PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568581}

Oz: Wielki i Potężny

Oz: The Great and Powerful
6,1 61 429
ocen
6,1 10 1 61429
5,3 14
ocen krytyków
Oz: Wielki i Potężny
powrót do forum filmu Oz: Wielki i Potężny

Dorotka i lew?

ocenił(a) film na 7

Czemu nie było Dorotki i lwa?To było z tej książki czy coś mi się poprzestawiało?Książek nie czytałem,ale obiło mis się coś o uszy o nich

dominik9051

To historia sprzed pojawienia się Dorotki. Nie było wielu postaci, które poznała Dorotka podczas swojej podróży. Tu historia skupiała się na Ozie;) Czyli osoby, do której zdążała Dorotka;).

ocenił(a) film na 8
TomasT

Acz chyba było nieco nawiązań. Chociażby lew, którego Oz wystraszył bombą dymną na początku filmu.

PaladinRage

To prawda;)

TomasT

Nie czytałam książek ale mam kilka pytań. Czyli ten film opowiada o wydarzeniach które działy się w Oz przed pojawieniem Dorotki? Widzimy dlaczego Teodora stała się złą wiedźmą, widzimy też Glinde, Oza itp, więc Teodora będzie tą złą wiedźmą z części o przygodach Dorotki? i ją Dorotka będzie musiała unicestwić? I jeszcze jedno ostatnio byłam z siostrzenicami w kinie na " Legends of Oz Dorothy's return" i w tej bajce ten zamek w którym przebywał ten zły klaun czy jak go tam nazwać, był identyczny z tym w którym przebywały Evanora i Theodora i również były tam też te latające małpy... więc ta bajka to jest jakby 3 część tego wszystkiego? czy to jest wymyślone?

alunia_kiss

To wszystko się dzieje przed zdarzeniami z Czarnoksiężnika z krainy Oz. Dorotka zabije Theodorę oblewając ją wodą. W tamtej wersji filmu ma dużo mniejszą rolę niż tu. Natomiast Legends of Oz Dorothy's return nie widziałem, ale na pewno dzieje się po zdarzeniach z Czarnoksiężnika z krainy Oz. No ale nie nazawałbym tego 3 częścią ale raczej wariacją na temat Dorotki;).

TomasT

Dzięki za odpowiedź. A co się dzieje potem z Ozem? on wraca do domu czy zostaje w Oz razem z Glindą? Bardzo dawno temu widziałam " Czarnoksiężnika z krainy Oz" i za bardzo nie pamiętam

alunia_kiss

Jest dużo książek z serii o Ozie i z większością nie miałem styczności. Ale pierwsza częśc kończy się przejęciem władzy przez Stracha na Wróble i zostawieniem Krainy przez Oza (ucieka w balonie). Był wtedy już staruszkiem i to bardzo samotnym. A dalej to nie wiem jak to się potoczyło;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones