, że to mityczni naziści rozpętali wojnę, a prawdziwi Niemcy byli szlachetnymi, zagubionymi ludźmi.

Kinomaniaczka_

Nie warto też wszystkich oceniać tą samą miarą. Tak samo jak nie było tylko dobrych polaków, również niemcy nie byli wyłącznie tylko tymi złymi. Od razu chcę zaznaczyć, że wiem iż gdyby naród niemiecki nie poprał partii nazistowskiej to II wojna nie miałaby miejsca, ale jestem przeciwnikiem oceniania wszystkich tak negatywnie, bonie każdy z niemców był nacjonalistą.

ocenił(a) film na 6
Poolaxoxo

Jest to prawda, natomiast ile masz filmów, w których Polak w czasie wojny jest tą pozytywną postacią, z jaką widzowie się najczęściej identyfikują i ją lubią? :/ No właśnie prawie wcale, albo powstają takie kwiatki jak "nasze matki, wasi ojcowie" czy coś...

Kinomaniaczka_

Filmów jest sporo, ale sądzę, że chodziło ci o filmy nakręcone nie przez polskich reżyserów (właściwie w pl nakręcić film o=ukazujący polaków w złym świetle to zbrodnia). Co do tych zagranicznych z polakami to takie tez się znajdą, z tych które przychodzą mi do głowy to. Pianista, Labirynt Kłamstw, Azyl itp.

Poolaxoxo

czy Ty ogladales w ogole Pianiste?, ja sadze ze nie bo wtedy takich bzdur na ten temat nigdy bys nie napisal

Poolaxoxo

,,właściwie w pl nakręcić film o=ukazujący polaków w złym świetle to zbrodnia" - co ty pleciesz, dobrze się czujesz???? Było ,,Pokłosie", ,,Ida", ,,Demon" - nagrody spadały jak deszcz z nieba. Podobno też nie pozbawiony antypolskich wątków był ,,Pianista" (niestety), ,,W ciemności" (z pewnością), ,,Biegnij chłopcze, biegnij" (podobno).

Kinomaniaczka_

Współczuję ci. Samotnie walczych z ,,mądrymi" na tym forum. Najgorszy jest ten sobanek, który nawet przeklina. Juz nie raz się z nim starłem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Kinomaniaczka_

Tez mam zdanie ze Niemcy nie byli 'zli'. Wiekszosc z nas tez uleglaby otoczeniu, grozbom rozstrzelania, strachem o rodzine i zachowywalaby sie dokladnie tak samo jak niemieccy zolnierze (tzn, wykonywalibysmy rozkazy). Bohaterem jest kazdy w myslach, a co sie dzieje widzimy ;) 99% przymyka na wszystko oko. Nic sie do dzis nie zmienilo.

ocenił(a) film na 6
lordhap

Chciałabym nieśmiało przypomnieć, że rząd Hitlera został wybrany w demokratycznych wyborach, więc nie może tu być mowy o gwałtownym przewrocie i przejęciu władzy.

Kinomaniaczka_

zgadzam się, co do joty ze wszystkimi Twoimi opiniami, które tutaj /powyżej/ zamieściłaś. Lata lecą, karty historii bledną, a ludzie, którzy ludziom zgotowali ten los są wybielani. Nie chodzi o pielęgnację nienawiści. Sęk jednak w tym by oddając pamięć i szacunek milionom poległym - żywi znali prawdę i nazywali fakty po imieniu. Droga rozgrzeszania oprawców nie uczyni świata lepszym. Za to znając prawdę i cały łańcuch przyczynowo skutkowy oraz potrafiąc wskazać winnych - narody, My, nowe pokolenia możemy nie popełniać błędów przeszłości i utrzymywać pokój.

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

taaa PIS tez... i nawet nie mysl aby zaprzeczyc analogii... poprostu daj naszym "szanse" i wiecej czasu... :(

Kinomaniaczka_

Demokratycznych? Śmiem wątpić.

BrunoDroh

Z wikipedii o wyborach w 1932: ,,Przyczyny stojące za wyborczym sukcesem nazistów z lipca 1932 r. były w zasadzie takie same jak we wrześniu 1930 r.; niemal dwa kolejne lata gwałtownie pogłębiającego się kryzysu społecznego, politycznego i gospodarczego sprawiły, że owe czynniki miały jeszcze większe znaczenie niż poprzednio. Wybory potwierdziły status Partii Nazistowskiej jako koalicji łączącej niezadowolonych z zdecydowaną klasą średnią, która wyzbyła się wahania okazanego dwa lata wcześniej, kiedy to zwróciła się ku rozłamowym ugrupowaniom prawicy. W tym okresie niemal wszyscy wyborcy z klasy średniej przeszli do szeregów elektoratu Partii Nazistowskiej". Nic tu nie ma o oszustwach wyborczych!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

I co tu mają niby do rzeczy demokratyczne wybory? Przecież chyba 100% Niemców na NSDAP nie głosowało co nie? Więc jakąkolwiek winę mają tylko ci co ich wybrali, nie cały naród.

ocenił(a) film na 6
Kinomaniaczka_

A masz może jakieś dane ilu z Niemców głosujących na NSDAP wiedziało o ich przemyśle śmierci albo planach na takowy?
To ja ci odpowiem: niewielu. Większość słyszała obietnice odzyskania godności i niezależności przez Niemcy i plucie na Żydów jako prowodyrów wielkiego spisku przeciw Niemcom. Nie brzmi Ci to znajomo?
Ja tam nie widzę wybielania Niemców - większość Niemców w filmie jest przedstawiona jako bestie. Tylko główny bohater okazuje sumienie. Trochę powielacie dominującą w pewnych środowiskach retorykę, bezrefleksyjnie, niestety.

lordhap

ty tak na powaznie??, ciekawe ile Ty tak naprawde masz lat bo takich bzdur na ten temat juz dlugo nie czytalem

Kinomaniaczka_

Jak tak czytam te odpowiedzi to się zastanawiam dokąd zmierzamy ?
Zapamiętajcie !
Już niedługo to Polska będzie obarczona II WS.
Nie ma spojrzenia "z perspektywy czasu". Czy jeżeli pedofil po np. 10 latach ożeni się ze swoją ofiarą to już jest OK ???
Nie wszyscy pedofile są źli, bo jedni tylko maltretują, a inni maltretują i kochają ???
W odwołaniu (żeby nie przeprosić za polskie obozy zagłady) telewizja ZDF napisała

"W apelacji ZDF pisze, że od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. W ramach tej polityki, jak pisze niemiecka stacja, prowadzone są działania nie tylko dyplomatyczne, ale też prawne. Według ZDF, polski rząd chce, by taka polityka była też realizowana przez sądy w naszym w kraju"

Przeczytajcie dokładnie powyższy teks "..... UKIERUNKOWANEJ NA OCHRONĘ DOBREGO IMIENIA PAŃSTWA POLSKIEGO I POLAKÓW ...."

Wg Niemców Polska (Polacy) nie mogą prowadzić działań ukierunkowanych na ochronę dobrego imienia Państwa Polskiego i Polaków" !!!!!

ocenił(a) film na 7
ptomek69

przyklady z dupy... Tzw pedofil to osoba pelnoletnia, ktora utrzymuje intymna wiez z osoba niepelnoletnia prawda? dziewczyna 14 koles 18 i mamy dramat, a moga naprawde sie kochac i nazwiesz chlopaka pedofilem? W swietle prawa bedzie :(
Retoryka a Ci wredni Niemcy to co oni pisza o naszym "wspanialym" kraju... Mistrzuniu, o Polsce pisze tak cala Europa i poza nia, wyjatkiem sa Wegry gdzie maja takiego samego nacjonalistycznego debila na czele panstwa z aspiracjami na dyktature i blagam nawet nie mysl aby pisac, ze na czele Polski stoja Adrianek i Broszka bo to marionetki sami wiemu kogo :( Niemcy tak jak kazda nacja mieli, maja i beda mieli wspanialych ludzi jak i sqrwysynow i nic na to nie poradzimy a ze w Polsce zaczyna sie to co dokladnie przeszly Niemcy w latach trzydziestych i nie daj Boze zeby z takim finalem to nie jest chyba tajemnica i zadna prawda objawiona

sobanek

Szanowny Panie, bo nie przypominam się żebyśmy byli na ty.

Niech Pan popatrzy na ten przykład (ten z tej dupy) z perspektywy np. dodatkowych 10 lat gdy ci ludzie są np. małżeństwem, a dodatkowo niech Pan wyobrazi sobie że to jest Pana córka i że Pan dowiaduje się że ten chłopak jak Pan to wyartykułował "kochał" Pana córkę jak miała 14 lat ???
Zmienił się punkt widzenia czy nie ? Łatwo naiwną dziewczynkę zaczarować, tak żeby "naprawdę kochała" ?
A od kiedy to dzieci naprawdę kochają dorosłych ? Tu nie ma wyjątków !!!

Nie obrażam nikogo (odwołanie do dupy). i proszę o to samo, bo również dokładnie mogę użyć tego o Pana stwierdzeniu "cała Europa". Lewacka prasa to nie cała Europa.

To że większość prasy w EU jest lewicowa (mistrzuniu) to nie znaczy że ja muszę też tak myśleć.

W Polsce nic się nie zaczyna (tylko trzeba przestać czytać wyborczą) Polak z flagą polski to nacjonalista, Amerykanin z flagą USA to patriota. Wymyślone sytuacje o rzekomym pobiciach na tle rasowym.

- dwóch arabów pobiło białego - nic takiego się nie stało; jeżeli jest to w Anglii to, Pana prasa napisze "Anglicy" pobili białego
- dwóch białych pobiło araba - skandal, pobicie na tle rasowym.

Nie życzę żeby Pan musiał się bronić z gościem z tłą rasowego !

Typowe myślenie.
Tera to oni są marionetakami.
Pani Kopacz, i Bronek nimi nie byli (skoro obrażamy to obrażamy). Brawo, to też słowa "całej Europy"

Takim bucem, i głąbem jakim był Komorowski, który jest gościem z WSI (np wystąpienie w Parlamencie w Japonii) to nikt nigdy nie był, żaden Prezydent na świecie się tak nie zachowywał.
Brak kultury, brak znajomości języków obcych, nawet nie chce mi się pisać.
Oczywiście w Wyborczej napiszą i powtórzy Pan to jak mantrę "nie był marionetką". Niestety był i to dużo większą.

Słaba argumentacja, słabe wypociny. (oczywiści subiektywnie mówiąc.)

A na koniec.
Nit Panu sobankowi nie broni wyprowadzić się do Niemiec, skoro tu tak źle.
Nikt Pana sobanka nie będzie tutaj trzymał i nikt za Panem sobankiem tęsknił będzie.

ocenił(a) film na 7
ptomek69

azes sie napisal.... PISowski troll i tyle. Nie miales jakiejs miesiecznicy do przejscia zamiast pieprzyc glupoty na forum?

sobanek

No i tyle w temacie.

Klasycznie, i merytorycznie, nietrolowo, niePISOWSKO.

Podziwiam za styl.
Kiedy do Niemiec wyjeżdża Pan sobanek, przed miesięcznicą czy po ?

Golfik w TDIku jeździ bezawaryjnie ?

ocenił(a) film na 7
ptomek69

wlasnie wrocilem zza granicy po dwunastu latach, wiec nigdzie sie ku bolowi twojej dupy nie wypieram. Rasista, ksenofob, pewnie jeszcze nianawidzisz Żydow i gejow :D Kwiat polskiego cebulactwa

ocenił(a) film na 7
sobanek

Zamilcz debilny lewaku...

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Do kościoła marsz trollu

sobanek

sobanku, nie pieprz głupot.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_ggggggg

k urwa wez sie ogarnij debilu, przypomnialo sie zjebowi po trzech latach... wyjdz z domu szmaciarzu a nie tylko ryj masz w kompie

sobanek

Jeszcze raz: patrz do góry, sr..j do dziury i nie pieprz głupot sobanku-wachanku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ptomek69

Nie odpisuj idiotom.

Kinomaniaczka_

Można powiedzieć nawet dobitniej, mamy tu do czynienia z nazistą-kulturystą (Jai Courtney), po prostu uwielbiam przypakowanych* wermachtowców i esesmanów prosto, chyba, z siłowni...

Wytrzymałem 30 min. tego gniota, czy było warto czekać na Himmlera w roli Eddiego Marsana, niech mnie ktoś oświeci?

*to chyba od tych taczek pieniędzy (hiperinflacja), które musiał biedny Stefek, przyszły Hauptmann, wozić za młodu do piekarni po bułeczki, o czym sam wspomina na początku filmu...

Dressyeel

Oczywistym jest iż robił brzuszki podczas pobytu w szpitalu. Wielka rana brzucha wcale mu w tym nie przeszkadzała. :D

Kinomaniaczka_

Nikt w tym filmie nie jest dobry, może poza młodą, naiwną Mieke, a już na pewno nie kapitan Brandt, podobnie jak Wilhelm II, bo i człowiek nie jest ze swej natury dobry, nosi obie te natury (w czarno białym języku dobra i zła) w sobie i od niego zależy, która w danym momencie [sic!] i w stosunku do kogo będzie bardziej biała lub czarna, zresztą, twórcy puszczają ci dosyć wymownie oko, gdy Brandt znajduje u Mieke "Poza dobrem i złem".

Kinomaniaczka_

Jednak co by nie mówić Niemcy stanowią najliczniejszą nacje w Europie, co bywa zauważane także przez producentów filmowych, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, aby stracić w tym kraju potencjalną grupę targetową porzez zniechęcanie sugestiami, że główną przyczyną cierpień wielu innych narodów w ubiegłym wieku była ich własna narodowość a nie zabiegi geopolityczne wspierane machiną represyją ich liderów.

ocenił(a) film na 8
Kinomaniaczka_

Zapewne WYJĄTKI właśnie takie i były. I to o nich się kręci filmy. Tak samo jak kręci się filmy o WYJĄTKU, jakim był Piłsudski, a nie o otaczającej go tłuszczy, o której był powiedział, że "naród wspaniały, ale ludzie ...rwy". O tej tłuszczy nikomu się nie chce filmów ani kręcić, ani oglądać. Co w tym dziwnego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones