PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206368}

Ostatni strażnik magii

Shin Angyō Onshi
7,2 970
ocen
7,2 10 1 970
Ostatni strażnik magii
powrót do forum filmu Ostatni strażnik magii

Z czystym sercem mogę powiedzieć, że „Shin angyō onshi: Ostatni strażnik magii” to pierwszy porządny film ze stajni Anime-Gate. „Tristia: Błękitna wyspa” i „Okręt podwodny 707” to zwykłe śmieci, natomiast „Appleseed” i aktorski „Cassher” – typowe średniaki na jeden raz. Miałem trochę obaw co do „Shin angyō onshi” – niby zbierał pozytywne recenzje i opinie, ale tak samo było z np. „Appleseedem”, który okazał się takim czymś... W każdym bądź razie zaryzykowałem, wydałem trzydzieści złotych i nie żałuję. Pomijając nienajlepszą jakość obrazu i skromne dodatki, jestem zadowolony z zakupu, podobnie jak z anime. To porządna rozrywka na przyzwoitym poziomie, cieszy oko ładną grafiką i ciekawymi pojedynkami. Muzyka, jeśli już się pojawia, też wywołuje raczej pozytywne reakcje. Największym mankamentem tego anime jest fabuła – wybrano sobie dwa wątki z manhwy i połączono je w jeden film, na czym tracą bohaterowie, a sama fabuła też nie prezentuje się najlepiej. Mimo to moim zdaniem warto sięgnąć po to anime – ode mnie 7,5/10. Następne anime od Jedia będzie jeszcze lepsze – „Vampire Hunter D: Żądza krwi” z 2001 roku, czyli coś, co warto obejrzeć.

użytkownik usunięty
Pottero

nie zgadzam sie z Panska wypowiedzia na temat filmu "Casshern". moim zdaniem i zdaniem mojego licznego grona znajomych ten film jest swietny zwlaszcza pod wzgledem historii w nim ukazanej. moze Pan nie chce przyjac do wiadomosci zawartej w nim prawdy?? moze zwyczajnie nie zrozumial Pan o co w tym filmie chodzi?? i dlatego Pan uwaza ze to sredniak. nie jest to film na jeden raz. mozna go ogladac czesciej bo za kazdym razem mozna odkryc cos nowego i przypomniec sobie o owej prawdzie w nim zawartej. tak to juz jest ze ludzie wypowiadaja sie zle o filmach ktorych wogole nie zrozumieli.
pozdrawiam i zycze odkrywania sensu i przeslan w filmach.

ocenił(a) film na 5

też twierdzę, iż Casshern jest filmem do wielokrotnego oglądania, co nie zmienia faktu, iż jest on trudny w odbiorze, przez co dla kogoś może być średniakiem, zwłaszcza że film można oceniać nie tylko pod względem przesłania, ale także przez pryzmat wielu innych aspektów, w Casshernie np. jest sporo nieścisłości fabularnych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones