Film

Viimased

2020 1 godz. 57 min.
6,6 9
ocen
6,6 10 9
47
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"789487","linkUrl":"/film/Ostatni-2020-789487","alt":"Ostatni","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/87/789487/7936516.2.jpg"}
W górniczej wiosce w lapońskiej tundrze napięcie między pasterzami reniferów i górnikami sięga zenitu. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młody górnik Rupi chce zarobić wystarczająco dużo pieniędzy w szybach tundry, by zostawić za sobą duszną atmosferę górniczej wioski. Pewnego dnia kopalnia wstrzymuje wydobycie, bo ojciec Rupiego, który jest hodowcą reniferów, nie chce sprzedać swojej ziemi. Na dodatek, manipulujący ludźmi właściciel kopalni zaczyna interesować się żonąMłody górnik Rupi chce zarobić wystarczająco dużo pieniędzy w szybach tundry, by zostawić za sobą duszną atmosferę górniczej wioski. Pewnego dnia kopalnia wstrzymuje wydobycie, bo ojciec Rupiego, który jest hodowcą reniferów, nie chce sprzedać swojej ziemi. Na dodatek, manipulujący ludźmi właściciel kopalni zaczyna interesować się żoną przyjaciela Rupiego, w której ten skrycie się kocha. Każdego dnia życie w górniczej wiosce robi się coraz bardziej niebezpieczne, a Rupi musi podjąć decyzję gdzie i z kim chce być. Czy wybierze dziewiczą tundrę swoich przodków, czy dokona chłodnej kalkulacji i postawi na własny interes?

studio
Homeless Bob Production / Oy Bufo Ab (koprodukcja)
data produkcji
2020
tytuł oryg.
Viimased
inne tytuły
Ostatni Polska
Viimeiset Finlandia
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Kolari, Kilpisjärvi, Muonio, Rautavaara (Finlandia), w Birtavarre i Skibotn (Norwegia)  oraz w Tallinie (Estonia).
W 2021 roku film był oficjalnym kandydatem Estonii do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

forum filmu Ostatni

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum