film

Ostatni

Viimased
2020
1h 57m
5,2 205
ocen
5,2 10 1 205
4,5 2
oceny krytyków
W górniczej wiosce w lapońskiej tundrze napięcie między pasterzami reniferów i górnikami sięga zenitu. Zobacz pełny opis
Ostatni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Młody górnik Rupi chce zarobić wystarczająco dużo pieniędzy w szybach tundry, by zostawić za sobą duszną atmosferę górniczej wioski. Pewnego dnia kopalnia wstrzymuje wydobycie, bo ojciec Rupiego, który jest hodowcą reniferów, nie chce sprzedać swojej ziemi. Na dodatek, manipulujący ludźmi właściciel kopalni zaczyna interesować się żonąMłody górnik Rupi chce zarobić wystarczająco dużo pieniędzy w szybach tundry, by zostawić za sobą duszną atmosferę górniczej wioski. Pewnego dnia kopalnia wstrzymuje wydobycie, bo ojciec Rupiego, który jest hodowcą reniferów, nie chce sprzedać swojej ziemi. Na dodatek, manipulujący ludźmi właściciel kopalni zaczyna interesować się żoną przyjaciela Rupiego, w której ten skrycie się kocha. Każdego dnia życie w górniczej wiosce robi się coraz bardziej niebezpieczne, a Rupi musi podjąć decyzję gdzie i z kim chce być. Czy wybierze dziewiczą tundrę swoich przodków, czy dokona chłodnej kalkulacji i postawi na własny interes?

studio
Homeless Bob Production / Oy Bufo Ab (koprodukcja)
tytuł oryg.
Viimased
inne tytuły
The Last Ones Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Kolari, Kilpisjärvi, Muonio, Rautavaara (Finlandia), w Birtavarre i Skibotn (Norwegia)  oraz w Tallinie (Estonia).
W 2021 roku film był oficjalnym kandydatem Estonii do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Szara Laponia

ocenił(a) film na 5

Brzydkie krajobrazy. Brzydcy ludzie.

Kategoria: Dramat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones