film

Ostatni wagon

El último vagón
2023
1 godz. 35 min.
6,2 119
ocen
6,2 10 1 119
38
chce zobaczyć
Georgina - nauczycielka z meksykańskiego pustkowia, która organizuje lekcje w starym wagonie kolejowym - robi wszystko, aby zmienić życie swoich bystrych uczniów. Więcej Mniej
Ostatni wagon zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Jeszcze nikt nie dodał obsady i twórców do tego filmu. Dodaj ich i współtwórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie!
Dodaj obsadę i twórców

Chłopiec imieniem Ikal, którego ojciec pracuje przy naprawie i budowie torów, mieszka w pociągu, który przemierza kraj. Z tego powodu jego rodzina nie może nigdzie zagrzać miejsca. Na jednym z postojów Ikal zaprzyjaźnia się z młodym i budzącym podziw buntownikiem Chico, inteligentną Valerią, dzięki której poznaje smak pierwszej miłości,Chłopiec imieniem Ikal, którego ojciec pracuje przy naprawie i budowie torów, mieszka w pociągu, który przemierza kraj. Z tego powodu jego rodzina nie może nigdzie zagrzać miejsca. Na jednym z postojów Ikal zaprzyjaźnia się z młodym i budzącym podziw buntownikiem Chico, inteligentną Valerią, dzięki której poznaje smak pierwszej miłości, chłopcem z kolejarskiej społeczności imieniem Tuerto oraz Quetzalem - kundlem, który traktuje Ikala jak swojego pana. Nauczycielką przyjaciół jest nieugięta Georgina, która pragnie przychylić swoim uczniom nieba, choć sama ma bardzo niewiele. W ich towarzystwie Ikal po raz pierwszy czuje, że znalazł swoje miejsce na ziemi. Jednak wszystko to może runąć wraz z przyjazdem Hugo Valenzueli - inspektora z ministerstwa edukacji, którego trudnym i niewdzięcznym zadaniem jest zamykanie wiejskich szkół, rzekomo dla dobra dzieci. W rzeczywistości oznacza to, że wielu uczniów musi na dobre pożegnać się z nauką. Uwagę przemierzającego stan inspektora przykuwa szczególnie szkoła publiczna Malinalli Tepenepatl - miejsce, w którym Ikal poznał wartość przyjaźni i smak dorastania oraz odkrył, że inspirujący nauczyciel może mieć wielki wpływ na życie uczniów.

dystrybucja
Netflix
tytuł oryg.
El último vagón
inne tytuły
Where the Tracks End Miedzynarodowe
Where the Tracks End USA
Where the Tracks End Wielka Brytania
Where the Tracks End Irlandia
Where the Tracks End Kanada
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dobre kino

  Fireghost ocenił(a) film na 7

  Jakościowo nakręcony od strony technicznej. Film o przyjaźni i nadziei na lepsze jutro dzięki nauczaniu. Wspaniale nakręcone dzieciństwo , można się rozmarzyć oglądając ten film.
  Urzekający i bardzo pozytywny. 7/10

  6
  • ale i tak tragedii nie ma.