PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214368}

Oszukać strach

Penny Dreadful
4,9 1 733
oceny
4,9 10 1 1733
3,5 2
oceny krytyków
Oszukać strach
powrót do forum filmu Oszukać strach

"Penny Dreadful" nie jest filmem świetnym, ale za to bardzo przyzwoitym. Ciekawym motywem(a właściwie głównym) był lęk bohaterki, który został wyeksponowany całkiem nieźle. Same aktorstwo jest naprawdę niezłe i nie przeszkadza w odbiorze - wiadomo, Mimi Rogers ma doświadczenie, ale zaskoczeniem była przekonująca Rachel Miner, dzięki której widz daje radę usiedzieć na filmie. Jak na produkcję dziejącą się w jednym miejscu - to naprawdę jest OK. Tylko muszę się przyczepić do jednego - po cóż komu taka końcówka(nie zdradzę, spokojnie)? Ogółem Richardowi Brandes udało się stworzyć poprawnego dreszczowca, którego osoby o słabych nerwach mogą się przestraszyć - ujęcia kamery są świetne, muzyka wystarczająco dobra, a wątek psychologiczny(choć dość powierzchowny) wplótł się idealnie. "Penny Dreadful" - jeżeli chcesz niewiele wymagające kino na wieczór - film jest w sam raz.


UWAGA, SPOILER(tylko ci, co obejrzeli mogą zobaczyć):




Czy nie uważacie, że gdyby nie pokazali tego autostopowicza(raczej bym powiedział autostopowiczki:), to by było lepiej? Wolałem, kiedy nasz psychopata był tajemniczy, wtedy całość byłaby lepsza. A co wy sądzicie?

martns

spojlerów ciąg dalszy...

Gdyby nie pokazali twarzy autostopowicza, całość możnaby różnie interpretować i film byłby znacznie lepszy, wracałoby się do niego przynajmniej myślami.

Ja spodziewałem się różnych zakończeń podczas oglądaniam m.in.:
1. Cała akcja to efekt połączenia terapii ze spożyciem psychotropów.
2. Samochód uległ wypadkowi i wszystko od momentu potrącenia autostopowicza nie dzieje się w rzeczywistości.
3. Terapeutka stosuje hardcorowe metody pozbycia się strachu.

a tu taki banał :P chociaż dosyć nietypowy, wręcz irytujący koniec (koniec to nienajlepsze określenie hehe).

ocenił(a) film na 6
xylaz

SPOILERY - DALEJ:

xylaz, bardzo dobre pomysły na końcówkę. Szkoda, że nie byłeś producentem tego filmu. Powiedziałbyś Brandesowi, żeby zmienił końcówkę "Penny Dreadful", najlepiej na to z metodami pozbycia się strachu - to byłoby dobre, wtedy by się okazało, że wszystkich dookoła wybiła - ale z drugiej strony w jaki sposób udawałaby trupa?

A tak film jest dobrze wykonanym przeciętniakiem, który dzięki klimatowi zasługuje na szóstkę w skali dziesięciu. Ale końcówka jest niewybaczalna, gdyby była jakaś z tych, które ty wymieniłeś - film zyskałby na wartości. Ja teraz podam swoją końcówkę:

Penny totalnie sfiksowała mieszając swoje koszmary z rzeczywistością(i standardowo: psychotropami), zabiła psycholożkę i tych innych, co byli w pobliżu - a całą sytuację, będąc w stanie załamania psychicznego, usprawiedliwiła wyimaginowanym autostopowiczem, przy tym samochód umieszczając między drzewami i wsadzeniem do niego pani doktor.

xylaz

Ja spodziewałem się opcji zbliżonej do nr 3 do momentu, w którym zginęła ta terapeutka. Kombinowałem sobie, że ten autostopowicz to podstawiony gość (byćmoże nawet mąż pani psycholog) i cała akcja, włącznie z popsuciem się samochodu, jest ustawiona. Niestety tak nie było i od momentu, o którym mówię nie miałem wątpliwości jak potoczy się akcja filmu. Jedyny niezłym momentem filmu jest ten, w którym autostopowicz dostaje się do wnętrza samochodu i przebrany z terapeutkę rzuca się na główną bohaterkę - tylko ta scena mną poruszyła, jeśli o jakimkolwiek poruszeniu w przypadku tego filmu można mówić. Reszta bez komentarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones