PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859}
6,5 7 639
ocen
6,5 10 1 7639
5,0 4
oceny krytyków
Ostatnia misja
powrót do forum filmu Ostatnia misja

Dramat sensacyjny stylizowany na ekstradycję. Twarde i suche kino, typowo polskie. Dialogi totalnie schematyczny i sztuczne. Nie trafia również wizja Wójcika, że każdy Polak ma coś za skórą, korupcja na każdym kroku, płatni mordercy itp. Prawda, że na dyskotekach rozprowadzane są narkotyki, ale co do reszty trudno się zgodzić. W stworzonym przez reżysera świecie pląta się kilka postaci o zróznicowanych charakterach. To miało być warstwą psychologiczną filmu- ta niejednoznaczność charakterów i konfrontacja osobowości. Ale i ona w końcu skręca w stronę płaskiego podziału na dobrych i złych. W filmie brak równiez jakiegokolwiek napięcia, nie ma niespodziewanych zwrotow akcji, wszystko jest odkryte i od początku dąży do niewyszukanego zakończenia. Pod koniec film, który byl sensacją zmienia się niespodziewany dramat pt. "Wszyscy się kochajmy". tatuś, córeczka, wybacz mi itd. A cały film wypełniony jest cynicznymi tekstami beznadziejnego Mirosława Baki, który naprawdę chyba się wysilił, by wypaść, aż tak źle. Cały film ratuje jedynie Gajos, ktory występuje jek gdyby obok innych aktorów. Sceny z wnuczkami wyśmienite, a i w mocniejszych momentach wypada świetnie. Dokucza dodatkowo schematyczna scenografia wnętrz, żywcem wyjęta z Ekstradycji oraz reszta obsady. Film Wójcika ropada się, jest tandetnie schematyczny, a pod zwględem rozrywkowym po prostu nudzi. Ratuje go rola Gajosa 3/10

ocenił(a) film na 4
Misiu

I agree. Film nakręcony bardoz sztywno i sztucznie. Brak tu jakiegokolwiek autentyczności, nawet wśród aktorów. Poprostu został tak nakręcony, wystylizowany że nawet dobrzy aktorzy wydają się sztuczni i infantylni. Zdjęcia również, nie ciekawe, kamera pojawia się w mało interesujacych miejscach, a montaż pozostawia wiele do życzenia. Jedynie Gajos delikatnie wybija się z tego wszystkiego, ale nie ratuje niczego. Scenariusz średni, żaden z wątków nie wystarczająco rozwinięty i poprowadzony.

Jak zobaczyłem pierwszą scene, to prawie zaprzestałem dalszego oglądania. Taki chłam, jak z taniego sensacyjniaka. A właściwie czy czymś innym jest ten film :P

Tandeta to dobre słowo opisujące ten film.

A szkoda bo przynajmniej obsada zapowiadała się dobrze :/

donZabol

Jak zaprzestałeś dalszego oglądania to chyba jesteś jasnowidzem, że piszesz o czymś czego do końca nie oglądałeś. Jest jeszcze inna możliwość, być może film oglądałeś od tyłu (przewijanie taśmy) i dlatego masz dobrze wyrobione zdanie nt. filmu.

ocenił(a) film na 7
Misiu

Na każdym forum,obojętnie jakiego filmu można znaleźć negatywne oceny.To udowadnia,że każdy ma inny gust.Nie oglądałem tego filmu,ale mam zamiar zrobić to dzisiaj.Nie wiem co o nim sądzić...Ocenę wystawię,gdy zobaczę napisy końcowe.Ale nie wierzę,żeby było,aż tak źle.Zważając na znakomitych aktorów(Fronczewski,Gajos,Żmijewski,Lucas)i ciekawą fabułę(z tego co pisze na pudełku)może to być solidna dawka dobrego kina,zwłaszcza,że inni wypowiadają się o tym filmie pozytywnie.Może uważacie się za wielkich krytyków filmowych.A,że jesteście kretynami to myślicie,że słowo "krytyk"oznacza,że o wszystkim wyraża się krytycznie.Jak nawet na forum "Katyń"(na filmweb`ie) można znaleźć,czubków,którzy dają temu filmowi 1/10.

ocenił(a) film na 7
sebogothic

Obejrzałem film.Wg mnie jeden z lepszych polskich filmów.Dałem temu filmowi 9/10.

ocenił(a) film na 8
sebogothic

To jeden z najlepszych polskich filmów sensacyjnych ostatnich lat.
Obok Psy i Psy2Ostatnia krew

ocenił(a) film na 5
sebogothic

To że komuś nie spodobał się ten film, nie oznacza, że jest kretynem. Chamuj bajer koleś.

Mnie najbardziej zabiła scena jak Baka rzucił się na córkę tego francuza ze strzykawką i nagle motali się motali, nic nie było widać, ona uciekła, on był naćpany itp ...

Jak ja bym był płatnym mordercą to bym najpierw, osłabił cieleśnie ofiarę i wtedy wstrzyknął ten tajemniczy specyfik. A nie rzucać sie na rozbudzoną ofiarę ze strzykawką no żenada, to jak trafić w lotka.

To apropos filmu. Bo prywatnie to kobiety nawet kwiatkiem nie wolno ...

bitzgrzyt1

Tylko napiszę, że z bajerą to za kratkami można mieć do czynienia. Do tego z bajery krańcowaniem.

Misiu

oglądając ten film miałem wrażenie że został on zdubbingowany może tylko ja miałem taki odczucie?

ocenił(a) film na 6
batiamus

calkowicie sie zgadzam. ich reakcje byly (IMO) teatralne.

ocenił(a) film na 7
Misiu

Może film nie należy do dzieł wybitnych. Mi się akurat podobał. Baka faktycznie sztywny, ale Baka zawsze jest sztywny, więc idzie się przyzwyczaić. Za to ciekawy scenariusz, poslkie podejście do kina akcji, no i oczywiście Gajos rekomp

ocenił(a) film na 4
chemas

W porównaniu chociażby z Nocnym graffiti (1996 rok) Ostatnia misja wypada naprawdę blado. Tak jak napisał recenzent na stronie, reżyser chciał pokazać za dużo. Po co te sceny w Paryżu z tłumem zupełnie niepotrzebnych postaci? Wystarczyłoby dwóch-trzech mafiozów. Bardzo lubię polskie kino akcji z lat 90., ale w tym przypadku się rozczarowałem.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

Nie rozumiem. Dwóch, trzech mafiozów, zamiast tłumu w Paryżu ? To chyba oczywiste, że w takim Paryżu (nie tylko zresztą) jest tłum na ulicach.

ocenił(a) film na 4
chemas

Nie chodzi mi o tłum na ulicach tylko o nagromadzenie postaci mafiozów, które pojawiły się w parominutowym paryskim epizodzie. Było ich chyba z pięć nie licząc samego Petera Lucasa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones